Apsipirkimo gidai

Ką reikia žinoti renkantis valgomąjį stalą ir kėdes prie jo?

Didelis virtuvės baldų pasirinkimas
2019 03 29
baldai virtuvei

Valgomasis dažnai tampa šeimos ar draugų susibūrimo vieta, kurioje norisi atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką, todėl stalą ir kėdes šiam kambariui reikėtų rinktis itin atsakingai – nuo šių baldų priklauso didelė dalis sėkmės. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, pirmiausia reikėtų apgalvoti kelis esminius aspektus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Pradėkite nuo valgomojo stalo

Nesuklysime pasakę, jog valgomasis stalas yra svarbesnis (ir gerokai didesnis) pirkinys – jei pirmiausia įsigysite šį baldą, priderinti tinkamas kėdes seksis kur kas paprasčiau. Siūlome atsižvelgti į šiuos aspektus:


Dydis. Šis aspektas priklauso nuo to, kiek žmonių dažniausiai sėda prie bendro stalo ir kiek laisvos vietos turite kambaryje. Jei tik galite sau leisti, verčiau rinkitės kiek didesnį stalą – jeigu dabar manote, jog prie jo susėdate pakankamai retai, pasikeitus situacijai, galite gailėtis dėl savo pasirinkimo. Šiuo metu vis daugiau dėmesio susilaukia išskleidžiami valgomojo stalai: suskleisti jie nereikalauja daug kambario erdvės, tačiau bet kada gali būti pritaikyti dideliems susitikimams.

Forma. Nuo šio niuanso priklauso tam tikros šių baldų savybės ir pritaikymo galimybės:

  •        Kvadrato formos valgomojo stalai ypatingai tinka kvadrato formos kambariams, tačiau jų nerekomenduotina rinktis siauresnėse erdvėse. Šio tipo stalai bene dažniausiai yra išskleidžiami ir transformuojasi į stačiakampius baldus, tačiau jei stalas tokios funkcijos neturi, vertėtų žinoti, jog prie jo patogiai susės nedidelė grupelė svečių.
  •        Stačiakampiai stalai yra kone dažniausias pasirinkimas, kuris puikiai sąveikauja su tokios pačios formos kambariais. Reikalui esant, prie tokio stalo visada galima pasodinti ir daugiau žmonių, o dėl komforto svečiai skųstis tikrai neturėtų.
  •        Ovalūs valgomojo stalai gali pasigirti panašiais privalumais kaip ir stačiakampiai, tačiau dėl užapvalintų kampų optiškai jie atrodo šiek tiek mažesni – šį pranašumą pravartu išnaudoti mažesniuose kambariuose. Prie tokio stalo tilps pakankamai daug žmonių, o dėl „dėkingos“ formos, jį lengvai pritaikysite ir siauresniame ar mažesniame kambaryje.
  •        Apvalūs valgomojo stalai leidžia sukurti jaukesnę ir artimesnę aplinką, kadangi puikiai galime matyti visus pokalbio dalyvius. Tačiau šiuo efektu galima džiaugtis tik tuomet, kai stalas yra pritaikytas nedidelėms žmonių grupėms – jei jo išmatavimai bus didesni, šis baldas užims pernelyg daug vietos, o ir susikalbėti tarpusavyje bus pakankamai sunku.

Dizainas. Valgomojo stalo stilių turėtumėte derinti prie kitų šiame kambaryje esančių baldų ir dominuojančių tonų. Jei erdvė nėra itin didelė, patartina rinktis švelnesnių, pernelyg dėmesio neatkreipiančių spalvų ir tipų baldus, tačiau jei šis aspektas Jums nėra aktualus, drąsiai galite rinktis ir masyvesnius modelius. Griežtų taisyklių šiuo klausimu nėra, todėl nesuklysite ir šiek tiek paeksperimentuodami!

Kaip rinktis kėdes prie valgomojo stalo?

Jei maždaug įsivaizduojate, koks stalas valgomajame Jums patiktų labiausiai, galite apžiūrėti, kokie valgomojo baldų komplektai šiuo metu yra siūlomi prekyboje – pasirinkus tokį variantą, nebereikės papildomai rūpintis kėdėmis. Tačiau jei visgi norisi daugiau individualumo, rinkdamiesi valgomojo kėdes, turėtumėte apgalvoti šiuos niuansus.


Matmenys. Norint, jog kėdės valgomajam tiktų idealiai, teks šiek tiek paskaičiuoti. Turėtumėte įvertinti, ar sėdimosios dalies aukštis bus patogiai suderinamas su stalo aukščiu, išsiaiškinti, ar šią dalį galėsite patogiai pakišti po stalu ir, žinoma, apskaičiuoti, kiek tokių kėdžių tilps šalia viena kitos. Turėdami visus šiuos apskaičiavimus, labai aiškiai žinosite, kokie yra Jūsų limitai.

Forma. Atidžiau apžiūrėję šių baldų asortimentą, netruksite pastebėti, jog valgomojo kėdės ženkliai skiriasi: pateikiami skirtingi nugaros atlošai, kai kurios iš jų turi rankų atlošus, o kai kurios – ne. Nors visuomet norisi koncentruotis į komfortą, nepamirškite įvertinti ir kambario bei stalo dydžio: neretai tenka apsispręsti, ar rinktis platesnes, patogesnes kėdes, ar visgi geriau sutalpinti didesnį jų kiekį.

Ypač svarbu į šį aspektą atsižvelgti tuomet, kai reikalingos valgomojo kėdės prie išskleidžiamo stalo: jei pirmenybę teiksite paprastesniems, lengviau derinamiems modeliams, suskleidus stalą, tokias kėdes galėsite pritaikyti ir kituose kambariuose.

Stilius. Šiuo metu dažnai patariama nesusikoncentruoti į stalo dizainą ir rinktis kėdes, kurios derėtų prie bendro valgomojo interjero. Vis drąsiau derinamos skirtingų atspalvių ir modelių valgomojo kėdės, todėl šiuo klausimu sveikintini bet kokie eksperimentai – svarbiausia, kad Jus pačius tenkintų galutinis rezultatas.

Nors iš pradžių visi šie procesai gali pasirodyti sudėtingi, atidžiai išnagrinėję kiekvieną niuansą ir įsivertinę savo poreikius, nesunkiai nuspręsite, kurios valgomojo kėdės ir stalas Jūsų namams tiktų geriausiai. Daug dėmesio vertų pasiūlymų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia valgomojo baldus įsigysite palankiomis sąlygomis!

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2019 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.