Naudingi patarimai

Kaip panaikinti plaukų geltonumą?

Platus plaukų pilkintojų asortimentas
2019 10 21
moteris su trumpais sviesiais plaukais be geltonumo

Šviesinančioms plaukus, neretai tenka susidurti su viena nemalonia problema – itin greitai pasikeičiančiu jų atspalviu. Kartais jau po pirmųjų plovimų plaukai tampa geltoni ar netgi žalvariniai, tačiau sugrįžti į kirpyklą dar tikrai nesinori. Šį kartą aptarsime pagrindines pakitusio tono priežastis ir įvardinsime efektyviausius būdus, kaip nuimti plaukų geltonumą.

Geltoni plaukai po dažymo: kodėl taip nutinka?

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, jog šviesinant plaukus, kur kas labiau išryškėja juose esantys kitų atspalvių pigmentai – būtent dėl to po dažymo ant jų „dedamas“ pageidaujamo atspalvio tonas. Visgi, jis nusėda tik paviršiuje, todėl laikui bėgant norimas atspalvis pradeda blukti: šį procesą skatina ir išoriniai veiksniai, tokie kaip chloras ar saulė.

Tačiau pasitaiko ir tokių situacijų, jog jau po pirmojo plovimo plaukų atspalvis atrodo toli gražu ne taip, kaip norėtųsi – tuomet priežasčių reikėtų ieškoti santechnikoje. Jei vamzdžiai yra senoki ir be filtrų, labai tikėtina, kad kartu su vandeniu ant Jūsų galvos patenka ir rūdys, kurios po truputį nusėda ant plaukų, taip dar greičiau keisdamos jų atspalvį. Tad jeigu dažėte plaukus namuose ir viską darėte pagal instrukcijas, dažų ar savo sugebėjimų kaltinti iš karto nereikėtų. Tuo labiau, jei tokia situacija kartojasi nebe pirmą kartą: žemiau pateikti patarimai padės išspręsti šią situaciją.

Kas nuima plaukų geltonumą?

Nepriklausomai nuo to, dėl kokių priežasčių Jūsų galvą papuošė geltoni plaukai, ką daryti – kur kas aktualesnis klausimas nutikus tokiai bėdai. Visgi, ši situacija yra pakankamai nesunkiai išsprendžiama: yra net keli būdai, kaip pašalinti plaukų geltonumą:

Plaukų geltonumą nuimantis šampūnas, kondicionierius ir kaukė. Galima sakyti, jog ši trijulė bene efektyviausiai neutralizuoja geltonus tonus. Šias violetinio atspalvio priemones reikėtų naudoti bent kelis kartus per savaitę – efekto gali tekti šiek tiek palaukti, tačiau jeigu tai bus daroma reguliariai, trokštamų rezultatų tikrai bus galima pasiekti. Tačiau įsidėmėkite, jog bet kuris plaukų pilkintojas ypač sausina plaukus, todėl kartu su juo visuomet patariama rinktis ir drėkinančias bei maitinančias plaukų kaukes – taip išvengsite geltonumo ir tuo pačiu išsaugosite sveikus plaukus.


Daugiau apsauginių priemonių. Jei žavingo plaukų tono dar nepraradote, galite pasistengti, kad jis išsilaikytų kuo ilgesnį laikotarpį. Tam ypač tiks šampūnai ir kondicionieriai, pritaikyti būtent dažytiems plaukams – idealiausia, jeigu jie saugos spalvą, o tarp ingredientų nepastebėsite jokių sulfatų. Verta pasirūpinti ir priemonėmis, saugančiomis nuo kenksmingųjų saulės spindulių – nors daugiausiai jais džiaugiamės vasarą, ir šaltaisiais sezonais jie gali prisidėti prie nublukusio Jūsų plaukų atspalvio. Tai gali būti specialūs kremai, purškikliai bei plaukų aliejai.