Naudingi patarimai

Ką reikia žinoti renkantis valgomąjį stalą ir kėdes prie jo?

Didelis virtuvės baldų pasirinkimas
2019 03 29
baldai virtuvei

Valgomasis dažnai tampa šeimos ar draugų susibūrimo vieta, kurioje norisi atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką, todėl stalą ir kėdes šiam kambariui reikėtų rinktis itin atsakingai – nuo šių baldų priklauso didelė dalis sėkmės. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, pirmiausia reikėtų apgalvoti kelis esminius aspektus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Pradėkite nuo valgomojo stalo

Nesuklysime pasakę, jog valgomasis stalas yra svarbesnis (ir gerokai didesnis) pirkinys – jei pirmiausia įsigysite šį baldą, priderinti tinkamas kėdes seksis kur kas paprasčiau. Siūlome atsižvelgti į šiuos aspektus:


Dydis. Šis aspektas priklauso nuo to, kiek žmonių dažniausiai sėda prie bendro stalo ir kiek laisvos vietos turite kambaryje. Jei tik galite sau leisti, verčiau rinkitės kiek didesnį stalą – jeigu dabar manote, jog prie jo susėdate pakankamai retai, pasikeitus situacijai, galite gailėtis dėl savo pasirinkimo. Šiuo metu vis daugiau dėmesio susilaukia išskleidžiami valgomojo stalai: suskleisti jie nereikalauja daug kambario erdvės, tačiau bet kada gali būti pritaikyti dideliems susitikimams.

Forma. Nuo šio niuanso priklauso tam tikros šių baldų savybės ir pritaikymo galimybės:

  •        Kvadrato formos valgomojo stalai ypatingai tinka kvadrato formos kambariams, tačiau jų nerekomenduotina rinktis siauresnėse erdvėse. Šio tipo stalai bene dažniausiai yra išskleidžiami ir transformuojasi į stačiakampius baldus, tačiau jei stalas tokios funkcijos neturi, vertėtų žinoti, jog prie jo patogiai susės nedidelė grupelė svečių.
  •        Stačiakampiai stalai yra kone dažniausias pasirinkimas, kuris puikiai sąveikauja su tokios pačios formos kambariais. Reikalui esant, prie tokio stalo visada galima pasodinti ir daugiau žmonių, o dėl komforto svečiai skųstis tikrai neturėtų.
  •        Ovalūs valgomojo stalai gali pasigirti panašiais privalumais kaip ir stačiakampiai, tačiau dėl užapvalintų kampų optiškai jie atrodo šiek tiek mažesni – šį pranašumą pravartu išnaudoti mažesniuose kambariuose. Prie tokio stalo tilps pakankamai daug žmonių, o dėl „dėkingos“ formos, jį lengvai pritaikysite ir siauresniame ar mažesniame kambaryje.
  •        Apvalūs valgomojo stalai leidžia sukurti jaukesnę ir artimesnę aplinką, kadangi puikiai galime matyti visus pokalbio dalyvius. Tačiau šiuo efektu galima džiaugtis tik tuomet, kai stalas yra pritaikytas nedidelėms žmonių grupėms – jei jo išmatavimai bus didesni, šis baldas užims pernelyg daug vietos, o ir susikalbėti tarpusavyje bus pakankamai sunku.

Dizainas. Valgomojo stalo stilių turėtumėte derinti prie kitų šiame kambaryje esančių baldų ir dominuojančių tonų. Jei erdvė nėra itin didelė, patartina rinktis švelnesnių, pernelyg dėmesio neatkreipiančių spalvų ir tipų baldus, tačiau jei šis aspektas Jums nėra aktualus, drąsiai galite rinktis ir masyvesnius modelius. Griežtų taisyklių šiuo klausimu nėra, todėl nesuklysite ir šiek tiek paeksperimentuodami!

Kaip rinktis kėdes prie valgomojo stalo?

Jei maždaug įsivaizduojate, koks stalas valgomajame Jums patiktų labiausiai, galite apžiūrėti, kokie valgomojo baldų komplektai šiuo metu yra siūlomi prekyboje – pasirinkus tokį variantą, nebereikės papildomai rūpintis kėdėmis. Tačiau jei visgi norisi daugiau individualumo, rinkdamiesi valgomojo kėdes, turėtumėte apgalvoti šiuos niuansus.