Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti palapinę?

Didelis palapinių pasirinkimas
2020 01 27
palapines naudojimas laisvalaikiui

Daugybę nuotykių žadantis laiko leidimas gamtoje neretai trunka kelias dienas, todėl tenka pasirūpinti ir nakvynė vieta. Tokiais atvejais naujaisiais namais dažniausiai tampa palapinės, galinčios užtikrinti pakankamai patogų poilsį. Visgi, jei šio gaminio dar nesate įsigiję, teks susipažinti su itin plačia jų įvairove, todėl labai dažnai kyla klausimų, kaip išsirinkti palapinę. Tai padarysite lengviau, jei apgalvosite kelis svarbiausius aspektus.

Dydis

Šis aspektas labai aiškus, tačiau tuo pačiu itin svarbus svarstant, kokią palapinę rinktis. Prie kiekvienos iš jų yra nurodytas atitinkamas vietų skaičius, tad jei ketinate joje miegoti, pavyzdžiui, dviese, Jums pakaks dvivietės palapinės. Tačiau šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į tai, jog plotas yra paskaičiuojamas patogiam Jūsų miegui, o ne papildomiems daiktams – jei turėsite ir jų, vertėtų rinktis arba didesnę palapinę, arba prieangius turinčius modelius. Tiesa, kai kurios palapinės yra erdvesnės ir aukštesnės nei kitos: jeigu nesate neapriboti nei vietos, nei svorio, palyginkite kelių tą patį vietų skaičių turinčių palapinių išmatavimus.

Svoris

Ne paslaptis, jog kokybiškos lengvesnės palapinės kainuoja kiek daugiau, todėl prieš apsisprendžiant pirmiausia derėtų pagalvoti, kokiomis sąlygomis ją naudosite. Jeigu planuojate dažnai leistis į ilgesnius žygius pėsčiomis, verta investuoti į vos kelis kilogramus sveriantį gaminį, tačiau jei nakvynės vietą dažniausiai pasieksite automobiliu, šis aspektas Jums nebus itin aktualus.

Forma

Šiuo metu prekyboje dominuoja 2 pagrindiniai formų tipai:

  • Kupolinės palapinės, pasižyminčios puikiu atsparumu net ir labai gūsingam vėjui. Jas taip pat paprasta efektyviai surinkti.
  • Tunelinės palapinės, dar kitaip žinomos kaip „angarai“ ar „cilindrai“, nėra tokios atsparios vėjui, tačiau vietoj to gali pasiūlyti maksimalų komfortą ir labai naudingai išnaudojamą tūrį.

Atsparumas hidrostatiniam slėgiui

Šis parametras nurodo, kokiam lietaus kiekiui bus nepaveikūs naujieji Jūsų namai. Gaminiai, kurių hidrostatinis slėgis nesiekia 1000 mm, labiausiai tinka puikiems orams, kadangi toks gaminys suteiks apsaugą tik nuo lengvo lynojimo. Mūsų šalies orams idealiausia rinktis bent 2000 mm slėgį atlaikančius gaminius, o jeigu dažnai išsiruošiate į sudėtingesnius žygius, verta pagalvoti ir apie 4000 mm ar dar didesnį kritulių kiekį atlaikančius gaminius. Per daug šiuo atveju tikrai nebus, tačiau kokybiškesnė palapinė gali pareikalauti didesnių išlaidų.

Medžiaga

Šiuo atveju didelio pasirinkimo neturėsite, kadangi palapinės dažniausiai gaminamos arba iš nailono, arba iš poliesterio. Antrasis variantas puikiai tinka tuomet, kai reikia patikimos apsaugos nuo lietaus, tuo tarpu nailonas yra lengvesnis ir ne toks paveikus įbrėžimams. Nesuklysite, jei rinksitės dviejų sluoksnių palapinę: tuomet viršutinis apsaugos nuo kritulių, o tarp jų susidaręs tarpas neleis susidaryti kondensatui.

Dugnui dažniausiai taip pat pasirenkamas vandeniui nepaveikus poliuretanas, tačiau dar geriau, jei jis naudojamas kartu su silikonu, juo padengiant vidinę dugno pusę. Tuomet galima ne tik išvengti vandens pratekėjimo, bet ir pasirūpinti patikimesne apsauga nuo įplyšimų.

Karkaso tipas

Svarstydami, kokią palapinę pirkti, tikimės, kad ji bus tvirta ir patikima – būtent už šias ypatybes yra atsakingas karkasas. Dažniausiai sutinkami du jų tipai:

  • Iš aliuminio lydinio vamzdelių pagamintas karkasas šiuo metu laikomas tvirčiausiu, ilgaamžiškiausiu ir lengviausiu.
  • Stiklo pluošto karkasas bus sunkesnis ir ne toks atsparus, tačiau toks gaminys kainuos gerokai pigiau.

Papildomą komfortą suteikiančios detalės

Galiausiai beliks pagalvoti apie papildomas detales, kurios nėra būtinos, tačiau siekiant maksimalaus komforto – labai vertingos. Štai keletas iš jų:

  • Prieangis. Jis ypač tinka įvairių reikmenų ir avalynės laikymui – tai ypač aktualu, jei palapinė nėra pati erdviausia.
  • Daugiau įėjimų. Tokius modelius ypač rekomenduojama rinktis tuomet, jei palapine dalinasi daugiau kaip du asmenys. Jie suteikia daugiau erdvės prieangyje ir užtikrina patogesnį įėjimą bei išėjimą.
  • Ventiliacijos angos. Jos pravers tuomet, kai palapinėje norėsite mėgautis gaiviu oru, tačiau aktualu, kad per jas neprasiskverbtų jokie krituliai. Idealu, jeigu jas darinėti galėsite neišlysdami laukan.