Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti karnizus?

Didelis karnizų pasirinkimas
2019 09 12
sieniniai karnizai su uzuolaidomis

Užuolaidų karnizai yra ne mažiau svarbi kambario detalė nei pačios užuolaidos – būtent nuo jų priklauso, kaip tvirtai laikysis ir kaip žaviai atrodys šie dekoro elementai. Rinkdamiesi juos, susipažinsite su itin gausia jų įvairove – kad neapsiriktumėte, svarbu žinoti skirtumus tarp pagrindinių jų tipų ir įsidėmėti kelis esminius kabinimo patarimus.

Karnizų tipai

Karnizai užuolaidoms skirstomi pagal montavimo tipą ir strypelių skaičių – prieš perkant, reikėtų atidžiau susipažinti su visais galimais variantais.

Karnizai prie lubų ir prie sienos: kuriuos rinktis?

Tiek karnizai, tvirtinami prie lubų, tiek prie sienų montuojami gaminiai turi tiek pliusų, tiek minusų, tad pasirinkimas iš esmės priklauso nuo paties kambario ir Jūsų asmeninių lūkesčių.

Sieniniai karnizai. Šio tipo gaminiai labiausiai vertinami dėl stilistinės įvairovės – kadangi jų neįmanoma nepastebėti, tokie karnizai užuolaidom tampa bendro interjero dalimi. Nusprendę, kad toks karnizų montavimas Jums priimtinesnis, turėsite galimybę išbandyti kur kas didesnį kiekį skirtingų kabinimo metodų ir patys nuspręsite, kokius laikiklius geriau naudoti. Reikėtų įvertinti ir tai, jog tokie gaminiai kainuoja šiek tiek daugiau, o užuolaidos ant jų traukiasi garsiau, tačiau jei kambaryje montuosite pakabinamas lubas, kitų pasirinkimų praktiškai neturėsite.

Sieninių karnizų TOP 10:


Lubiniai karnizai. Karnizo tvirtinimas prie lubų optiškai šiek tiek padidina patalpą – ji atrodo kiek aukštesnė. Traukiamų užuolaidų garso beveik nesigirdi, o pats gaminys reikalauja mažiau investicijų nei prieš tai minėtasis tipas. Galima sakyti, kad šio tipo gaminiai yra „paslėpti“ karnizai, kadangi jų kambaryje praktiškai nesimato. Kartais specialiai jiems yra sukuriamos atskiros nišos – nors tuomet lubinio karnizo montavimas tampa kiek sudėtingesnis, jis dar geriau susilieja su visa aplinka. Tačiau jei kambaryje bus įtempiamos lubos, tokio gaminio pritaikyti nebepavyks.

Populiariausi lubiniai karnizai:


Karnizo strypelių skaičius

Lubiniai užuolaidų karnizai turi skirtingą bėgelių, o sieniniai – strypelių skaičių: nuo šio parametro priklauso, kiek užuolaidų bus galima pakabinti. Viengubas karnizas tiks tais atvejais, kai norėsite kabinti tik vieną, tikėtina, dieninę užuolaidą, tačiau jeigu šalia jos norėsis ir naktinės, reik