Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti vaikišką patalynę?

Didelis patalynės kūdikiams, vaikams pasirinkimas
2018 07 15
balta kudikiu patalyne loveleje su spalvotais zaisliukais

Saldus ir kokybiškas vaikų miegas yra vienas iš didžiausių tėvų norų ir sudėtingiausiai sprendžiamų dilemų. Tam, kad jūsų vaikas greitai užmigtų ir gerai miegotų, turi įtakos ne tik kambario aplinka, bet ir vaiko lova bei patalynė. Galima rinktis iš labai plataus asortimento pačios įvairiausios patalynės, skirtos vaikams, tad tam, kad nepasiklysti pasiūlymų gausoje, verta atkreipti dėmesį į tris pagrindinius kriterijus, kurie pagelbės renkantis kokybišką patalynę savo vaikams Tai yra medžiaga, dydis ir spalva.


Atkreipkite dėmesį iš kokios medžiagos pagaminta patalynė

Dažniausiai kūdikių patalynė yra gaminama iš ekologiškai švarių medžiagų, gerai praleidžia orą, sugeria drėgmę, neleidžia prakaituoti. Užvalkalų audinys turėtų būti iš medvilnės, kad būtų pralaidus orui ir malonus odai. Tai svarbu todėl, kad pirmaisiais kūdikėlio gyvenimo metais, patalynė yra vienas svarbiausių dalykų, nes mažylis lovelėje praleidžia didžiąją dalį savo dienos, tad svarbu, kad jis kokybiškai pailsėtų ir pabudęs vėl galėtų mėgautis gyvenimu.

Patalynei, skirtai kūdikiams, keliami gerokai aukštesni kokybės reikalavimai nei įprastai. Dažnai patalynė kūdikiams yra siuvama iš ekologiškos organinės medvilnės ar natūralių antialerginių savybių turinčių audinių. Šaltuoju metų laiku, patalynė gali būti pagaminta ir iš vilnos, kuri neleidžia kūdikiui perkaisti, tuo pačiu padeda palaikyti reikalingą temperatūrą, be to, ji puikiai praleidžia orą ir neleidžia kauptis drėgmei. Kas itin svarbu, nes pirmaisiais mažylio gyvenimo metais. Perkant patalynę kūdikiams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, verta rinktis kuo praktiškesnius variantus. Patariama rinktis specialų antčiužinį ar neperšlampamą paklodę, kuri apsaugos lovytę nuo drėgmės.

Vyresniems vaikams galima rinktis patalynę, pasiūtą iš medvilnės, lino ar kokybiško satino. Tokia patalynė puikiai skalbiasi ir ją lengva prižiūrėti, tačiau reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad patalynę, pagamintą iš lino reiktų skalbti žemesnėje temperatūroje, nes ši medžiaga yra linkusi šiek tiek susitraukti.