Naudingi patarimai

Kaip išrinkti išmanųjį laikrodį vaikui?

Didelis išmaniųjų laikrodžių vaikams pasirinkimas
2023 11 03
besisypsanti mergaite rodo savo rozini ismanuji laikrodi berniukui ant suoliuko

Išmanieji laikrodžiai tampa vis populiaresni tarp ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikų. Galimybė paskambinti, atsiųsti trumpąją žinutę, pasitelkiant GPS tiksliai žinoti kur šiuo metu yra jūsų vaikas, sekti vaiko fizinį aktyvumą tai tik keletas išmaniųjų laikrodžių pranašumų. Tačiau, kaip nepasiklysti tarp rinkoje siūlomų laikrodžių ir išrinkti patį geriausią. Pateikiame esmines savybes į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį bei atsakome į dažniausiai tėvams kylančius klausimus.

Skambučiai, žinutės bei balso pranešimai

Tai viena iš pagrindinių išmaniųjų laikrodžių vaikams savybių. Renkantis laikrodį turėtume iš anksto apsispręsti ar skambučiai bus vienpusiai, ar dvipusiai. Pasirinkus laikrodį su vienpuse skambinimo funkcija, skambinti galėsite tik jūs. Tuo tarpu dvipusė funkcija suteikia vaikui galimybę ne tik atsiliepti, bet ir skambinti telefono knygoje įvestais numeriais. Didžioji dauguma išmaniųjų laikrodžių turi balso pranešimo funkciją, kuri per įmontuotą mikrofoną leidžia vaikui atsakyti į jūsų siųstas žinutes.

mergaite kalba su tevais per ismanuji laikrodi

GPS siųstuvas

Ši funkcija leidžia realiuoju laiku stebėti savo vaiko buvimo vietą. Kai kurie modeliai taip pat turi funkciją leidžiančią vėliau peržiūrėti visą jūsų vaiko dienos maršrutą. 


GEO zona

Kai kuriuose laikrodžiuose įdiegta GEO zonos funkcija, kuri leidžia nustatyti zoną, kurioje privalo būti jūsų vaikas. Tik vaikui peržengus šią zoną, gausite pranešimą į savo išmanųjį telefoną.

mama nustato vaiko buvimo vieta per ismanuji laikrodi

Baterija

Jei su išmaniuoju laikrodžiu vaikas praleis beveik visą dieną, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į baterijos veikimo laiką. Išsikrovęs laikrodis vaikui keliaujant namo iš mokyklos ar išvykus su draugais pasivažinėti dviračiais tikėtina sukels nemažai streso. Priklausomai nuo laikrodžio naudojimo intensyvumo, 400-500 mAH baterija turėtų išlaikyti apie 72 valandas. Kuo didesnis mAH, tuo baterija laikys ilgiau ir tuo rečiau ją reikės krauti. 

Atsparumas vandeniui bei dulkėms

Renkantis laikrodį  atkreipkite dėmesį ir į jo atsparumą išoriniams aplinkos veiksniams. Atsparumas žymimas raidėmis IP bei dviem skaitmenimis. Pirmasis skaitmuo nurodo laikrodžio atsparumą dulkėms, antrasis skaitmuo atsparumą drėgmei. Aukščiausias atsparumas dulkėms gali būti žymimas skaitmeniu 6, didžiausias atsparumas drėgmei žymimas skaitmeniu 8. Norint, kad laikrodis nesugestų vaikui pabėgiojus per lietų ar apliejus jį plaunant rankas, reikėtų ieškoti laikrodžio pažymėto bent jau IP67.


Pagalbos mygtukas

Kai kuriuose laikrodžiuose yra įmontuotas pagalbos mygtukas. Ištikus bėdai, priklausomai nuo laikrodžio modelio, jūs arba gausite pranešimą jog buvo nuspaustas pagalbos mygtukas, arba telefonas ims skambinti numeriais kurie nurodyti kaip pagrindiniai nelaimės atveju.

vaikas skambina pagalbos numeriu per savo ismanuji laikrodi

Kamera

Jei renkate laikrodį jau vyresniam vaikui, ši funkcija turėtų jį ypač nudžiuginti. Vis tik, turėtume atsižvelgti ir į tai ar vaikas su laikrodžiu bus nuolatos. Jei laikrodį jis dėvės ir darželyje ar mokykloje, tokios papildomos funkcijos kaip kamera bei žaidimai gali vaiką tik blaškyti. 

Žingsniamatis

Aktualu norintiems stebėti vaiko fizinį aktyvumą. Žinosite kiek tiksliai laiko vaikas praleido judėdamas. 

Dizainas

Nors laikrodžio išvaizda tikrai nėra vienas svarbiausių rodiklių renkantis išmanųjį laikrodį, vis tik atsižvelgti į keletą dalykų vertėtų. Laikrodžio rankenėlė turėtų būti lengva, nespausti rankos, būti atspari prakaitui ir nesukelti diskomforto. Dažniausiai vaikiškiems laikrodžiams naudojamos silikoninės-guminės apyrankės. Jei laikrodį renkate jau vyresniam vaikui, patariame rinktis kartu su vaiku bei vengti apyrankių su įvairiais filmukų herojais. Herojai keičiasi, o laikrodį perkate ne keliems mėnesiams.

vaikai naudoja ismaniuosius laikrodzius


Papildomos išmaniosios funkcijos

Kai kuriuose laikrodžių modeliuose galima atrasti ir žadintuvo funkciją, pulsometrą, chronometrą, fizinio aktyvumo ir miego ritmo stebėjimo funkciją, kompasą, Bluetooth bei Wi-Fi. Vis tik, renkantis laikrodį patariame nesiorientuoti į kuo didesnį funkcijų skaičių, o nuspręsti kurios funkcijos yra tikrai būtinos ir jums svarbiausios. 

Pagrindiniai klausimai kurie kyla renkantis išmanųjį laikrodį vaikui: 

  • Kaip pajungti laikrodį prie telefono?

Kiekvienas laikrodis turi programėlę kuri jį susieja su jūsų išmaniuoju telefonu. 

  • Ar laikrodis veikia be interneto?

Priklauso nuo laikrodžio modelio, tačiau pagrindinėms funkcijoms atlikti internetas nėra būtinas.

  • Ar reikalinga SIM kortelė?

Norėdami naudotis visomis laikrodžio funkcijomis turėsite įdėti ir aktyvuoti SIM kortelę.

Apibendrinant, renkantis išmanųjį laikrodį turėtumėte iš anksto nuspręsti kokios pagrindinės funkcijos laikrodyje privalo būti. Nesiorientuokite į kuo didesnį funkcijų skaičių, ypač jei laikrodį perkate dar ikimokyklinio amžiaus vaikui. Dar prieš pradedant rinktis patariame nustatyti kainos rėžius. Taip bus lengviau išsirinkti ir per daug nenukrypsite nuo savo pasirinkto biudžeto.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
14 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?