Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti saugiausią automobilinę kėdutę?

Didelis automobilinių kėdučių pasirinkimas
2020 01 09
automobiline kedute kudikiui

Automobilinės kėdutės yra privalomas transporto priemonės atributas – tuo abejojančių ar nutarusių nesilaikyti kelių eismo taisyklių praktiškai nėra, tačiau kai reikia pasirinkti saugiausią gaminį, kyla nemažai diskusijų. Yra daugybė kriterijų, pagal kuriuos galima rinktis auto kėdutes – jei norite būti tikri, jog Jūsų atžala kelionės metu bus visapusiškai apsaugota, turėtumėte atsižvelgti į šiuos niuansus.

Saugiausios automobilinės kėdutės: taisyklės ir pagrindiniai reikalavimai

Tam, kad iš tiesų pavyktų išsirinkti saugų gaminį, iš pradžių reikėtų išsiaiškinti, kokie automobilinės kėdutės reikalavimai yra keliami:

  • Automobilinės kėdutės privalomos iki tol, kol atžalos ūgis nesiekia 1,35 m. Jei mažylio svoris viršija 23 kilogramus, jas galima pakeisti specialiomis paaukštintomis kėdutėmis. Tačiau nugarėlę ir šonines atramas turinčius gaminius rekomenduotina naudoti kaip įmanoma ilgiau.
  • Automobilinė kėdutė priekyje turėtų būti tvirtinama tik tais atvejais, kai transporto priemonėje neveikia oro pagalvės.
  • Teigiama, kad tinkamiausia vieta jai yra gale, per vidurį, kadangi ten sėdintis mažylis gali išvengti ir kai kuriuose automobiliuose esančių šoninio smūgio pagalvių. Tačiau jeigu Jūsų transporto priemonė neturi vietos per vidurį ar ten nėra reikalingų diržų, vaiką reikėtų sodinti gale, keleivio pusėje.
  • Siekiant maksimalaus saugumo, kelionių metu reikėtų užrakinti tas automobilio dureles, prie kurių yra pasodintas vaikas.
  • Atžalos, kurių ūgis nesiekia 1,05 m, automobilyje turėtų keliauti pasodintos nugara į važiavimo kryptį. Vėliau kėdutę reikėtų apsukti.


Pasirinkite tinkamiausią kėdutės grupę

Vaiko ūgis ir svoris yra pagrindiniai kriterijai, nuo kurių turėtumėte pradėti saugiausios kėdutės paieškas. Nors gali pasirodyti, jog iš didelės kėdutės mažylis „neiškris“, vaikas iš tiesų gali išslysti, o neteisinga padėtis ir pernelyg laisvi diržai neužtikrins maksimalios apsaugos nelaimės atveju. Yra ne vienas svarbus kriterijus, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę, tačiau renkantis konkretų modelį, svarbu įsitikinti, jog Jūsų vaikas:

  • Yra tinkamo ūgio: kėdutėje jis neslysta, o jos atlošas yra aukščiau nei jo pakaušis;
  • Natūraliai sulenkia kelius ties auto kėdutės kraštu;
  • Gali patogiai išsėdėti panašioje padėtyje visos kelionės metu.

Šiuo metu prekyboje yra skirtingoms svorio kategorijoms pritaikytos automobilinės kėdutės, todėl nesunkiai surasite Jūsų atžalai tiksiantį modelį. Kiek tokių gaminių reikės pakeisti, priklauso nuo individualios mažylio raidos, tačiau svarbu suprasti, jog viso naudojimo metu kėdutė vaikui turi tikti idealiai – taip užsitikrinsite ne tik saugumą, bet ir ramybę.

Ką iš tiesų reiškia automobilinės kėdutės saugumo testai?

Apžiūrinėdami automobilių kėdučių asortimentą, pastebėsite, jog kai kurios iš jų yra papildomai pratestuotos atliekant tam tikrus bandymus ir įvertinant skirtingas kategorijas, tokias kaip paprastas montavimas ar vaikų komfortas. Toks gaminys atrodo dar patikimesnis, tačiau kyla klausimas, ar šių testų rezultatų neturinčios kėdutės yra mažiau saugus pasirinkimas?

Taip teigti būtų klaidinga – kiekvieni testuotojai bandymams kėdutes renkasi pagal savus kriterijus, todėl kartais net ir labai kokybiški ir saugūs gaminiai gali likti neįvertinti. Todėl šis aspektas gali būti laikomas tik papildomu bonusu – ypač tuomet, jei kėdutę teigiamai įvertins ADAC, OAMTC, TCS ar kiti žymiausi testuotojai.

Tačiau visai kitokia situacija yra tuomet, kai kalbame apie Europos ECE 44-04 bandymus: tai privalomas ženklinimas, kuris nurodo, jog auto kėdutė atitinka ES saugumo reikalavimus. Jis taikomas visose Europos Sąj