Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti siuvimo mašiną pradedančiajam?

Didelis siuvimo mašinų pasirinkimas
2019 01 15
masina siuvimui

Sprendimas ieškoti pirmosios siuvimo mašinos dažniausiai būna ypač malonus, tačiau kai tenka susidurti su gausia jų įvairove, pasirinkimas tampa nemenku iššūkiu ─ ypač tuomet, jei dar tik pradedate savo pažintį su siuvimo pasauliu. Svarstydami, kaip pasirinkti siuvimo mašiną, atitinkančią Jūsų įgūdžius ir lūkesčius, turėtumėte apgalvoti kelis esminius aspektus ─ nuo jų ir priklausys Jums tiksiantis modelis.

Jūsų biudžetas

Taip, siuvimo mašinos kaina yra vienas esminių kriterijų, todėl iš anksto turėtumėte apsispręsti, kiek ketinate investuoti į šį pirkinį. Pigios siuvimo mašinos būna gerokai paprastesnės ir dažnai gali pasiūlyti mažiau funkcijų, tačiau jei priskiriate save prie pradedančiųjų, toks prietaisas taps puikia „įžanga“ prieš rimtesnį pirkinį. Svarbiausia realistiškai įvertinti savo galimybes ir laikytis numatyto biudžeto ─ taip gerokai susisiaurinsite savo paieškų lauką.

Siūlių skaičius

Šis aspektas yra itin apgaulingas: didesnis siūlių skaičius gali atrodyti įdomiai ir intriguojančiai, tačiau gerai pagalvokite, ar tikrai visas jas pritaikysite savo darbams? Dažniausiai naudojami tiesūs ir zigzaginiai dygsniai ─ pasitelkiant juos, įmanomi patys įvairiausi siuvimo variantai. Tad jeigu Jums reikalinga siuvimo mašina pradedantiesiems, reikėtų įsivardinti konkrečius darbus, kuriems ją naudosite. Tuomet suprasite, jog daugiau ne visais atvejais reiškia geriau ─ kartais papildomos funkcijos gali likti taip ir nepanaudotos, todėl vargu, ar jos vertos didesnių investicijų.

Asmeniniai lūkesčiai

Jei jau įsivardinote, kokiems darbams bus naudojama Jūsų pirmoji siuvimo mašinėlė, lengviau apsispręsite ir dėl reikiamų funkcijų:

  • Nesudėtingi pataisymai. Tokiu atveju pravers kojinį pakėlimą turinčios, net ir storesnius audinius įveikti galinčios siuvimo mašinos.
  • Namų dekoracijos. Ieškokite kompiuterizuotos siuvimo mašinos ─ ji greitai ir patogiai leis įgyvendinti net ir pačius sudėtingiausius projektus.
  • Drabužių siuvimas. Šiems darbams bus reikalingos kelios esminės funkcijos: jau minėtos tiesios ir zigzaginės siūlės, galimybė keisti adatos padėtį ir automatinis sagos kilpelės formavimas.

Siuvimo mašinos tipas

Norint dar geriau suprasti, kokia siuvimo mašina pradedančiajam būtų tinkamiausia, pravartu susipažinti su pagrindiniais jų tipais bei galimybėmis.

  • Elektromechaninės. Šio tipo gaminiai yra vienas geriausių pasirinkimų karjerą pradedantiems siuvėjams: nors tokie prietaisai nenustebins funkcijų gausa, šį trūkumą atpirks prieinama kaina ir itin lengvai perprantamas valdymas. 

  • Kompiuterizuotos. Tokio tipo prietaisai yra kur kas funkcionalesni, dažniau naudojami pažengusių (ar pasiryžusių tokiais tapti) siuvėjų. Be to, kompiuterizuota siuvimo mašina ypač tinka žavingiems siuvinėjimo darbams.