Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti šaldiklį?

2021 01 14
modernus imontuojamas saldiklis virtuves kambaryje

Galima teigti, jog šaldikliai yra pakankamai svarbūs virtuvės pagalbininkai – jų dėka galime kur kas ilgiau išsaugoti maisto šviežumą ir, pavyzdžiui, žiemos metu mėgautis rudens gėrybėmis. Neretai toks prietaisas yra integruotas šaldytuve, tačiau jeigu norisi didesnės talpos, verta pagalvoti ir apie atskirą įrenginį. Tuomet teks apsispręsti, kokį šaldiklį pasirinkti – tai padarysite atkreipę dėmesį į kelias esmines jų ypatybes.

Šaldiklis ar šaldymo dėžė?

Šie prietaisai gali būti dviejų skirtingų tipų – tai standartinis, šaldytuvą primenantis šaldiklis ir kaip skrynia atsidaranti šaldymo dėžė. Abu šie tipai turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų:

  • Šaldymo dėžės pasižymi mažesne kaina, neretai yra ekonomiškesnės, o pradingus elektros tiekimui – šaltį išlaiko ilgiau. Be to, į tokį prietaisą lengvai galima sudėti nestandartinio dydžio maisto pakuotes. Visgi, dėl lentynėlių ir stalčių nebuvimo bus sunkiau organizuoti tvarką ir surasti dėžės dugne esančius produktus. Pats prietaisas taip pat pareikalaus kur kas didesnio grindų ploto.
  • Šaldikliai yra standartinių matmenų, lentynų ir stalčių išdėstymas – vertikalus, taigi pavyksta sutaupyti grindų ploto. Be to, tokiuose įrenginiuose daug lengviau galima palaikyti tvarką, surasti reikiamus produktus ar netgi juos išvalyti. Visgi, jie gali būti brangesni ir ne tokie ekonomiški.

seima dziaugiasi patogiu saldikliu virtuveje

Talpa

Šis niuansas dažniausiai yra labai individualus, priklausantis nuo Jūsų maitinimosi įpročių. Jeigu mėgstate šaldyti grybus, daržoves ar kitas gėrybes, verta rinktis didesnę talpą, tačiau jeigu pirmenybę teikiate šviežiam maistui, užteks ir kompaktiškesnio šaldiklio. Turėkite omenyje, jog stovėdamas pustuštis, šis prietaisas eikvos daugiau energijos, tad net ir turint daugiau laisvos vietos, persistengti nebūtina.

4 asmenų šeimai dažniausiai pakanka maždaug 200 litrų talpos. Tačiau tikslesnius skaičiavimus galite atlikti namiškių skaičių padauginę iš 42,5 – tuomet sužinosite, kokia talpa Jūsų atveju būtų optimaliausia.

Užšaldymo galia

Kuo galingesnis bus šis prietaisas, tuo daugiau kilogramų maisto per parą jis galės užšaldyti. Dažniausiai keturių asmenų šeimai pakanka 5-8 kilogramus per parą užšaldančio modelio, tačiau jeigu ruošiatės vienu metu šaldyti didesnį kiekį produktų, verta pagalvoti apie galingesnį prietaisą. Pavyzdžiui, jeigu šaldiklio šaldymo galia sieks beveik 20 kilogramų per parą, drąsiai galėsite nusipirkti nors ir pusę kiaulės – skerdienos šaldymas tokiam įrenginiui tikrai nesukels jokių keblumų.

saldiklis namuose pilnas darzoviu ir kitu maisto produktu

Elektros sąnaudos

Jei norite, kad naujasis įrenginys šaldydamas maistą sunaudotų kuo mažiau elektros energijos, atsižvelkite į energijos klasę. Pačiais taupiausiais laikomi „A“ klasės modeliai – kuo daugiau „+“ ženklų yra prie jos, tuo prietaisas bus taupesnis. Šiuo metu pačiais ekonomiškiausiais laikomi A+++ klasės šaldikliai.

Atitirpinimo tipas

Atšildymas gali būti rankinis arba automatinis – kiekvienas iš jų gali pasiūlyti skirtingus privalumus:

  • Pasirinkus mechaninį atitirpinimą turintį modelį, visą, pakankamai ilgai trunkantį atšildymo darbą teks atlikti patiems. Bent kartą per metus turėsite jį visiškai atjungti, ištuštinti ir palaukti, kol ištirps visas ledas. Tuomet reikės išvalyti visą susikaupusį vandenį bei praplauti ir išdžiovinti kameros vidų. Tiesa, tokia sistema turi ir savų privalumų: ji priverčia palaikyti tvarką, o ją naudojantys šaldikliai neretai yra pigesni.
  • Pasirinktus automatinį atitirpinimą, prieš tai minėtų veiksmų Jums patiems atlikti nereikės. Ant sienelių nesikaups vanduo, nesusidarys šerkšnas ar ledas, taigi tokio įrenginio priežiūra bus gerokai paprastesnė. Tačiau turėkite omenyje, kad automatinis atitirpinimas gali šiek tiek sausinti maistą, o pats įrenginys gali kainuoti daugiau ir eikvoti kiek daugiau elektros energijos.

Būsima vieta

Dar pasirinkimo procese turėtumėte pagalvoti, kurioje vietoje šaldiklį statysite – nuo to priklausys dar keli svarbūs pasirinkimo kriterijai:

  • Išmatavimai. Nors jie tiesiogiai susiję su įrenginio talpa, turėtumėte išsiaiškinti, kiek tiksliai vietos šiam gaminiui galite skirti. Atsižvelkite ir į montavimo tipą – šaldikliai gali būti tiek laisvai statomi, tiek ir integruojami.
  • Stilius. Jei šis prietaisas stovės virtuvėje, turėtumėte įsitikinti, jog jis derės prie kitų šioje patalpoje esančių įrenginių ir bendro interjero. Nors atspalvių gausa nėra ypatingai plati, naująjį įrenginį į bendrą aplinką tikrai pavyks įlieti.
  • Triukšmingumas. Logiška, kad šaldiklis skleis šiokį tokį triukšmą – ar jis trukdys, priklauso būtent nuo pasirinktos vietos. Jei virtuvė yra nutolusi nuo poilsio zonų, šis kriterijus nebus pats svarbiausias, tačiau priešingu atveju nesuklysite paieškodami mažesnį triukšmingumą siūlančio modelio.

saldiklis virtuveje su ivairiais maisto produktais

Papildomos funkcijos

Kai kurie šaldikliai gali pasiūlyti ir papildomų, dar didesnį komfortą užtikrinančių funkcijų – štai keletas populiariausių:

  • Greitas užšaldymas. Tokia funkcija ypač naudinga tuomet, jei norite užšaldyti vaisius, uogas ar daržoves taip, kad šie produktai neprarastų visų savo vertingųjų medžiagų. Be to, pasitelkus ją, šaldymo metu nepažeisite jau užšaldytų produktų, taigi ji bus naudinga ir tiems, kurie dažnai nusprendžia papildyti maisto atsargas.
  • Šalčio išsaugojimo funkcija. Ši funkcija padės apsaugoti maistą tuomet, kai dings elektros tiekimas – jos dėka temperatūra, siekianti maždaug 9 laipsnius šalčio, sėkmingai galės išsilaikyti dar kelias paras.
  • Atostogų režimas. Tokia programa tuščią kamerą saugoja nuo pelėsio ir nemalonaus kvapo, o taip pat – leidžia prietaisui veikti maksimaliai ekonomiškai, eikvojant kuo mažiau elektros energijos.

Įvertinę visus šiuos aspektus, pakankamai greitai apsispręsite, kuris šaldiklis labiausiai pateisins Jūsų poreikius. Šiuo atveju pasirinkimas yra ganėtinai platus, kad surastumėte visus lūkesčius atitinkantį variantą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.