Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti žaidimų ausines internetu?

Didelis žaidimų ausinių pasirinkimas
2023 01 24
patogios ausines zaidimams

Nepriklausomai nuo to, ar žaidžiate kompiuterinius žaidimus, ar turite konsolę, nuolatiniai šūvių, smūgių ir kitų žaidimo efektų garsai tikrai nekelia susižavėjimo Jūsų namiškiams – būtent dėl to daugelis nusprendžia pasirinkti ausines. Tiesa, jei taip nuspręsite padaryti ir Jūs, turėtumėte žinoti, jog žaidimų ausinės gali pasiūlyti kur kas daugiau naudingų ypatybių, užtikrinančių nepamirštamas Jūsų patirtis. Norėdami išsirinkti pačias geriausias, turėtumėte atkreipti dėmesį į žemiau pateiktus patarimus.

vyras zaidzia kompiuterinius zaidimus su ausinemis

Garso kokybė

Savaime suprantama, jog geriausios žaidimų ausinės turėtų idealiai atkurti žaidimo garsus ar netgi padėti pirmiausia išgirsti, o tik po to pastebėti atsėlinančius pavojus. Norėdami geriau suprasti, ko galima tikėtis iš vieno ar kito gaminio, turėtumėte atkreipti dėmesį į garso atkūrimo tipą ir išorinio triukšmo izoliavimo sprendimus.

Garso atkūrimo tipas

Šiuo metu galima rinktis trijų skirtingų tipų garso sistemas:

 •       Stereo garsas. Tai – pačios paprasčiausios ausinės, kurios garsą skleidžia per du kanalus. Dėl 3,5 mm jungties jos lengvai suderinamos su didžiąja dalimi įrenginių, o norint jas įsigyti, nereikia didelių investicijų. Visgi, naudojant jas, pakankamai sunku suprasti, iš kur sklinda garsas ir kur slepiasi priešininkai, todėl Jūsų reakcija žaidime būna lėtesnė. Tokios ausinės dažniau pritaikomos muzikai ir kitoms pramogoms.

Vienos geriausių ausinių su „Virtual Surround“ 7.1 erdviniu garsu yra HyperX Cloud II KHX-HSCP-GM. Jomis gali džiaugtis ne tik asmeninių kompiuterių turėtojai, bet ir žaidimų konsolių „Xbox One“ ir „Playstation 4“ savininkai. Šios ausinės yra aplinkinį triukšmą šalinančiu, nuimamu mikrofonu, kuris žaidimo metu itin preciziškai perduoda žmogaus balsą žaidėjams kitoje ekrano pusėje. Ausinės yra gražaus, juodos spalvos dizaino, pagamintos iš aliuminio, pasižyminčio ilgaamžiškumu ir patvarumu. Išskirtiniam žaidimų mėgėjų komortui ausinės paminkštintos, taigi ausys nepavargs nuo spaudimo net ir po daugelio valandų virtualių linksmybių.

Jei norite kažko labai panašaus, bet juoda spalva atrodo kiek nuobodoka, rekomenduojame išbandyti HyperX Cloud II Red 7.1. Šios ausinės įprastą juodą derina su raudona spalva ir pasižymi visais minėtais privalumais, kaip ir juodasis modelis.

 •       „Virtual Surround“ erdvinis garsas. Tokios žaidimų ausinės dažniausiai gali atkurti 7 garso signalus – tai reiškia, kad lengvai girdėsite, iš kurios pusės jie sklinda ir laiku galėsite imtis atitinkamų veiksmų. Naudodami programinę įrangą, patys reguliuosite garso nustatymus, tačiau reikėtų įsitikinti, ar šių ausinių jungtis bus suderinama su Jūsų naudojamais prietaisais.
 •       „Dimensional“ 3D garsas. Tai – kone daugiausiai komplimentų susilaukiantis žaidimų ausinių tipas, leidžiantis mėgautis itin realistiškais, 3D garsais. Turėdami tokius aksesuarus, girdėsite ne tik tai, iš kurios pusės ateina priešininkas, bet ir suprasite, kokiame aukštyje jis yra. Nors šioms ausinėms gali prireikti didesnių investicijų, turėdami jas, dar dažniau pasieksite pergalę.

3d garso zaidimu ausines

Išorinio triukšmo izoliacija

Prasta triukšmo izoliacija gali turėti įtakos garso kokybei, tad į šį aspektą taip pat turėtumėte atsižvelgti. Teks susipažinti su dviem sąvokomis:

 •       Pasyvi triukšmo izoliacija. Šiuo atveju triukšmas yra slopinamas pasitelkiant tik šių ausinių dizainą: jos gerai priglunda ir tokiu būdu izoliuoja aplinkos garsus. Jų efektyvumas ypač atsiskleidžia blokuojant aukštesnio diapazono garsus.
 •       Aktyvus triukšmo slopinimas. Ši sąvoka reiškia, jog ausinėse naudojamos papildomos technologijos, kurios aktyviai filtruoja foninį triukšmą, jog garso kokybė būtų dar geresnė ir aiškesnė. Ji geriau blokuoja žemesnio diapazono garsus, pavyzdžiui, plepėjimą, eismą ar netgi lėktuvo variklio skleidžiamą triukšmą.

Laidinės ar belaidės ausinės žaidimams?

Šiuo metu prekyboje galima rasti laidines ir bevieles žaidimų ausines – abu šie tipai turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų, apie kuriuos turėtumėte žinoti:

 •       Laidinės žaidimų ausinės. Tokį jungties tipą turintys modeliai pasižymi palankia kaina, plačiu asortimentu, patogiu naudojimu ir nedideliu svoriu. Be to, nereikia rūpintis jų įkrovimu ir netinkamu metu išsekti galinčia baterija. Tačiau laidai gali susipainioti ar nusidėvėti, o Jūsų judėjimas yra apribotas jų ilgio.

vyras zaidzia su laidinemis ausinemis


 •       Belaidės žaidimų ausinės. Šio tipo prietaisai suteikia kur kas daugiau judėjimo laisvės – jei norėsite pakeisti sėdėjimo vietą ar tarp žaidimų nueisite iki virtuvės, tai nesukels jokių nepatogumų. Jas suderinsite su visais įrenginiais, kurie palaiko bevielę technologiją. Tiesa, būsite apriboti baterijos talpa, tačiau šis aspektas yra labai sparčiai tobulinamas. Visgi, bet kokiu atveju teks pasirūpinti jų įkrovimu, o dažnu atveju prireiks ir kiek didesnių investicijų.

vyras zaidzia su belaidemis ausinemis


Komfortas

Su ausinėmis užkietėję žaidėjai praleidžia daugybę valandų, todėl labai svarbu, kad jos būtų maksimaliai patogios – tai išsiaiškinsite įvertinę kelis pagrindinius kriterijus:

 •       Lankelis. Geriausios žaidimų ausinės yra tos, kurios nesukelia diskomforto net ir ilgas valandas leidžiant laiką prie kompiuterio – idealiu atveju turėtumėte pamiršti, jog jas esate užsidėję. Būtent dėl to daug dėmesio reikėtų skirti lankeliui: jis turėtų būti lengvas, o pats dydis – reguliuojamas. Kitu atveju renkantis jį reikėtų įsitikinti, kad lankelis nespaus ausų, tačiau tuo pačiu nekris nuo galvos.
 •       Kaušeliai. Jie turėtų būti minkšti, užtikrinantys gerą oro cirkuliaciją ir leidžiantys išvengti prakaitavimo. Kalbant apie audinius, medžiaginiai kaušeliai dažniausiai pasižymi geresnėmis „kvėpavimo“ savybėmis, tuo tarpu odiniai gali geriau izoliuoti garsą ir pasiūlyti solidesnį ilgaamžiškumą. Brangesniuose modeliuose galima pastebėti ir viskoelastinę „memory foam“ medžiagą, kuri idealiai prisitaiko prie galvos ir užtikrina maksimalų komfortą.
 •       Svoris. Lengvesnes žaidimų ausines patogiau nešioti ilgesnį laikotarpį, tačiau tai nereiškia, kad sunkesnių modelių reikėtų visiškai atsisakyti – tuo labiau, jog jie dažniausiai yra pagaminti iš tvirtesnių, aukštesnės kokybės medžiagų. Šiuo atveju reikės surasti asmeninį balansą ir turėti omenyje, jog kaušelių paminkštinimai gali padėti sumažinti patiriamą diskomfortą.

Sunkiai prilygstamas žaidimų ausinių ir komforto derinys yra Energy Sistem ESG 5 Shock ausinės. Jas galima dėvėti labai ilgą laiką, dėka nuostabiai minkštų ir patogių pagalvėlių, kurios visiškai nevargina ausų. Savaime prie galvos formos prisitaikantis lankelis komforto lygį pakels dar labiau. „Boom Mic“ technologija užtikrina, kad mikrofonas žaidimų draugams perduotų šeimininko balsą tyrą kaip kristalas – balsas bus kokybiškas ir aiškus. Šis modelis išsiskiria ir įkvepiančiu dizainu. Jis „paturbintas“ mėlynai šviečiančiomis LED lemputėmis, o pačios ausinės turi vibracijos funkciją, kuri leidžia dar labiau įsijausti į žaidimo pasaulį.

Papildomos žaidimų ausinių ypatybės

Galiausiai beliks atsižvelgti į šiuos aspektus:

 •       Mikrofonas. Jei ausinėse bus integruotas mikrofonas, dar patogiau galėsite komunikuoti su komandos draugais. Didžioji dalis žaidimams pritaikytų gaminių tokį priedą turi, tačiau siekiant maksimalaus komforto, verta rinktis tuos modelius, kurie leidžia reguliuoti mikrofono padėtį.

zaidimu ausines su mikrofonu


 •       Jūsų žaidimų platforma. Priklausomai nuo to, kokią įrangą naudojate savo žaidimams, priklausys ir Jums tinkančios jungtys – išsiaiškinkite tai dar prieš išsirinkdami ausines internetu.
 •       Dizainas. Nors ši detalė gali pasirodyti ne tokia svarbi, susipažinę su žaidimų ausinių asortimentu, labai greitai pakeisite savo nuomonę. Tiesa, jokių pasirinkimo kriterijų nėra – svarbiausia, kad šis aksesuarus patiktų Jums patiems.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite žaidimų ausines, kurios pateisins visus lūkesčius. Kiekviena detalė ženkliai prisideda prie dar įsimintinesnių tokio laisvalaikio patirčių, tad paieškoms iš tiesų verta paskirti pakankamai dėmesio.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?