Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti lovos groteles?

Didelis lovos grotelių pasirinkimas
2020 04 01
dvigules lovos groteles patogiam miegui

Lovoms, kurios neturi pagrindo, reikalingos specialios grotelės. Jos, lyginant su įprastu dugnu, turi nemažai privalumų. Lovos grotelės leidžia čiužiniui lengviau „kvėpuoti“ ir užtikrina geresnę oro cirkuliaciją. Taip garantuojamas aukštesnis higienos lygis, išvengiama alergenų kaupimosi ir užtikrinama dar geresnė miego kokybė bei ilgesnė čiužinio tarnavimo trukmė. Tačiau visais šiais privalumais galėsite mėgautis tik tuomet, jeigu pasirinksite tinkamas lovos groteles – prieš priimdami sprendimą, apgalvokite kelis esminius aspektus.

Grotelių išmatavimai

Labai svarbu, kad grotelės tiktų Jūsų turimai lovai – tam, kad jas lengvai įstatytumėte į rėmą, gaminys turi būti keliais centimetrais trumpesnis ir siauresnis. Lovos grotelės gaminamos atsižvelgiant į šiuos reikalavimus, tačiau šiam aspektui daug dėmesio skirti nereikės. Dažniausiai prie konkrečių grotelių aprašymo yra pateikiama informacija, kokio dydžio lovoms jos yra skirtos. Taigi užteks žinoti šio baldo matmenis ir pagal tai galėsite priimti sprendimą.

Lamelių skaičius

Lamelės yra pagrindinis grotelių konstrukcijos elementas. Tai – specialios lentelės, kurios apjungia grotelių konstrukcijas. Rinkdamiesi tinkamiausią gaminį, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į jų skaičių – kuo lamelių bus daugiau, tuo didesnis patvarumas bus užtikrinamas. Dvigulei lovai skirtų lamelių skaičius turėtų būti ne mažesnis nei 28 vienetai.


Atkreipkite dėmesį ir į tarpus tarp lamelių. Optimaliausias variantas – 3-4 centimetrai. Didesni tarpai gali pagreitinti čiužinio deformacijas, o jeigu rinksitės per mažus, ženkliai sumažės oro cirkuliacija ir grotelės savo funkcijų nebeatliks taip gerai, kaip galėtų.

Grotelių medžiaga

Šiuo metu prekyboje dominuoja medinės lovų grotelės. Šio tipo gaminiai ne veltui susilaukia pirkėjų susidomėjimo: tokios grotelės yra pakankamai pigios ir garantuoja maksimaliai gerą čiužinio ventiliavimąsi. Būtent taip užtikrinama aukščiausios klasės higiena ir išvengiama dulkių erkučių atsiradimo. Kartais lovų grotelės gaminamos ir iš specialių plastiko modulių: tokie gaminiai tarnauja kiek ilgiau ir puikiai prisitaiko prie kūno formų, tačiau jiems reikia kur kas didesnių investicijų.

Lovos grotelių mechanizmas

Priklausomai nuo turimos lovos, galima rinktis pakeliamas groteles. Daugelis tokių gaminių turi ir patalynės dėžės dugną, užtikrinantį, kad groteles galėtumėte lengvai pritaikyti baldams, turintiems papildomą vietą daiktų sandėliavimui. Taip pat galima rinktis reguliuojamas groteles. Tokie gaminiai leidžia kilstelėti galvos arba kojų zonas ir taip lovą su čiužiniu pritaikyti labiau sėdimai pozicijai. Tokių grotelių dažniausiai galima rasti vienvietėms lovoms.

{$product_list}

Maksimali apkrova

Šis aspektas svarbus ne tik tiems, kurie turi viršsvorio, bet ir tiems, kurie mėgsta lovoje vartytis su visa šeima. Prie kiekvienų grotelių yra nurodyta maksimali apkrova – jei savaitgaliais į lovą priimate ir vaikus, ieškokite didesnį svorį atlaikančių variantų. Atkreipkite dėmesį, kad dažniausiai prie grotelių yra nurodomas vieno žmogaus svoris: jeigu jas naudosite dvigulei lovai, šį skaičių reikėtų padauginti iš dviejų.

Apgalvojus visus šiuos kriterijus ir įsidėmėjus svarbiausius niuansus, lovos grotelių pasirinkimas nepareikalaus daug pastangų. Svarbiausia pasirinkti tinkamą dydį ir pakankamą lamelių skaičių, o visa kita priklauso tik nuo Jūsų asmeninių poreikių.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.9/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?