Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti smulkią buitinę techniką?

Platus smulkios buitinės technikos pasirinkimas
2017 11 20
Virtuvės technika

Įsikūrinėjant naujuose namuose arba juos atnaujinant, gerinant savo kasdienybę, neįmanoma apsieiti be buitinės technikos. Mažoji buitinė technika padeda taupyti laiką ir pasiekti norimą rezultatą daug greičiau – nesvarbu tai švarios grindys, skani kava, sumuštinis ar trintų vaisių kokteilis. Renkantis tokius prietaisus protingiausia būtų atsižvelgti į šiuos aspektus:

 1. Prietaiso dydis/laikymo vieta, naudojimas. Įvertinkite, kaip dažnai naudosite prietaisą. Pavyzdžiui, jei tai virtuvinis kombainas ir jis bus naudojamas tik kelis kartus per mėnesį, apgalvokite, kur jį talpinsite tuo laiku, kai bus nenaudojamas. Jei pamatysite, kad prietaisui nėra vietos, naudojimas nebus dažnas, pasvarstykite apie smulkintuvą ar kitą prietaisą.
 2. Elektros srovės atitikimas. Į šį aspektą atkreipkite ypatingą dėmesį, jei perkate internetu iš užsienio ar planuojate būsimą daiktą išsiųsti dovanų į kitą šalį.
 3. Spalva irgi svarbu. Kiekvienas daiktas namuose gali tapti interjero detale. Todėl kartais verta nepagailėti papildomų 10 eurų ir pritaikyti virdulį prie virtuvės interjero.
 4. Kaina. Planuokite biudžetą, tai vienas svarbiausių aspektų atnaujinant ar įsirenginėjant naujus namus ir kitus pirkinius. Sutaupyti galima perkant internetu, naudojantis elektroninės parduotuvės Pigu.lt paslaugomis, kurioje visi prietaisai siūlomi pigiau, nei fizinėse parduotuvėse.
 5. Apmąstykite būsimo pirkinio vietą – numatykite, kad elektriniams prietaisams reikės papildomų elektros lizdų, išmatuokite laidų ilgius, kad jie pasiektų esamas.

Kava

Jei jūsų rytas privalomai prasideda nuo kavos puodelio, dienos pradžią tikrai palengvintų kavos aparatas. Pagrindinė taisyklė renkantis – atkreipkite dėmesį kokią kavą aparate galima ruošti. Nesvarbu, kuriai kavai teikiate pirmenybę – latte, espreso, juodai su pienu ar kuriai kitai, išsirinkti tobulą, tinkantį jums kavos aparatą, gali būti sudėtinga, nes jų pasiūla tikrai gausi. Tačiau svarbiausia, ką turite žinoti, tai aparatų rūšys:

 • Rankiniai kavos aparatai. Tai vandens slėgio pagrindu kavą ruošiantys aparatai. Ši technologija leidžia išskirti daugiau kavos ekstrakto iš pupelių, taip garantuojant turtingesnį, sodresnį skonį, nei užpilamos kavos. Rankiniai kavos aparatai yra tobulas pasirinkimas bet kam, norinčiam kavinių lygio kavos skonio namuose.
 • Automatiniai kavos aparatai. Šis pasirinkimas yra tobulas naminės kavos mylėtojams. Šie aparatai pasirūpina visu kavos gaminimo procesu, nuo pupelių malimo, virimo iki pieno pašildymo ar plakimo. Pavyzdžiui, kai kurie automatiniai kavos aparatai turi funkciją, kurios pagalba paruošiama skaniausia ir gardžiai kvepianti kava su pieno puta. Tai idealus variantas visiems, kurie nori mėgautis tobula kava namie, vos vieno mygtuko paspaudimo pagalba.
 • Kapsuliniai kavos aparatai. Tai naujausios technologijos sprendimas kavos gaminimui. Didžiausias šio aparato privalumas – mažas, presuotas pakelis, kuriame yra tikslus kiekis kavos. Ruošiantis kavą tereikia įmesti kapsulę į apartą ir paspausti konkretų mygtuką. O rezultatas visada tas pats – tobulai paruošta kava. Tačiau reikia turėti omenyje, kad šie aparatai apriboja galimos paruošiamos kavos galimybes – kiekviena kapsulė yra konkrečios kavos skonio. O šie aparatai tinkamiausi užimtiems žmonėms, kurie nuolatos skuba.

Top 10 Kavos aparatų


Virtuvės kombainas ar smulkintuvas?

Iš visų prietaisų, kuriuos laikome virtuvėje, smulkintuvas ir virtuvinis kombainas yra kone naudingiausi. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie atlieka tas pačias funkcijas ir gali būti keičiami tarpusavyje. Tačiau tiesa ta, kad kiekvienas iš jų yra pritaikomas tam tikroms funkcijoms.

 • Smulkintuvas. Smulkintuvo ašmenys nėra labai aštrūs. Tiesą pasakius, juos galima įvardinti, kaip pakankamai bukus. Daržoves į sriubos konsistenciją susmulkina ne ašmenų aštrumas, o prietaiso motoro jėga. Smulkintuvas, kurio ašmenys yra įtaisyti į kokteilinę, labiausiai tinkamas vaisių kokteiliams ar net alkoholiniams kokteiliams plakti. Taip pat, tirštoms sriuboms gamintis (geriausiai šaltoms) ar įvairioms daržovių košėms, piurė.
 • Panardinamas maišiklis/smulkintuvas. Jei nenorite papildomos stirtos nešvarių indų, geriausias sprendimas, gaminant trintas sriubas, padažus ir kitus panašius patiekalus, yra panardinamas maišiklis arba smulkintuvas. Juo maišyti ir smulkinti galite tiesiog puode ar lėkštėje, nereikia papildomo perpilimo. Taip pat, ašmenys pritaikyti nuostabios piure konsistencijos išgavimui. Šis smulkintuvas yra pritaikytas darbui su produktais, kuriuose yra ar jiems reikia skysčių. Tad, jei esate kokybiškai paruoštų trintų sriubų mėgėjas – šis prietaisas yra tai, ko reikia.
 • Virtuvinis kombainas. Šio prietaiso ašmenys yra labai aštrūs, tačiau veikia maitinami silpnesnio motoro. Virtuvinis kombainas yra daugiafuncinis prietaisas, kurio pagalba galima traiškyti riešutus, maišyti, plakti, pjaustyti. O įsigijus su didesniu kiekiu funkcijų – minkyti tešlą ir atlikti kitus maisto ruošos darbus. Tačiau nerekomenduojama trinti sriubas ir kitus produktus, kurie turi daug skysčio. Taip pat, tai tikrai didelis prietaisas, kuriam turite paskirti konkrečią virtuvės vietą, nes tiesiog pavargsite dėlioti ir nešioti.

Top 10 Virtuvinių kombainų