Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti operatyviąją atmintį (RAM)?

Didelis operatyviosios atminties (RAM) pasirinkimas
2019 01 04
kompiuterio operatyvioji sistema

Siekiant, kad kompiuteris veiktų nepriekaištingai, svarbu kruopščiai pasirinkti kiekvieną šios sistemos sudedamąją dalį. Jei norisi efektyvumo, reikia atsižvelgti ne tik į procesorių, bet ir į vieną svarbiausių už našumą atsakingų komponentų ─ operatyviąją atmintį (RAM).

Operatyvioji atmintis: kas tai?

Priešingai nei vidinė kompiuterio atmintis, RAM nekaupia informacijos ─ ji naudojama tik tuomet, kai kompiuteryje įjungiamos programos ar failai. Kuo didesnis šios atminties dydis, tuo lengviau kompiuteris gali susidoroti su didesniu užduočių srautu. Kitaip tariant, RAM paskirtis yra užtikrinti, kad nuo programų gausos kompiuteris „neužlūžtų“ ─ pasirinkę optimalų šios atminties kiekį, išvengsite nemalonių kompiuterio strigimų.


Kaip padidinti RAM atmintį?

Perkant naują kompiuterį, iš karto galime apgalvoti, kiek RAM atminties mums reikės, tad šis klausimas nėra toks aktualus, tačiau jei jos pritrūksta, taip pat ne viskas prarasta. Pasitelkus papildomus modulius, net ir patys galite tai padaryti. Šiuo atveju svarbu žinoti kelis pagrindinius dalykus:

  • Įsitikinkite, ar pagrindinėje plokštėje yra vietos naujiems moduliams ─ jei taip, išsiaiškinkite, koks RAM tipas yra tinkamas.
  •  Jei laisvos vietos nėra, turėsite tris pasirinkimus: pirkti naują įrenginį, įsigyti plokštę su didesniu RAM atminčiai skirtų lizdų kiekiu arba išimti dabar naudojamą RAM rinkinį ir jį pakeisti talpesniu.
  • Svarbu, kad motininė plokštė ir procesorius būtų pajėgūs dirbti su atnaujintu RAM kiekiu, todėl pravartu iš anksto išstudijuoti jų galimybes.

RAM tipai

Iš esmės praktiškai visi šiuo metu rinkoje esantys RAM tipai remiasi SDRAM standartu, kuris be jokių užlaikymų procesoriui leidžia sąveikauti su operatyviąja atmintimi. Visi kiti tipai ─ tai tik patobulintos SDRAM versijos, nuolat pateikiančios vis daugiau privalumų. Visus tipus būtų galima išdėstyti tokia tvarka:

  • DDR net ir naudojant tą patį taktinį dažnį, perduoda daugiau duomenų nei SSDRAM.


  • DDR2 ─ du kartus greitesnis nei DDR.