Naudingi patarimai

Kaip kovoti su išsišakojusiais plaukų galiukais?

2020 06 17
mergina naudoja plauku stiprinimo priemones ir aliejus plauku galiuku prieziurai

Kiekviena iš mūsų svajoja apie nepriekaištingai atrodančius plaukus, tačiau ne paslaptis, jog tokiems rezultatams pasiekti reikia nemažai pastangų. Ypač tuomet, jei tenka susidurti su papildomais iššūkiais. Išsišakoję ir skilinėjantys plaukų galiukai – problema, su kuria tenka susidurti daugeliui moterų. Visgi, ji tikrai nėra neįveikiama – jei šiek tiek pakoreguosite plaukų priežiūros rutiną, šią kovą laimėsite be didelių pastangų.

Kodėl plaukų galiukai šakojasi ir lūžinėja?

Pagrindinė priežastis, kodėl trupa plaukų galiukai, yra jų išsausėjimas. Jį lemia keletas veiksnių:

  • Netinkamos plaukų priežiūros priemonės. Jei Jūsų naudojamuose šampūnuose ir kondicionieriuose yra cheminių medžiagų, labai tikėtina, kad ilgainiui neišvengsite plaukų išsausėjimo.
  • Aukšta temperatūra. Prie išsausėjimo gali prisidėti ir saulės spinduliai, ir plaukų formavimo prietaisai: džiovintuvai, tiesinimo žnyplės ir kt.
  • Kietas vanduo. Vandenyje dažnai galima aptikti per didelį chloro, kalcio ar įvairių chemikalų kiekį: visi jie daro žalą Jūsų plaukams.
  • Plauko amžius. Jei plaukai yra labai ilgi ir seniai nekirpti, odos riebalai paprasčiausiai nebegali nukeliauti iki pat jų galiukų – tai ir lemia jų išsausėjimą.
  • Vitaminų trūkumas. Tinkama mityba taip pat turi įtakos mūsų plaukų būklei. Jei geriate per mažai vandens ir negaunate pakankamai vitaminų bei mineralų, tobulai atrodančia šukuosena pasigirti tikrai nepavyks.


  • Neteisingi priežiūros įpročiai. Kartais net ir įprastose procedūrose, pavyzdžiui, šukuodami ar plaudami plaukus, padarome esminių klaidų – žemiau pateikiama informacija padės jų išvengti.

Ką daryti, kad plaukų galiukai būtų sveiki?

Norint, kad plaukų galiukai nebūtų sausi, o Jūs galėtumėte mėgautis nepriekaištinga šukuosena, teks šiek tiek pakoreguoti jų priežiūros rutiną – išskyrėme pagrindinius žingsnius.

Naudokite kokybiškas priemones

Ieškodami tinkamiausių priemonių, atsižvelkite į šiuos patarimus:

  • Venkite cheminių medžiagų. Geriausia, jei plaukų išvis nedažytumėte, tačiau jei tokių galimybių nėra, rinkitės kuo švelnesnius, daugiau natūralių komponentų turinčius dažus. Tokių priedų reikėtų ieškoti ir šampūnuose bei kondicionieriuose.
  • Rinkitės Jūsų plaukų tipui tinkamus produktus. Universalių priemonių dažniausiai nebūna – eksperimentuokite tol, kol atrasite pačias tinkamiausias.
  • Įsigykite specialiai skilinėjantiems plaukų galiukams skirtas priemones. Tam gali būti pritaikyti tiek aliejai plaukams, tiek šampūnai, tiek ir bet kurie kiti produktai – nustebsite, koks platus jų pasirinkimas.
  • Palepinkite plaukus maitinančiomis priemonėmis. Bent keletą kartų per mėnesį reikėtų naudoti maitinamąsias kaukes. Jei plaukai yra labai pažeisti, verta naudoti ir stiprinamąsias priemones. Pavyzdžiui, itin palankiai vertinamas Olaplex produktų naudojimas, galintis atgaivinti net ir labai pavargusią šukuoseną.