Naudingi patarimai

Geriausi telefonai fotografavimui: kaip pasirinkti?

Didelis mobiliųjų telefonų pasirinkimas
2020 06 15
maisto fotografavimas mobiliuoju telefonu ir jo kamera

Šiais laikais mobiliųjų galimybės ženkliai išsiplėtusios, todėl telefonai fotografavimui nieko nebestebina – kai kurių modelių kameros leidžia užfiksuoti ypatingai aukštos kokybės vaizdus ir pasijusti tikrais fotografais. Visgi, tam, kad nuotraukų kokybė būtų nepriekaištinga, labai svarbu pasirinkti tinkamą prietaisą. Jei svarstote, kuris telefonas fotografavimui tiktų geriausiai, susipažinkite su populiariausiais jų modeliais ir atkreipkite dėmesį į svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Pirmiausia galite apžiūrėti, kokie telefonai šiuo metu yra geriausi – tarp jų rasite ne vieną puikiai fotografuojantį modelį. Tačiau jei Jus domina būtent kameros duomenys, susipažinkite su geriausias specifikacijas turinčiais variantais. Tam, kad pasirinkti būtų paprasčiau, suskirstėme juos į skirtingas kainų kategorijas.

Premium klasės geriausių fotografuojančių telefonų modeliai

Ieškantiems paties geriausio išmaniojo telefono ir negailintiems jam didesnių investicijų, patiks šie modeliai:

Samsung Galaxy S20 Ultra

Tai – vienas brangiausių, tačiau tuo pačiu įspūdingiausias kameros specifikacijas siūlančių modelių, kuris fotografiją perkelia į naują lygmenį. Ypač verta paminėti priartinimo galimybes: šis flagmanas siūlo 5x optinį ir net 100x skaitmeninį priartinimą, tad neprarasdami kokybės, galėsite matyti net ir pačias smulkiausias detales. Nustebins ir kitos kamerų specifikacijos:

 • Trys galinės kameros: 108MP pagrindinė, 12MP itin plataus kampo ir 48MP teleobjektyvas;
 • 40MP priekinė kamera;
 • Galimybė filmuoti 8K vaizdo raiška.

iPhone 11 Pro

Apple gerbėjams, ieškantiems geriausios kameros, šis modelis bus vienas geriausių pasirinkimų. Nuotraukų kokybė nenuvils net ir esant prastesniam apšvietimui, 52mm židinio nuotolis idealiai tiks portretams, o nuoseklios spalvos sužavės net ir labai reiklius fotografus. Jūsų laukia ir šios galimybės:

 • Trys 12MP galinės kameros: pagrindinė, teleobjektyvo ir ultra plataus kampo;
 • 12MP priekinė kamera;
 • 4K vaizdo įrašymas, užfiksuojantis 60 kadrų per sekundę.

Samsung Galaxy S20 Plus

Nors ir pigesnis nei „S20 Ultra“ modelis, šis telefonas vis dar priskiriamas flagmanų klasės kategorijai. Fotografavimo galimybėmis vyresniajam „broliui“ jis nusileidžia, tačiau Jūs vis tiek turėsite galimybę mėgautis labai kokybiškais kadrais. Ypatingai giriamas didelis židinio nuotolio pasirinkimas ir fotografavimo režimų įvairovė. Jūsų laukia ir šie parametrai:

 • Trys galinės kameros: 12MP pagrindinė, 64MP teleobjektyvo ir 12MP ypač plataus kampo;
 • 10MP priekinė kamera;
 • 8K, 24 kadrų per sekundę ir 4K, iki 60 kadrų per sekundę vaizdo įrašymo galimybės.

Alternatyva flagmanams

Jei ieškote protingo kainos ir kameros kokybės santykio, rinkitės vieną iš šių variantų:

Huawei P40 Pro

Šis telefonas neretai tituluojamas tamsių scenų čempionu – net ir esant silpnam apšvietimui, nuotraukų kokybė Jūsų neapvils. Be to, spalvos, lyginant su ankstesniais šios kompanijos modeliais, nebėra tokios aštrios, taigi pavyksta užfiksuoti gerokai natūralesnius kadrus. Jei Jūsų negąsdina „Huawei“ ir „Google“ situacija, turėsite galimybę išbandyti tokias specifikacijas:

 • 3 galinės kameros: pagrindinė (50MP), itin plataus kampo (40MP) ir teleobjektyvas (12MP);
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K, 60 kadrų per sekundę užfiksuojanti vaizdo kamera.

Xiaomi Mi Note 10

Jei įspūdingai atrodė trys galinės kameros, ką pasakytumėte apie penkias? Būtent toks sprendimas parinktas Xiaomi Mi Note 10 modeliui, kuris drąsiai gali konkuruoti su pačiais brangiausiais flagmanais. Tiesa, reikėtų paminėti, kad pagrindinė, 108MP kamera prastesniame apšvietime dažniausiai fiksuoja 27MP kadrus. Tai – unikali technologija, kuomet 4 pikseliai yra apjungiami į vieną tam, kad būtų išsaugota nepriekaištinga nuotraukų kokybė. Tačiau esant idealioms fotografavimo sąlygoms, mėgausitės šiomis specifikacijomis:

 • 5 galinės kameros: 108MP pagrindinė, 20MP plataus kampo, 12MP teleobjektyvas, 5MP ultra teleobjektyvas ir 2MP makro objektyvas;
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K vaizdo filmavimas, apimantis 30 kadrų per sekundę.

Huawei P30 Pro

Šis modelis galėtų būti laikomas ypatingu vien jau dėl to, kad išleistas praėjusiais metais, jis vis dar sugeba išlaikyti savo pozicijas tarp geriausiai fotografuojančių telefonų. Pagrindinė to priežastis – periskopinis teleobjektyvas, stulbinančiai užfiksuojantis optiškai priartintus kadrus. Prie to prisidėjo ir puikios fotografijos esant silpnam apšvietimui. Kameros specifikacijos taip pat maloniai stebina:

 • 3 galinės kameros: 40MP pagrindinė, 8MP teleobjektyvas ir 20MP itin plataus kampo;
 • 32MP priekinė kamera;
 • 4K, 30 kadrų per sekundę fiksuojantys vaizdo įrašai.

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Tai – dar vienas antrus metus savo pozicijų neapleidžiantis modelis, kuris iki šiol gali pasiūlyti puikias galimybes. Bene daugiausiai komplimentų susilaukia iš tiesų labai platus plataus kampo objektyvas, įspūdinga vaizdo įrašų kokybė ir bendras kameros universalumas. Visa tai įrodo šie kameros parametrai:

 • 3 galinės kameros: 12MP pagrindinė, 12MP teleobjektyvas ir 16MP ypač plataus kampo;
 • 10MP priekinė kamera;
 • Galimybė filmuoti 4K raiška, 60 kadrų per sekundę.

Biudžetinės klasės telefonai

Turintiems labai ribotą biudžetą, tačiau vis vien norintiems mėgautis puikia fotografavimo patirtimi, patiks šie telefonai:

Google Pixel 3a

Šis telefonas kainuoja net keliais kartais mažiau, nei sąrašo viršuje besipuikuojantys flagmanai, tačiau fotografavimo galimybėmis su jais tikrai gali konkuruoti. Nors kamerų skaičiumi toks modelis Jūsų nesužavės, čia rasite puikią nuotraukų kokybę išlaikantį „Night Sight“ naktinį režimą, „Super Res Zoom“ skaitmeninį priartinimą ir daugybę kitų galimybių. Susipažinkite ir su kamerų specifikacijomis:

 • 12MP galinė kamera;
 • 8MP priekinė kamera;
 • 1080p filmavimo raiška, užfiksuojant 30 kadrų per sekundę.

Honor 20 Lite

Jei biudžetas dar mažesnis, tikriausiai atkreipsite dėmesį į šį biudžetinės klasės modelį. Tiesa, kameros galimybės tikrai nenuvils. Turėsite galimybę pasidaryti itin kokybiškas asmenukes, o taip pat atrasite ir papildomų režimų, kurie leis užfiksuoti dar įspūdingesnius kadrus. Tai padaryti padės tokie kamerų parametrai:

 • Trys galinės kameros: 24MP pagrindinė, 8MP ypatingai plataus kampo ir 2MP gylio sensorius.
 • 32MP priekinė kamera;
 • Galimybė filmuoti 1080p kokybe 30 arba 60 kadrų per sekundę.

Xiaomi Redmi Note 8T

„Xiaomi“ kompanija dažnai garsėja neįtikėtinais kainos ir kokybės pasiūlymais – šis modelis taip pat nėra išimtis. Už vieną mažiausių kainų rinkoje fotografijoje galėsite savęs neriboti. Nesvarbu, ar norėsite užfiksuoti kraštovaizdžius, ar fotografuosite iš labai arti, šio telefono galimybėmis tikrai neteks nusivilti. Jūsų laukia štai tokie parametrai:

 • 4 galinės kameros: 48MP pagrindinė, 8MP itin plataus kampo, 2MP gylio sensorius ir 2MP macro objektyvas;
 • 13MP priekinė kamera;
 • 4K raiškos filmavimas, užfiksuojant 30 kadrų per sekundę.

Kaip išsirinkti geriausiai fotografuojantį telefoną?

Peržvelgus aukščiau pateiktą sąrašą, nesunku įsitikinti, jog gerai fotografuojančių telefonų – apstu. Tam, kad išsirinktumėte labiausiai visus lūkesčius atitinkantį variantą, reikėtų apgalvoti ir daugiau aspektų. Išskyrėme svarbiausius kriterijus.

Kameros galimybės

Pirmiausia atsižvelkite į šiuos kamerų parametrus:

 • Automatinis fokusavimas. Ši funkcija suteikia galimybę išvengti neryškių nuotraukų – net ir daugiausiai megapikselių turintys modeliai be automatinio fokusavimo neleis pasiekti pačios aukščiausios kokybės. Dabar didžioji dalis išmaniųjų telefonų tokią ypatybę turi, tačiau nesuklysite, jei tuo įsitikinsite.
 • Blykstė. Jei ruošiatės fotografuoti silpnai apšvietas vietas ar objektus, Jums bus reikalingas telefonas su geru fotoaparatu ir kokybiška blykste. Ypatingai gerą ryškumą užtikrina dviguba LED blykstė, tačiau galite rinktis ir kitus variantus.
 • Diafragma. Šiuo atveju mažiau yra geriau: tai reiškia, kad praleidžiama daugiau šviesos ir užtikrinamas nuotraukų ryškumas, gylis ir kokybė fotografuojant mažiau apšvietoje erdvėje.
 • 4K raiška. Telefonas su 4K kamera leis užfiksuoti šiuo metu pačios įspūdingiausios kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus – ši ypatybė nėra būtina, tačiau jeigu ieškote geriausio modelio, derėtų į tai atsižvelgti.
 • Jutiklis. Jei procesorius yra telefono širdis, jutiklį galima vadinti fotoaparato širdimi: jei jis kokybiškai sugeria šviesą, Jums pavyksta užfiksuoti geresnius kadrus. Tai geriau pavyksta padaryti didesniems jutikliams – štai dėl ko net ir mažiau megapikselių turintis telefonas (su dviguba kamera ar kt.) kartais gali užtikrinti geresnę vaizdo kokybę.
 • Priartinimas. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti į priartinimo tipą: skaitmeninis yra labiau programinės įrangos procesas, kai tuo tarpu optinis – „tikrų“ fotoaparatų priartinimas, leidžiantis detaliau ir kokybiškiau pamatyti objektą. Jei norite geresnio efekto, rinkitės antrąjį variantą.

Telefono specifikacijos

Nors šie parametrai nėra tokie svarbūs, kaip išvardinti aukščiau, norėdami, kad telefonas su galinga kamera būtų dar efektyvesnis ir patogesnis, turėtumėte nepamiršti ir šių specifikacijų:

 • Procesorius. Kuo galingesnis bus telefono procesorius ir kuo didesnį RAM kiekį turės Jūsų išmanusis, tuo efektyviau jis veiks – šiuos privalumus neabejotinai pajausite ir fotografuodami.
 • Talpa. Nors šiais laikais galima surasti įvairių duomenų saugojimo alternatyvų, tikriausiai nesinorėtų, kad naujasis Jūsų telefonas su LEICA kamera (ar kitas modelis) negalėtų sutalpinti vienos dienos fotografijų ar kitos svarbios informacijos. Tad dar prieš perkant išmanųjį, vertėtų įvertinti savo poreikius (ir tai, jog aukštesnės kokybės nuotraukos užima daugiau vietos) bei pasirinkti atitinkamą talpą. Optimaliu variantu mėgstantiems fotografuoti laikoma 64GB atmintis, tačiau jei kaupiate daugiau duomenų, atitinkamai verta rinktis dar didesnę atmintį turinčius modelius.
 • Ekrano dydis. Kuo didesnis bus telefono ekranas, tuo daugiau vaizdų fotografuodami galėsite matyti, o kuo didesnė ekrano raiška – tuo aiškesni jie bus. Žinoma, šiuo atveju svarbūs komforto bei įpročio aspektai, todėl sunku tiksliai nusakyti, koks ekrano dydis kiekvienam bus patogiausias.

Apsibrėžkite biudžetą

Žinodami, kiek pinigų galite skirti šiam pirkiniui, pasilengvinsite savo paieškas. Dažnai abejojama, ar pigus telefonas su gera kamera iš tiesų egzistuoja, tačiau dėl to jaudintis nereikėtų – jeigu atidžiai išanalizuosite visus aukščiau minėtus parametrus, surasite ne vieną tokį modelį. Žinoma, tikėtina, kad biudžetinis telefonas su gera kamera neturės tam tikrų patiems geriausiems modeliams būdingų specifikacijų ar tiesiog pasiūlys mažesnę talpą, tad šiuo atveju teks pagalvoti, kurie parametrai asmeniškai Jums yra patys svarbiausi.

Apgalvoję visus šiuos niuansus, nesunkiai nuspręsite, su kuriuo išmaniuoju telefonu leisitės į įspūdingiausių kadrų medžioklę. Daug dėmesio vertų modelių rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite palankia kaina!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
26 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.