Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti židinio kapsulę?

Didelis židinio kapsulių pasirinkimas
2021 01 08
plieno zidinys su kapsule svetaines kambaryje

Turbūt visi sutiks, kad židinys namams suteikia ne tik šilumos, tačiau ir jaukumo. Tačiau, renkantis gali kilti nemažai klausimų, vienas pagrindinių: ką rinktis, krosnelę, židinį ar židinio kapsulę? Šį kartą norėtume plačiau pakalbėti apie židinio kapsules. Kas tai yra ir kuo skiriasi ketaus, plieninės ir vandens kontūrą turinčios kapsulės – plačiau straipsnyje. 

zidinys su kapsule svetaines kambaryje

Kas yra židinio kapsulė?

Tai stačiakampio arba kvadrato formos židinio dalis, kuri papildomai apgaubiama karščiui atspariomis medžiagomis bei dekoruojama pasirinkta apdaila. Rinkoje dažniausiai galima rasti plieninių, ketaus arba su vandens kontūru kapsulių. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokios funkcijos iš židinio norite. Ar tai bus tik graži interjero detalė, kurią naudosite tik norėdami namams suteikti papildomo jaukumo, ar židinys turi ir apšildyti patalpas. Aptarkime kiekvieną tipą plačiau. 

Ketaus kapsulė. Dėl išskirtinio tvirtumo ir atsparumo, ketus dažnai naudojamas židiniuose skirtuose apšildyti patalpas. Šios kapsulės vidus yra sudarytas iš atskirų, laisvai sumontuotų detalių. Kaistant jos turi vietos kur plėstis, todėl kapsulė yra apsaugota nuo sutrūkimo. Dažniausiai ketaus kapsulės turi antrinį degimą, todėl puikiai ne tik išskiria, tačiau ir sulaiko šilumą. 


Plieninė kapsulė. Kadangi nepasižymi tokiu atsparumu kaip ketaus kapsulės, dažniausiai naudojamos dekoratyviniams židiniams. Vidus įprastai išklojamas gerai karštį atspindinčiomis šamoto plokštėmis, kurios apsaugo kapsulę nuo perkaitimo ir trūkinėjimo. Vis tik, netinkamai naudojant, pavyzdžiui naudojant drėgnas malkas ar per ilgai kūrenant, kapsulė gali deformuotis. Tačiau, tinkamai prižiūrint, plieninė kapsulė gali tarnauti tiek pat ilgai kaip ir ketaus.