Naudingi patarimai

Kaip išvalyti sofą?

Didelis sofų pasirinkimas
2019 08 12
moteris valo savo medziagine sofa-lova

Sofos yra vieni populiariausių baldų, kurie daugeliui asocijuojasi su maloniais pašnekesiais ar atpalaiduojančiu poilsiu. Visgi, nešvarumų ant tokių baldų taip pat nepavyksta išvengti – tokiais atvejais valymo ypatybės priklauso tiek nuo dėmių, tiek nuo sofos medžiagos tipo. Susipažinkite su pagrindinėmis šių baldų valymo gudrybėmis ir ypatybėmis – jos padės išsaugoti nepriekaištingą Jūsų sofos išvaizdą!

Gobeleno sofos valymo ypatybės

Jei Jūsų namuose stovi sofa iš gobeleno, be dulkių siurblio neišsiversite – nors nelygus raštas tobulai maskuoja nešvarumus, būtent siurbdami lengviausiai pašalinsite susikaupusias dulkes. Tam galite pasitelkti ir minkštesnį šepetėlį. Išsiurbti visus sofos kampelius rekomenduojama ir tuomet, kai planuosite pasitelkti kitus valymo būdus – tarp populiariausiųjų minimi šie metodai:

  • Sofos valymas šilto vandens ir muilo mišiniu. Tai pats paprasčiausias ir saugiausias būdas norint nuvalyti nedideles ant sofos esančias dėmeles. Vandenį sumaišykite su švelniu muilu ar keliais lašais indų ploviklio, sudrėkinkite šiuo mišiniu minkštą šluostę ir pavalykite tik dėmės vietą – taip išvengsite didesnių problemų. Labai svarbu, kad šluostė nebūtų pernelyg drėgna, kadangi didelis kiekis vandens sofai gali dar labiau pakenkti. Po šio proceso leiskite sofai išdžiūti natūraliai.
  • Sofos atnaujinimas druska. Norintiems šiek tiek atnaujinti gobeleno spalvą, siūloma šiek tiek (tačiau labai, labai minimaliai) sudrėkinti druską ir švelniai ją įtrinti per visą gobelenu padengtą paviršių. Palikite druską ant sofos maždaug pusvalandžiui ir tuomet švelniu šepetėliu ją nuvalykite. Jei turite rankinį dulkių siurblį, galite naudoti ir jį, tačiau atsargumo dėlei patartina pirmiausia druską nušluoti ant grindų, o tik po to papildomai atlikti siurbimo procedūras.

TOP gobeleno sofos


Odinės sofos valymas

Ruošdamiesi valyti odinę sofą, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į tai, ar ji dirbtinė, ar natūrali ir pagal tai pasirinkti tinkamiausią valymo metodą:

Dirbtinės odos sofos

Tokių baldų priežiūrai nereikės skirti daug dėmesio – juos galėsite pavalyti su drėgna, švelnia šluoste, o jeigu dulkių prisikaups daugiau, jas bus galima nusiurbti. Papildomai galima pasitelkti ir tikrai odai pritaikytus valiklius, kurie dirbtinių paviršių tikrai negalės pažeisti.

TOP dirbtinės odos sofos