Naudingi patarimai

Patarimai, kaip išsirinkti geriausią elektromobilį vaikams

Didelis elektromobilių vaikams pasirinkimas
2020 05 05
berniukas ir mergaite vazinejasi elektromobiliu kieme

Nesuklysime pasakę, kad elektromobiliai yra vieni labiausiai vaikų trokštamų žaislų. Turėdami tokią transporto priemonę, mažyliai gali pasijausti tikrais vairuotojais ir išbandyti itin daug linksmybių žadančias pramogas. Šiais laikais tokie vaikiški elektromobiliai tapo prieinami visiems tėvams, todėl daugelis iš jų nusprendžia išpildyti šią mažylių svajonę. Visgi, jei nuspręsite pirkti šį vaikišką automobilį, pirmiausia turėtumėte apsvarstyti kelis esminius pasirinkimo kriterijus.

Mažylio amžius

Nors dažnai teigiama, kad už elektromobilio vairo gali sėsti ir vienerių metų sulaukę mažyliai, tokie pasivažinėjimai gali sukelti daugiau streso, nes šią transporto priemonę teks valdyti Jums. Būtent dėl šios priežasties jas rekomenduojama pirkti 2,5 – 3 metų vaikams. Tokio amžiaus sulaukusios atžalos jau yra pakankamai savarankiškos, kad pačios gebėtų suvaldyti elektromobilį.

Visgi, siekiant maksimalaus saugumo, kai kurie modeliai turi ir nuotolinio valdymo pultelius – jei prireiks, vairavimą perimsite Jūs. Prekyboje šiuo metu dominuoja būtent trimečiams pritaikyti modeliai, tačiau galima rasti ir vyresnėms atžaloms skirtų variantų. Jie dažniausiai yra funkcionalesni ir galingesni.

Keleivių skaičius ir maksimali apkrova

Jei auginate dvi panašaus amžiaus atžalas, verta pagalvoti apie dvivietį elektrinį automobilį. Tuomet vaikučiai nesipyks, o Jums nereikės pirkti dviejų skirtingų žaislų. Visgi, tiek renkantis dviem, tiek vienam vaikui pritaikytą modelį, labai svarbu atkreipti dėmesį į maksimalų vairuotojo svorį. Norisi, kad elektromobilis būtų pritaikomas kuo ilgesnį laikotarpį, todėl geriausia rinktis tokius variantus, kurių maksimali apkrova viršija Jūsų vaiko svorį.

Elektromobilio akumuliatorius

Kalbant apie akumuliatorius, pirmiausia reikėtų išskirti kelionės trukmę. Jei ji tetruks keliolika minučių, o po to iš automobilio teks išlipti, tokia pramoga įspūdžio vaikams nepaliks. Būtinai patikrinkite šį parametrą prieš pirkdami šią vaikišką transporto priemonę.

Skiriasi ir akumuliatorių galingumas – nuo jų priklauso ir tam tikros elektromobilių galimybės. Dažniausiai sutinkami šie variantai:

  • 6V. Tokios transporto priemonės be problemų važiuos kieta danga, nesvarbu, ar tai bus šaligatvis, ar miško kelias. Visgi, jei norėsite jas naudoti ant žolės ar įkalnėse, tai padaryti bus gerokai sunkiau. Be to, šie elektromobiliai išvysto mažesnį greitį (jį galime prilyginti suaugusiųjų žingsniavimui) – dėl to juos rekomenduojama pirkti jaunesniems mažyliams.
  • 12V. Šie vaikiški automobiliai, nors ir brangesni, yra gerokai universali. Jie lengvai riedės per žolę, kalniukus ar bet kokius kitus paviršius. Didžioji dalis tokių modelių gali išvystyti suaugusiojo bėgimui (maždaug 8km/h) prilygstantį greitį. Juos galima pirkti įvairiausio amžiaus vaikams. 
  • 24V. Tai – šiuo metu galingiausi prekyboje esantys modeliai, kurie už didesnę kainą gali pasiūlyti ir daugiau galimybių. Jų pasiekiamas greitis neretai viršija 10km/h, todėl tokius elektromobilius geriausia pirkti ūgtelėjusioms ir puikiai su jais susitvarkančioms atžaloms.

Kokybė

Vaikiški automobiliai yra savotiška investicija, todėl pirkdami juos, tikimės, kad šiais žaislais vaikai galės naudotis kuo ilgesnį laikotarpį. Didesnį jų atsparumą garantuoja aukštesnė plastiko kokybė. Taip pat patartina pirmenybę teikti blizgiems, lakuotiems šių žaislų paviršiams – jie bus atsparesni įbrėžimams. Patikimumą taip pat garantuos ir žinomas gamintojas bei kitų tėvų atsiliepimai.

Papildomos galimybės

Visos šios vaikiškos transporto priemonės turi saugos diržus, tačiau funkcionalumas ties jais tikrai nesibaigia. Žibintai, apšviesti laikrodžiai prietaisų skydelyje, atsidaranti bagažinė, muzikos grotuvai, veidrodėliai – tai tik dalis to, ką šie automobiliai gali pasiūlyti. Bet kokie priedai leis mažyliams pasijausti tarsi tikroje transporto priemonėje, tačiau už juos neretai teks susimokėti papildomai. Pagalvokite, kiek į elektromobilį ketinate investuoti ir tuomet ieškokite didžiausio funkcionalumo.

Elektromobilio dizainas

Labai svarbu, kad naujasis automobilis vaikams iš tikrųjų patiktų, todėl pirkdami jį, būtinai paklauskite jų nuomonės. Galbūt atžala turi ne tik mėgstamą spalvą, bet ir labiausiai patinkančią automobilių markę ar modelį? Dabar prekyboje galima rasti daugybę licencijuotų elektromobilių, kurie yra sumažintos tikrų transporto priemonių versijos. Tokie žaislai vaikams tikrai paliks puikų įspūdį!


Apgalvoję visus šiuos aspektus, išrinksite patį geriausią elektromobilį savo vaikui. Visgi, nepamirškite ir saugumo: nepalikite atžalų vienų ir išmokykite jas vairuoti atsakingai.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?