Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Platus skalbimo mašinų pasirinkimas
2018 07 10
geriausia skalbimo masina

Skalbimo mašina yra vienas geriausių žmonijos išradimų, nors kartais tą jau sunku suprasti. Bet pagalvokite – ar patys sugebate įsivaizduoti, kaip skalbiate visos savo šeimos rūbus rankomis? Visgi, kai ateina laikas skalbimo mašiną rinktis, kai kurie pradeda svarstyti – gal viską skalbti paprasčiau rankomis? Kokios šiuo metu populiariausios skalbimo mašinos, kokią pirkti – tai tik keli ramybės neduodantys klausimai. Bet išsirinkti tinkamą įrenginį yra daug lengviau, patikėkite. Tą jums padaryti padėsime mes, Pigu.lt ekspertai. Kokius niuansus reikia apgalvoti svarstant, kokią skalbyklę pirkti?

Dydis – labai svarbu

Trumpai susipažinus, kokios rinkoje šiuo metu yra skalbimo mašinos, kokią rinktis, nuspręsti iš tiesų sudėtinga, tačiau geriausia, jei šį procesą pradėsite nuo pagrindų. Pirmiausiai jums derėtų pasvarstyti ne apie bet ką kitą, bet apie skalbimo mašinos dydį. Neabejojame, jog nenorite šiam daiktui skirti beprotiškai daug vietos, tad pirmiausiai įvertinkite, kokio dydžio yra jūsų būstas, kurioje tiksliai patalpoje savo skalbimo mašiną planuojate statyti ir kelių asmenų drabužius planuojate skalbti. Kodėl pastarasis aspektas yra svarbus? Paprasta – į didesnę skalbimo mašiną telpa daugiau rūbų, o į mažesnę – mažiau, todėl atsižvelkite ir į tai.

Rekomenduojame daugiausiai atsižvelgti į mašinos ilgį ir plotį, kadangi aukštis jums, greičiausiai, bet kuriuo atveju nebus labai svarbus – juk to ploto vis tiek greičiausiai neišnaudosite, tiesa?

Tačiau svarstant, kokią skalbimo mašiną rinktis, reikėtų įvertinti ne tik jos matmenis, bet ir paties būgno talpą, kuri ir priklauso nuo namiškių skaičiaus ir sukaupiamų skalbinių. Jei šiuo metu esate vienas, atitinkamai galite ieškoti mažesnio įrenginio, tačiau jeigu šeima yra pakankamai gausi, kur kas tikslingesnis bus talpesnės skalbimo mašinos pasirinkimas.

Kaina priklauso ne tik nuo jūsų biudžeto, bet ir poreikių

Svarstant, kaip pasirinkti skalbimo mašiną, būtina apgalvoti, ko jūs patys tikitės iš šio įrenginio. Rinkoje jau yra ir daugybė išmanių skalbyklių, kurias galima valdyti išmaniuoju telefonu. Kai kurios iš jų netgi turi ekranus, daugybę funkcijų ir t.t. Bet pagalvokite, ar tikrai jums viso to reikia? Paprastai pigiau kainuojančios skalbimo mašinos atsilieka ne skalbimo kokybe, bet papildomų funkcijų kiekiu. Įdomu tai, jog daugelis žmonių, kurie yra nusipirkę beveik tūkstantį eurų kainuojančias skalbimo mašinas, neišnaudoja net pusės funkcijų! Tad kartais geriau šiek tiek sutaupyti.

Žinoma, perkant skalbimo mašiną, kaip ir bet kurią kitą buitinę techniką ir elektroniką, būtina atsižvelgti ir į elektros energijos sąnaudas, kadangi kai kurie brangesni skalbyklių modeliai gali naudoti daug mažiau energijos ir tai leis smarkiai sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje.

Dar vienas Pigu.lt ekspertų pastebėjimas – spalva. Baltos spalvos skalbimo mašinos dažnai gali būti net keliomis dešimtimis eurų pigesnės, tad jeigu labiau norite sutaupyti negu turėti idealiai suderintą vonios kambarį, nesirinkite kitų spalvų mašinų. Visgi, skaitydami patarimus, kaip išsirinkti skalbimo mašiną, ne kartą rasite paminėtą ir šių įrenginių stilistiką – jei ieškote įdomesnių sprendimų ir esate pasiryžę investuoti kiek daugiau, šiuo atveju taip pat turėsite iš ko pasirinkti.

Taip pat rekomenduojame užsisakyti savo prekę internetu – taip tikrai bus pigiau, be to, Pigu.lt internetinėje parduotuvėje dažnai vyksta akcijos ir išpardavimai, kurių metu visos skalbimo mašinos kainuoja daug pigiau!

Populiariausios skalbimo mašinos

Atsiliepimai svarbiau už bet kokį gamintojo vardą

Prekiaujame „Bosch“, „LG“, „Electrolux“, „AEG“, „Beko“ ir daugybės kitų gamintojų skalbimo mašinomis ir kai kurie žmonės yra linkę rinktis tik tam tikrų gamintojų produkciją. Norime jus sustabdyti – visi gamintojai yra išleidę ir geresnių, ir prastesnių produktų, tad visą fanatizmą ir meilę ar neapykantą tam tikram gamintojui turėtų pakeisti domėjimasis jau esamų naudotojų atsiliepimais – daugybę jų galite rasti internete, o apie kai kuriuos produktus yra parašytos ir profesionalios ekspertų apžvalgos. Tad jeigu ieškote geriausios skalbimo mašinos, kokią rinktis, galite nuspręsti ir susipažinę su kitų naudotojų įžvalgomis. Kuo daugiau skirtingų nuomonių išgirsite, tuo lengviau bus nutarti, kokią pirkti skalbimo mašiną!

Pakraunama iš priekio ar iš viršaus?

Vienas pagrindinių klausimų renkantis skalbyklę taip pat yra ir jos pakrovimo metodas. Vienas skalbykles galima pakrauti iš viršaus, kitas – iš priekio. Jeigu skalbyklę planuojate statyti tarp kitų baldų ar įrenginių, riboto ploto patalpoje, tuomet viskas aišku – rinkitės skalbyklę, pakraunamą iš viršaus.

Ir tai turėtų būti vienintelis aspektas renkantis pakrovimo tipą. Nepaisant to, kad internete galite rasti daugybę mitų, teigiančių, jog vieno ar kito tipo skalbimo mašinos yra galingesnės, pigesnės arba patvaresnės – visa tai yra netiesa. Galime pasakyti lygiai tą patį, ką jau sakėme aukščiau – įvairūs gamintojai turi įvairios produkcijos ir tokie dalykai priklauso ne nuo pakrovimo tipo. Todėl svarstydami, kaip išsirinkti skalbyklę, verčiau susikoncentruokite į kitus niuansus.

Specialios funkcijos

Kaip ir minėjome, daugeliui žmonių ypatingosios funkcijos nėra reikalingos. Bet apžvelkime bent jau dalį tų funkcijų – pasvarstykite jau dabar, ko jums reikia, o ko – nelabai. Atsirinkus jums aktualias galimybes, galėsite paprasčiau nuspręsti, kaip pasirinkti skalbyklę.

  • Vandens ir muilo reguliavimas – šią funkciją šiais laikais turi daugelis skalbimo mašinų. Ji leidžia automatiškai reguliuoti naudojamo skalbimo muilo ir vandens kiekį pagal tai, kiek rūbų esate įdėję. Ji gali kainuoti papildomus pinigus, bet ilgalaikėje perspektyvoje šiek tiek sutaupysite.
  • Galimybė įdėti rūbus jau po skalbimo pradžios – kartais visi pamirštame įdėti vieną ar kitą skalbinį iki skalbimo pradžios. Kai kurie gamintojai integruoja specialią funkciją, leidžiančią įdėti papildomų skalbinių, pavyzdžiui kojinę, jau pradėjus skalbti. Taip, tai nuostabi galimybė dažnai kažką vis pamirštantiems žmonėms, bet jos kaina yra gana nemaža.
  • Keli skalbimo būgnai – retas atvejis, bet kai kurios skalbimo mašinos turi ir kelis skalbimo būgnus, kuriuos panaudoję galite atskirti baltus ir, pavyzdžiui, ryškiai raudonus rūbus taip nesugadindami nei vienos spalvos. Vėlgi, tai yra labai patogu, bet daug pigesnis sprendimas yra tiesiog rūšiuoti savo rūbus ir juos skalbti atskirai.
  • Išmanioji programėlė – tai itin išpopuliarėjo per kelis pastaruosius metus. Taip, gauti pranešimą apie baigtą skalbimą tiesiai į išmanųjį telefoną yra tikrai smagu. Labai naudinga kartais yra ir galimybė pradėti ar sustabdyti skalbimą esant darbe ar parduotuvėje. Bet tai nėra būtina – tiek metų gyvenote be šių galimybių, ar tikrai esate tiek užsiėmę, kad net negalite laiku prieiti prie skalbimo mašinos? Išmanumas kainuoja papildomus pinigus!

Ateitis šviesi

Ar skalbimo mašinos taps galingesnės? Artimiausiu metu tikriausiai ne. Bet jos naudos vis mažiau energijos ir taps vis išmanesnės – tokie gamintojai kaip „LG“ jau žada ir galimybes valdyti savo skalbimo mašiną balsu. Kažin, ar to daug kam reikia, bet tai reiškia, jog pigesnėmis taps paprastos skalbyklės! Ar verta kažko laukti? Abejojame – tai nėra išmanieji telefonai ar nešiojami kompiuteriai ir progresas šioje srityje nevyksta taip greitai, todėl galite per daug nesvarstyti ir užsisakyti skalbimo mašiną jau dabar. Apsvarstę visus šiame straipsnyje paminėtus aspektus, nesunkiai nuspręsite, kokią rinktis skalbimo mašiną, kad ji pateisintų visus Jūsų lūkesčius!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
15 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.