Naudingi patarimai

Ką rengtis į vestuves, jeigu esate svečias?

Didelis suknelių moterims pasirinkimas
2021 08 30
jaunavedziai linksminasi su vestuviu sveciais

Jeigu šią vasarą sulaukėte kvietimo į vestuves, ko gero, viena iš pirmųjų aplankiusių minčių – ką reikės apsirengti. Pirmiausiai, perskaitykite visą kvietimą – galbūt jame parašytas aprangos kodas ar užuomina, spalva. Jeigu ne – tuomet teks pasitelkti išmonę ir pasipuošti taip, kad pataikytume į bendras vestuvinės aprangos taisykles, kurių nėra daug, bet jos labai svarbios.

sveciu apranga vestuvese

Į vestuves moterims geriausia rengtis suknelę arba kostiumėlį, vyrams – kostiumą arba marškinių ir kelnių derinį.

Baltai – ne

Per vestuves balta spalva priklauso nuotakai. Net jeigu turite labai gražią kokteilinio stiliaus baltą suknelę, kuri nė iš tolo neprimena jaunosios, vis tiek jos nesirinkite. Per vestuves visi automatiškai dairosi nuotakos, ieško baltos spalvos, todėl tą dieną iš visų svečių turi išsiskirti tik nuotaka.

Aprangos kodas – įstatymas

Aprangos kode gali būti nurodytas reikiamas stilius – oficialus, pusiau oficialus, vakarinis ir kita. Taip pat gali būti dominuojanti spalva arba tema.

Taigi, jeigu jūsų kvietime nurodytas aprangos kodas, jo turite paisyti. Net jeigu jums ir nepatinka aprangos kode nurodyta spalva arba tema, turėsite paklusti ir rengtis taip, kaip reikalauja jaunieji. Patikėkite, jūs kur kas geriau jausitės su nemėgstamos spalvos drabužiu, nei išsiskirsite iš visų susirinkusių, apsirengusi kitaip.

Jeigu į šventę vyksite su antrąja puse, drabužius arba bent jau jų detales minimaliai susiderinkite. Tikrai nereikia apsirengti identiškos spalvos drabužiais nuo galvos iki kojų, tačiau jeigu rengsitės rožinės spalvos suknelę, vyro marškiniai taip pat turėtų būti rožiniai.

Drabužių stilius

Žinoma, vestuvės yra viena didžiausių švenčių, per kurias nori pasipuošti ir pasirodyti visi. Tačiau geriau rinkitės paprastesnio stiliaus drabužius. Venkite itin trumpų ir aptemptų drabužių, su kuriais jausitės nepatogiai, bijosite, kad nepasimatytų per daug. O jeigu reikės pritūpti ir pataisyti nuotakos suknelę, bet negalėsite to padaryti, nes trukdys itin trumpas sijonas? Renkitės šventiškai, tačiau pasirinkite „saugius drabužius“.

Taip pat labai svarbu, kad drabužiai nebūtų vulgarūs. Per daug neapnuoginkite krūtinės, nesirinkite peršviečiamų drabužių.

pora pasiruosusi vestuviu sventei su elegantiska apranga

Dar viena taisyklė – nesirinkite ir tokių, kuriais nustelbsite nuotaką ir visus svečius, venkite labai ekstravagantiškų drabužių ir detalių – plunksnų, didelių skrybėlių.

Drabužiai pagal šventės vietą

Visgi, jeigu nėra jokio aprangos kodo, drabužius gali pasufleruoti šventės vieta. Jeigu tai prabangus restoranas ar 5 žvaigždučių viešbutis, rinkitės prabangius drabužius – ilgą vakarinę suknelę, vyrai turėtų dėvėti kostiumą.

Šventės vieta kaimo turizmo sodyba? Tuomet galite rengtis laisviau, tačiau taip pat šventiškai. Arba galite turėti dvejus drabužius – vieni, kuriais pasipuošite į ceremoniją, kiti – vakarinei daliai.

vestuviu sveciu apranga svenciant sodyboje


Vasarą vestuvės labai dažnai vyksta po atviru dangumi. Todėl jeigu nurodyta šventės vieta pajūris arba kita atvira vieta, rinkitės lengvo audinio, laisvesnio stiliaus drabužius. Moterims puikiai tiks ilgos kelių sluoksnių suknelės. Taip pat suknelės ant vieno peties, kurios šiais metais itin madingos. Vyrai gali rinktis kelnes ir marškinius. Tokiose vestuvėse kostiumas nėra būtinas, jeigu kvietime nenurodyta kitaip.

vestuviu sveciu apranga prie juros

Aksesuarai

Vestuvių dieną rinkitės solidžius aksesuarus, venkite pigios bižuterijos. Papuošalai turėtų būti prabangesni ir derėti su drabužiais. Tačiau nepersistenkite – auskarai, kaklo papuošalas, žiedai, apyrankės – visko tikrai nereikia. Taip pat ne visi papuošalai dera su visai drabužiais. Pavyzdžiui, jeigu jūsų suknelė bus ant vieno peties, kaklo papuošalo nereikia.

moteris devi prabangius aksesuarus


Gražiausias aksesuaras vyrams per vestuves – sąsagos. Jos kuria prabangos ir šventiškumo įspūdį. Todėl vyras pasipuošęs marškiniais su sąsagomis, atrodys itin šventiškai. Taip pat galite rinktis laikrodį, tačiau sportinį geriau palikite namuose, dėvėkite klasikinio stiliaus laikrodį.

vyras devi prabangias sasagas


Kvepalai yra vizitinė kortelė, be kurių kai kurie žmonės neišeina iš namų. Visgi per vestuves venkite kvepalų, ypač stiprių ir didelio kiekio. Galbūt tarp kitų svečių bus žmonių, kurie jautrūs kvapams, arba, dar blogiau, alergiški kokiam nors kvapui. Todėl vykdami į vestuves kvepalų venkite.

Ne mažiau svarbus pasirinkimas vykstant į vestuves, avalynė. Ji vestuvių dieną turėtų būti ir patogi, ir šventiška. Jeigu rinksitės batelius su aukšta pakulne, būkite tikros, kad sugebėsite su jais išbūti visą dieną. Vakarinei daliai galite rinktis patogesnius, su kuriais gerai jausitės šokių aikštelėje.

Vyrų avalynė turi būti priderinta prie drabužių. Svarbiausia, kad būtų švari, tvarkinga ir nenunešiota.

Svečių išvaizda vestuvėse

Negalvokite, kad vestuvėse būsite tik svečias. Jūs esate net svečias, kurį pakvietė jaunieji ir jiems esate svarbus asmuo. Todėl jeigu pagrindinis dėmesys ir nebus skirtas jums, jūs figūruosite nuotraukose, vaizdo įraše ir būsite tarp daugelio kitų žmonių. Todėl turite pasirūpinti ne tik apranga, bet ir šukuosena, makiažu. Tą daryti patikėkite profesionalams – apsilankykite pas visažistą ir kirpėją. Beje, tas galioja ir vyrams. Plaukai, barzda – būtinai susitvarkykite savo išvaizdą.  Draugų ar šeimos narių vestuvėse atrodykite nepriekaištingai, kad nesusigadintumėte nuotaikos nei sau, nei jauniesiems, o šventės dieną galėtumėte mėgautis gražiausiomis emocijomis ir būti nuostabios progos dalyviais.

vizaziste atlieka makiaza merginaikirpejas daro sukuosena vyrui

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?