Naudingi patarimai

Geriausi telefonai fotografavimui: kaip pasirinkti?

Didelis mobiliųjų telefonų pasirinkimas
2024 03 05
maisto fotografavimas mobiliuoju telefonu ir jo kamera

Šiais laikais mobiliųjų galimybės ženkliai išsiplėtusios, todėl telefonai fotografavimui nieko nebestebina – kai kurių modelių kameros leidžia užfiksuoti ypatingai aukštos kokybės vaizdus ir pasijusti tikrais fotografais. Visgi, tam, kad nuotraukų kokybė būtų nepriekaištinga, labai svarbu pasirinkti tinkamą prietaisą. Jei svarstote, kuris telefonas fotografavimui tiktų geriausiai, susipažinkite su populiariausiais jų modeliais ir atkreipkite dėmesį į svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Pirmiausia galite apžiūrėti, kokie telefonai šiuo metu yra geriausi – tarp jų rasite ne vieną puikiai fotografuojantį modelį. Tačiau jei Jus domina būtent kameros duomenys, susipažinkite su geriausias specifikacijas turinčiais variantais. Tam, kad pasirinkti būtų paprasčiau, suskirstėme juos į skirtingas kainų kategorijas.

Premium klasės geriausių fotografuojančių telefonų modeliai

Ieškantiems paties geriausio išmaniojo telefono ir negailintiems jam didesnių investicijų, patiks šie modeliai:

Samsung Galaxy S23 Ultra

Šis flagmanas šiuo metu yra tituluojamas kaip vienas geriausių rinkoje – lyderiaujančias pozicijas jis užima ir kalbant apie kameros galimybes. Bendra jų sistema užtikrins įspūdingus rezultatus nepriklausomai nuo to, ar norėsite užfiksuoti stambų planą, ar išbandysite naktinę fotografiją. Tačiau kone labiausiai norėtųsi išskirti įspūdingą 100 kartų hibridinį priartinimą, kuris leis Jums priartėti prie bet kokio veiksmo – tokios galimybės bus naudingos tiems, kurie fotografuoja daug sporto ar laukinės gamtos. Kamerų universalumą įrodo šios specifikacijos:

 • Keturios galinės kameros: 200MP pagrindinė, 12MP itin plataus kampo ir dvi 10MP teleobjektyvo;
 • 12MP priekinė kamera;
 • UHD 8K @30fps filmavimo raiška.

iPhone 15 Pro Max

Apple produkcijos ir aukščiausios klasės fotografijos gerbėjai mieliausiai renkasi būtent šį išmanųjį. Aprūpintas 5x optiniu priartinimu, jis šiuo aspektu lenkia visus kitus iki šiol išleistus iPhone telefonus. Patobulintas vaizdo stabilizavimas, dirbtinio intelekto sprendimai ir nauji įdomūs režimai suteiks erdvės įvairiausiems kūrybiniams sprendimams. Šis flagmanas nustebins tokiomis charakteristikomis:

 • Trys galinės kameros: 48MP pagrindinė, 12MP itin plataus kampo ir 12MP teleobjektyvas;
 • 12MP priekinė kamera;
 • 4K@24/30/60fps filmavimo raiška.

Google Pixel 8 Pro

Ši kompanija jau seniai pakėlė kartelę kalbant apie išmaniųjų telefonų fotografiją – akivaizdu, kad šis modelis taip pat nėra išimtis. Galinga kamerų sistema užtikrins ryškius kadrus nepriklausomai nuo to, ką ir kada norėsite fotografuoti. Be to, išmanusis aprūpintas smagiomis dirbtinio intelekto funkcijomis, kurios užtikrins unikalias patirtis ir puikius rezultatus. Jis aprūpintas tokiomis specifikacijomis:

 • Trys galinės kameros: 50MP pagrindinė, 48MP itin plataus kampo ir 48MP teleobjektyvas;
 • 10,5MP priekinė kamera;
 • 4K@24/30/60fps filmavimo galimybės.

Alternatyva flagmanams

Jei ieškote protingo kainos ir kameros kokybės santykio, rinkitės vieną iš šių variantų:

Google Pixel 7 Pro

Nieko nuostabaus, kad ir tarp vidutinės klasės telefonų galime išvysti šios kompanijos siūlomą išmanųjį. Tačiau Pixel 7 Pro čia atsidūrė ne tik dėl prekinio ženklo – naudojant šį išmanųjį, puikia nuotraukų kokybe bus galima džiaugtis tiek dieną, tiek ir naktį. Nuotraukos yra aiškios, įtraukiančios, o „Real Tone“ technologija pagerina odos tonus. Jūsų laukia tokios kamerų charakteristikos:

 • Trys galinės kameros: 50MP pagrindinė, 48MP itin plataus kampo ir 12MP teleobjektyvas;
 • 10,8MP priekinė kamera;
 • 4K 30/60fps filmavimo raiška.

Oppo Find X5 Pro

Šis išmanusis telefonas yra ypač stiprus tuomet, kai kalbame apie pagrindinę ir itin plataus kampo kamerą. Tiesa, teleobjektyvas joms šiek tiek nusileidžia, tačiau jeigu fotografuodami dažnai nekeičiate mastelių, to galite net nepastebėti. Be to, tai turėtų atpirkti „MariSilicon X“ neuroninio apdorojimo lustas ir bendradarbiavimas su vienu žymiu fotoaparatų gamintoju – jo dėka šiame telefone atsirado keletas šaunių režimų. Jūsų taip pat laukia šios charakteristikos:

 • Trys galinės kameros: 50MP pagrindinė, 50MP itin plataus kampo ir 13MP teleobjektyvas;
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K 30fps/60fps filmavimo galimybės.

Honor 90 5G

Nors tai yra vidutinės klasės išmanusis telefonas, to paties nebūtų galima pasakyti apie jo užfiksuotas nuotraukas. Be to, jis aprūpintas gražiu ekranu ir talpia baterija, tad fotografuodami galėsite savęs pernelyg nevaržyti. Dar geriau galimybes atskleis įvairūs specializuoti režimai. Šis išmanusis aprūpintas tokia kamerų sąranka:

 • Trys galinės kameros: 200MP pagrindinė, 12MP itin plataus kampo ir 2MP gylio jutiklis;
 • 16MP priekinė kamera;
 • 4K 30fps filmavimo raiška.

Biudžetinės klasės telefonai

Turintiems labai ribotą biudžetą, tačiau vis vien norintiems mėgautis puikia fotografavimo patirtimi, patiks šie telefonai:

Samsung Galaxy A54

Retai kada biudžetinės klasės telefonuose galima išvysti tas pačias kameras, kurias gamintojai pasirenka flagmanams, tačiau pagrindinė šio išmaniojo kamera yra tokia pati, kaip ir „Galaxy S23“. Tačiau jis palankiai vertinamas ne tik dėl to – telefonas užfiksuoja detalius, spalvingus kadrus ir siūlo solidų portreto režimą. Štai pagrindinės jo charakteristikos:

 • Trys galinės kameros: 50MP pagrindinė, 12MP itin plataus kampo ir 5MP macro;
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K@30fps filmavimo raiška.

Oppo Find X3 Lite 5G

Šis išmanusis telefonas visame sąraše yra vienas pigiausių, tad jeigu norite išleisti kuo mažiau pinigų, tačiau tuo pačiu fiksuoti padorius kadrus, į šį modelį iš tiesų verta atkreipti dėmesį. Solidi kamerų sistema užtikrins kokybiškus vaizdus, o naktinis režimas maloniai nustebins. Galėsite susipažinti su tokiomis kameros galimybėmis:

 • 4 galinės kameros: 64MP pagrindinė, 8MP itin plataus kampo, 2MP makro ir 2MP gylio;
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K 30 FPS filmavimo raiška.

Google Pixel 6A

Norintiems telefonui skirti dar mažiau lėšų, „Google“ kompanija taip pat turi pasiūlymų. Nors užfiksuoti kadrai savo detalumu ir ryškumu neprilygs aukščiau aptartiems šio prekinio ženklo modeliams, jie tikrai bus geresni už tuos, kuriuos fiksuotumėte kitu panašiai kainuojančiu telefonu. Prie to ženkliai prisideda dirbtinio intelekto programinės įrangos gudrybės ir priedai – tokie įrankiai leis pasiekti įspūdingų rezultatų. Šis išmanusis aprūpintas tokia kamerų sąranka:

 • Dvi galinės kameros: 12,2MP pagrindinė ir 12MP itin plataus kampo;
 • 8MP priekinė kamera;
 • 4K 30/60 FPS filmavimo galimybės.

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Tai yra vienas pigiausių išmaniųjų telefonų, kuris gali pasigirti 200MP pagrindine kamera – akivaizdu, kad jos dėka iš tiesų pavyks užfiksuoti aukštos kokybės kadrus. Jei ieškote nebrangaus prietaiso, su dideliu 120Hz ekranu, 120W įkrovimu ir nesate pernelyg reiklūs fotoaparato funkcijoms, šis modelis iš tiesų turėtų atkreipti dėmesį. Jis aprūpintas tokia kamerų sąranka:

 • 3 galinės kameros: 200MP pagrindinė, 8MP itin plataus kampo ir 2MP makro;
 • 16MP priekinė kamera;
 • 4K@30fps filmavimas.

Kaip išsirinkti geriausiai fotografuojantį telefoną?

Peržvelgus aukščiau pateiktą sąrašą, nesunku įsitikinti, jog gerai fotografuojančių telefonų – apstu. Tam, kad išsirinktumėte labiausiai visus lūkesčius atitinkantį variantą, reikėtų apgalvoti ir daugiau aspektų. Išskyrėme svarbiausius kriterijus.

Kameros galimybės

Pirmiausia atsižvelkite į šiuos kamerų parametrus:

 • Automatinis fokusavimas. Ši funkcija suteikia galimybę išvengti neryškių nuotraukų – net ir daugiausiai megapikselių turintys modeliai be automatinio fokusavimo neleis pasiekti pačios aukščiausios kokybės. Dabar didžioji dalis išmaniųjų telefonų tokią ypatybę turi, tačiau nesuklysite, jei tuo įsitikinsite.
 • Blykstė. Jei ruošiatės fotografuoti silpnai apšvietas vietas ar objektus, Jums bus reikalingas telefonas su geru fotoaparatu ir kokybiška blykste. Ypatingai gerą ryškumą užtikrina dviguba LED blykstė, tačiau galite rinktis ir kitus variantus.
 • Diafragma. Šiuo atveju mažiau yra geriau: tai reiškia, kad praleidžiama daugiau šviesos ir užtikrinamas nuotraukų ryškumas, gylis ir kokybė fotografuojant mažiau apšvietoje erdvėje.
 • 4K raiška. Telefonas su 4K kamera leis užfiksuoti šiuo metu pačios įspūdingiausios kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus – ši ypatybė nėra būtina, tačiau jeigu ieškote geriausio modelio, derėtų į tai atsižvelgti.
 • Jutiklis. Jei procesorius yra telefono širdis, jutiklį galima vadinti fotoaparato širdimi: jei jis kokybiškai sugeria šviesą, Jums pavyksta užfiksuoti geresnius kadrus. Tai geriau pavyksta padaryti didesniems jutikliams – štai dėl ko net ir mažiau megapikselių turintis telefonas (su dviguba kamera ar kt.) kartais gali užtikrinti geresnę vaizdo kokybę.
 • Priartinimas. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti į priartinimo tipą: skaitmeninis yra labiau programinės įrangos procesas, kai tuo tarpu optinis – „tikrų“ fotoaparatų priartinimas, leidžiantis detaliau ir kokybiškiau pamatyti objektą. Jei norite geresnio efekto, rinkitės antrąjį variantą.

Telefono specifikacijos

Nors šie parametrai nėra tokie svarbūs, kaip išvardinti aukščiau, norėdami, kad telefonas su galinga kamera būtų dar efektyvesnis ir patogesnis, turėtumėte nepamiršti ir šių specifikacijų:

 • Procesorius. Kuo galingesnis bus telefono procesorius ir kuo didesnį RAM kiekį turės Jūsų išmanusis, tuo efektyviau jis veiks – šiuos privalumus neabejotinai pajausite ir fotografuodami.
 • Talpa. Nors šiais laikais galima surasti įvairių duomenų saugojimo alternatyvų, tikriausiai nesinorėtų, kad naujasis Jūsų telefonas su LEICA kamera (ar kitas modelis) negalėtų sutalpinti vienos dienos fotografijų ar kitos svarbios informacijos. Tad dar prieš perkant išmanųjį, vertėtų įvertinti savo poreikius (ir tai, jog aukštesnės kokybės nuotraukos užima daugiau vietos) bei pasirinkti atitinkamą talpą. Optimaliu variantu mėgstantiems fotografuoti laikoma 64GB atmintis, tačiau jei kaupiate daugiau duomenų, atitinkamai verta rinktis dar didesnę atmintį turinčius modelius.
 • Ekrano dydis. Kuo didesnis bus telefono ekranas, tuo daugiau vaizdų fotografuodami galėsite matyti, o kuo didesnė ekrano raiška – tuo aiškesni jie bus. Žinoma, šiuo atveju svarbūs komforto bei įpročio aspektai, todėl sunku tiksliai nusakyti, koks ekrano dydis kiekvienam bus patogiausias.

Apsibrėžkite biudžetą

Žinodami, kiek pinigų galite skirti šiam pirkiniui, pasilengvinsite savo paieškas. Dažnai abejojama, ar pigus telefonas su gera kamera iš tiesų egzistuoja, tačiau dėl to jaudintis nereikėtų – jeigu atidžiai išanalizuosite visus aukščiau minėtus parametrus, surasite ne vieną tokį modelį. Žinoma, tikėtina, kad biudžetinis telefonas su gera kamera neturės tam tikrų patiems geriausiems modeliams būdingų specifikacijų ar tiesiog pasiūlys mažesnę talpą, tad šiuo atveju teks pagalvoti, kurie parametrai asmeniškai Jums yra patys svarbiausi.

Apgalvoję visus šiuos niuansus, nesunkiai nuspręsite, su kuriuo išmaniuoju telefonu leisitės į įspūdingiausių kadrų medžioklę. Daug dėmesio vertų modelių rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite palankia kaina!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
40 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?