Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti virtuvės buitinę techniką?

Platus virtuvės buitinės technikos pasirinkimas
2018 10 11
Virtuvės prietaisai

Pagrindinės rekomendacijos, padėsiančios išsirinkti virtuvės buitinę techniką

Virtuvė tai viena iš svarbiausių patalpų kiekvienuose namuose, kuri turi būti patraukli ne tik vizualiai bei suteikti namams jaukumo, bet ir būti funkcionali bei naudinga. Tai pasiekti galima didelio namų apyvokos prietaisų pasirinkimo dėka, kurie tinkamai suderinti ir išdėstyti gali žymiai pagerinti naudojimo patogumą. Taigi, kaip įrengti virtuvę, kad jaustumėtės joje patogiai? Į ką atkreipti dėmesį ir kaip išdėstyti  virtuvės buitinę techniką? Šiame vadove rasite atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų.

Kaip išsirinkti buitinę techniką?

Buitiniai prietaisai turėtų tikti prie įsigytų baldų, taip pat sienų bei grindų spalvos. Patalpos dizainas turi būti nuoseklus, remtis panašiu prietaisų ir baldų dizainu.

Vienas iš pirmųjų klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, yra: ar įsigyti laisvai stovinčią ar įmontuojamą techniką. Sprendimas turėtų būti priimtas jau virtuvės projektavimo etape, kai baldų komplektas dar nebuvo įsigytas. Kiekvienas sprendimas turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti ir pritaikyti prie jūsų poreikių.

Top 10 Virtuvės technikos prekių

Laisvai stovintys buitiniai prietaisai

Pranašumai Trūkumai
galimybė pagal norus pasirinkti buitinės įrangos stovėjimo vietą virtuvėje visada matomi ir ne visada atitinką virtuvės dizainą
jei baldai keičiami, nėra problemų su jų suderinimu
mažesnė kaina
gedimų atveju kyla mažiau problemų su taisymu
didžiulis įvairių modelių pasirinkimas skirtingomis kainomis

Montuojami buitiniai prietaisai

Pranašumai Trūkumai
įranga yra paslėpta ir integruota į baldus, todėl atrodo estetiškai aukštesnė kaina
saugesnė mažų vaikų atžvilgiu mažesnis pasirinkimas, ypač nestandartinių išmatavimų įrangos
lengvesnė priežiūra montuojamos buitinės įrangos talpa yra mažesnė nei tokių pačių išmatavimų laisvai stovinčios įrangos
galimybė įmontuoti bet kokiame aukštyje, pvz., orkaitę

Top 10 Šaldytuvų


Buitinių prietaisų pirkimo taisyklės

 1. Nėra patikrintų gamintojų – didesnė kaina negarantuoja tinkamo įrangos veikimo. Prieš pirkdami pasidomėkite kitų naudotojų vertinimu. Gali atsitikti ir taip, kad įsigysite labai gerą įrenginį už mažesnę kainą.
 2. Tik reikalingos funkcijos – labai dažnai klientai žavisi ilgu papildomų funkcijų sąrašu, kurių jie iš tikrųjų niekada nenaudos. Ir kuo jų daugiau, tuo aukštesnė prietaiso kaina. Taip pat verta prisiminti, kad kuo daugiau papildomų, dažnai nereikalingų funkcijų, tuo didesnė įrangos gedimo tikimybė. Jei turite didelį arba neribotą biudžetą, netaupykite – turite galimybę įsigyti geriausius įrenginius su papildomomis funkcijomis, negalvodami apie jų naudojimą.
 3. Garantija – pinigus geriau investuoti į įrenginius, kurių garantija yra ilgesnė, nei papildomas funkcijas. Taip pat galite pasinaudoti parduotuvėje siūlomu papildomu garantijos pratęsimu – tačiau prieš įsigydami jį, perskaitykite taisykles.
 4. Buitinę įrangą verta nupirkti iš karto po baldų užsakymo. Atkreipkite dėmesį į spintelių, kuriose bus įmontuota įranga, matmenis arba į erdvę, kuri liks tarp baldų. Dažnai paaiškėja, kad po baldų surinkimo, angos paliktos įmontuojamai buitinei technikai nesutampa su skaičiavimais atliktais popieriuje. Todėl optimali ir efektyviausia veiksmų tvarka tai:
 • virtuvės projektas
 • baldų surinkimas
 • buitinės įrangos, tinkančios prie baldų išmatavimų, pirkimas
 1. Prietaisai turi būti pritaikyti prie šeimos narių poreikių, t. y. turėdami didelę šeimą, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti erdvų šaldytuvą ir indaplovę, į kurią tilptų visos šeimos pietų indai. Verta apie tai rimtai pagalvoti, net jei įranga bus nestandartinių matmenų.

Buitinių prietaisų išdėstymas

Gerai įrengta virtuvė tai ergonomiška patalpa, kurioje, visų pirma, pagalvota apie komfortišką naudojimą. Kiekvienas šeimos narys turi savo skonį, tačiau laikydamiesi kelių paprastų patarimų, galite žymiai palengvinti buitinės technikos ir kitos įrangos naudojimą:

1. Šaldytuvas, viryklė ir kriauklė turi būti išdėstyta trikampio forma. Optimalūs atstumai tarp šių įrenginių turėtų būti:

 • šaldytuvas – kriauklė: nuo 120 iki 210 cm
 • kriauklė – viryklė – nuo 120 iki 210 cm
 • viryklė – šaldytuvas: nuo 120 iki 270 cm

Žinoma, atstumai turėtų būti pritaikyti prie virtuvės dydžio.

2. Orkaitė (jei ji įmontuota) turėtų būti įrengta optimaliame suaugusiems žmonėms aukštyje –kad nereikėtų lenktis, norint išimti ar įdėti patiekalą.

3. Jei Jūs turite indukcinę viryklę ir įmontuojamą orkaitę, nereikėtų jų talpinti viename stulpelyje. Orkaitės skleidžiama šiluma ir tuo pačiu metu įjungta indukcinė viryklė gali pažeisti viryklės paviršių.

4. Šaldytuvas, jei tai įmanoma, jis turėtų būti kuo arčiau durų.

Ar verta pirkti virtuvės buitinės įrangos komplektą ?

Buitinių prietaisų rinkinį gali sudaryti orkaitė, indukcinė viryklė ir daugiau prietaisų. Dažniausiai tai yra įmontuojama įranga. Komplektą gali sudaryti šie virtuvėje skirti buitiniai prietaisai:

 • orkaitė
 • viryklė (indukcinė, keramikinė, dujinė ir t. t.).
 • mikrobangų krosnelė
 • indaplovė
 • šaldytuvas
 • gaubtas

Šio tipo sprendimo pranašumas yra visų vienodo stiliaus įrenginių pirkimas, vizualiai suderintų tarpusavyje.  Tačiau dauguma žmonių nusprendžia savarankiškai rinktis buitinę techniką, nes:

 •  turi galimybę rasti pigesnį modelį su būtinomis funkcijomis ir parametrais
 • turi galimybę nupirkti tik reikiamus prietaisus.

Gamintojai labai dažnai išleidžia panašios išvaizdos įrangos liniją, skiriasi tik įrangos parametrai. Nors savarankiškas buitinės įrangos, atitinkančios visos virtuvės baldus, rinkimas gali užimti žymiai daugiai laiko, nei paruošto komplekto pirkimas, tačiau tai pirmiausia taupo pinigus.

Smulki virtuvės buitinė technika

Smulki virtuvės buitinė technika, apie kurios įsigijimą vertėtų pagalvoti, yra:

 • kavos aparatas
 • virtuvinis kombainas
 • virdulys
 • vaflinė
 • duonkepė ir kita įranga.

Nors dauguma šių prietaisų dažniausiai stovi paslėpti spintelėse, kai kurie iš jų statomi dažnai ant stalviršiaus arba įmontuojami į spintelę (pvz., kavos aparatas). Todėl šių prietaisų išvaizdą vertą taip pat priderinti prie bendro virtuvės stiliaus.

Buitinė technika baltos spalvos virtuvėje

Balta spalva vizualiai padidina patalpas. Baldai neturi priminti modernių, dažnai futuristinių interjerų. Labai dažnai pasitaiko projektų, kurie stiliumi remiasi į praėjusią erą. Prie baltų baldų/sienų/grindų galima nusipirkti baltos spalvos buitinę techniką, kurį įsilies į aplinką. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad baltos spalvos įrangą reikia dažnai plauti. Kitas sprendimas yra įsigyti kitos spalvos buitinę techniką, kurį išsiskirtų iš visumos. Galimybių yra daug, ir kiekviena iš jų leidžia jums gauti vis kitokį vaizdinį efektą.

Buitiniai prietaisai ir grindys

Virtuvės atveju galite laikytis paprastos taisyklės. Renkantis šviesias grindis, vertėtų pirkti šviesią buitinę techniką ir baldus. Jei turite tamsesnes grindis, galite įsigyti tamsesnių baldų ir buitinių prietaisų. Šio sprendimo dėka, Jūs išvengsite stipraus kontrasto, kuris ne visada gerai tarpusavyje dera.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?