Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti tinkamiausią 4G modemą?

2020 06 11
modernus juodas bevielis 4g lte modemas routeris naudojamas namuose internetui

Atsiradus 3G mobiliajam ryšiui, mobilusis internetas pradėjo sparčiai populiarėti. Atsiradus ir įdiegus 4G (LTE) ryšį, iš viso nebeliko jokių kliūčių internetui gauti tiesiai per mobiliuosius įrenginius. Pakankamai greitai turėtume sulaukti ir 5G ryšio pasirodymo, tačiau kol kas vis dar reikėtų kalbėti apie 4G interneto privalumus.

Kas yra 4G LTE?

Jei reikia paaiškinti močiutei, galima pasakyti, kad tai greitas internetas tiesiai į telefoną. Iš tiesų, taip ir yra. Bendrai 4G ryšiu galima pasiekti 100 Mb/s atsisiuntimo greitį ir 50 Mb/s duomenų išsiuntimo greitį. Tai labai daug. Ne visi interneto tiekėjai į namus, apsiginklavę šviesolaidžiais, gali pasiūlyti tokią spartą. Internetas tiesiai į telefoną reiškia, kad reikia turėti SIM kortelę, jog veiktų 4G internetas. Įrenginiai be SIM kortelės 4G LTE ryšiu naudotis negali.

Tai taip pat reiškia, kad greitas internetas gali atsirasti ne tik telefone, bet ir kituose įrenginiuose – planšetiniame kompiuteryje ar specialiame maršrutizatoriuje, kuris interneto ryšį paskirsto ten, kur reikia.


Kas yra maršrutizatorius ir kam jis naudojamas?

Maršrutizatorius yra toks nedidelis prietaisas, kuris paima interneto ryšį ir paskirsto reikalingiems įrenginiams. Iki šiol maršrutizatoriai buvo naudojami prijungti kelis kompiuterius prie interneto namuose arba biure. Išpopuliarėjus bevieliam Wi-Fi ryšiui, maršrutizatorius šalia kompiuterių laidų gali skleisti ir Wi-Fi ryšį. Naujausia tendencija yra Mi-Fi – Mobile Wi-Fi – belaidžiai 4G LTE modemai.

Kas yra pagrindiniai LTE modemų naudotojai? Be abejonės, tai atokiose vietose gyvenančios šeimos ir keliautojai. Kaime, kur nėra atvestas šviesolaidis, mobilusis ryšys yra naudojamas gana dažnai. Keliautojai – kita kategorija žmonių, itin pamėgusių originalios išvaizdos ir spalvų LTE maršrutizatorius. Keliaujant savarankiškai užsienyje reikia tik nusipirkti SIM kortelę su keliais GB duomenų ir įdėti ją į nepririštą LTE maršrutizatorių. Tada galima jungtis prie interneto autobuse, laive, traukinyje ar viešbučio kambaryje. Priešingu atveju, teks naudotis Roaming paslauga, kuri tolimesnėse šalyse yra pakankamai brangi.