Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti ausines sportui ir aktyviai veiklai?

Didelis belaidžių ausinių pasirinkimas
2019 05 28
belaidės įstatomos ausinės

Daugelis sutiktų, jog sportuoti ar tiesiog aktyviai judėti su mėgstama muzika yra kur kas maloniau. Vienintelis klausimas – kokie sportiniai ausinukai šiam tikslui tiktų geriausiai? Jų pasirinkimo įvairovė yra ypatingai gausi, todėl išskyrėme kelis pagrindinius niuansus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš priimdami galutinį sprendimą.

Pagalvokite, kokia veikla užsiimsite dažniausiai

Priklausomai nuo sporto šakos, skirsis ir tam tikri ausinėms keliami reikalavimai, tad turėtumėte iš anksto apsispręsti, kokiai veiklai dažniausiai jas naudosite. Pavyzdžiui, ausinės bėgiojimui turėtų nekristi iš ausų, o pratimams salėje geriausiai tiktų modeliai be jokių papildomų laidų. Bene atidžiausiai reikėtų rinktis ausines plaukimui. Drėgmės šiuo atveju tikrai nepavyks išvengti, tad turėtumėte įsitikinti, ar ausinės atsparios vandeniui – tik taip galėsite pradėti nuotaikingas treniruotes.

Įvertinkite, kokiais privalumais pasižymi ausinukai be laido

Nors vis dar yra manančių, kad Bluetooth ausinės skleidžia prastesnės kokybės garsą, apžiūrėjus šių modelių asortimentą, būtų galima su tuo nesutikti – tobulėjant technologijoms, ženkliai pagerėjo ir šių gaminių parametrai. Todėl tikrai galima teigti, kad bevieliai ausinukai sportui dažnu atveju yra netgi geresnis pasirinkimas. Kadangi nebelieka jokių besiplaikstančių laidų, bet kokia veikla užsiimti galima žymiai paprasčiau – vieną kartą išbandę, ir patys netruksite tuo įsitikinti


Pasidomėkite garso kokybe

Garso kokybė priklauso toli gražu ne nuo to, kokio tipo ausinės (belaidės ar laidinės) bus naudojamos. Jei prieš pirkdami neturėsite galimybių įsikišti ausines į ausis ir garsą patikrinti praktiškai, tai galima padaryti ir teoriškai – tereikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius parametrus. Garso dažniai, varža ir jautrumas – pagrindinės specifikacijos, padėsiančios nustatyti būsimąją garso kokybę. Apie jas reikėtų žinoti kelis esminius dalykus:

  •        Mes galime girdėti 20-20000 Hz dažnius, tad geriausia, jei tokius pačius transliuos ir Jūsų naujieji Bluetooth ausinukai sportui.
  •        Žemos varžos ausinukai (be laido ar su juo) yra tie, kurių varža nesiekia 25 omų – jų pilnai pakaks tiek sportui, tiek muzikos ritmais apipintai kasdienybei.
  •        Kuo ausinės, kišamos į ausis, bus jautresnės, tuo geresnį ir švaresnį garsą pavyks išgirsti.

Nutarkite, kokie papildomi privalumai Jums bus reikalingi

Bluetooth ausinės sportui gali turėti ir papildomų funkcijų bei privalumų, todėl turėtumėte įsivertinti, ar visi iš jų bus reikalingi Jums. Sportuojant itin populiaru rinktis prakaitui atsparius modelius, užtikrinančius dar didesnį komfortą net ir itin intensyvių treniruočių metu. O jeigu visuomet norite išlikti pasiekiami, rinkitės tuos modelius, kurie turi integruotą mikrofoną ir suteikia galimybę patogiai atsiliepti į skambučius.