Naudingi patarimai

Kaip rinktis biuro kėdę?

Platus biuro kėdžių pasirinkimas
2018 07 09
ofiso kede

Kaip rinktis biuro kėdę?

Ilgą laiką sėdint ant kėdės, sunku išlaikyti taisyklingą kūno padėtį – ilgainiui tai turi įtakos ir mūsų sveikatai, ir netgi bendram produktyvumui. Visai nesvarbu, ar ilgas valandas atsisėdus tenka praleisti darbe, ar namuose prie rašomojo, kompiuterio stalo, maksimalų komfortą gali užtikrinti tinkamai pasirinkta kėdė. Kaip atrasti sau tinkamiausią baldą, pataria Pigu.lt ekspertai.

Biuro kėdės aukštis ir jos reguliavimo galimybės

Vienas iš svarbiausių patogios biuro kėdės pasirinkimo kriterijų yra jos aukštis. Svarbu, kad dauguma biuro baldų ir kėdžių, jūsų ofise būtų reguliuojamo aukščio. Renkantis ofiso baldus, svarbu išsiaiškinti, koks gali būti jų maksimalus aukštis ir pasistengti kuo ergonomiškiau juos pritaikyti konkrečioms darbo vietoms, pagal jūsų darbuotojų poreikius. Svarbu tai, kad biuro kėdė lengvai reguliuotųsi ir būtų lengvai pritaikoma, atsižvelgiant į žmogaus ūgį ir sudėjimą. Sėdint ant kėdės, kojos turi patogiai remtis į grindis, o nugara – atsiremti į kėdės atlošą. Nuo kėdės turi būti patogu atsikelti ir atgal ant jos atsisėsti. Šiuolaikinės technologijos leidžia lengvai pritaikyti biuro kėdes skirtingo ūgio ar sudėjimo žmonėms, tiesiog spustelėjus rankenėlę, taip kėdė gali reguliuotis net keliais lygiais. Taip pat ji gali lengvai amortizuotis ir jums atsistojus, grįžti į pradinę padėtį, o atsisėdus, nusileisti.


Kėdės sėdynė gali būti kieta, minkšta arba pusiau minkšta. Kietos sėdynės, yra tos, kurios pagamintos iš neelastingų medžiagų. Pusiau minkštos kėdės turi vidutinio storio užpildymus sėdynėse, o minkštų užpildymo sluoksnis yra ganėtinai storas, arba jo vietoje yra spyruoklės. Sėdima dalis turi būti apvalaina ir lygi, be ryškesnių reljefų. 

Teisingas kėdės aukštis nustatomas taip: priekinis sėdynės kraštas, turi būti viename lygmenyje su pakinkliu, kelio kampas turi būti didesnis kaip 90 laipsnių, o kojos tvirtai stovėti ant grindų. Todėl yra labai svarbu, kad kėdės sėdynės aukštis būtų reguliuojamo aukščio. Jos gylis turėtų būti mažesnis, nei atstumas nuo klubo iki kelio sąnario. Rekomenduojama rinktis ofiso kėdę su penkiais ratukais. Tai garantuoja stabilumą ir manevravimo galimybes. Taip pat biuro kėdė turi lengvai suktis aplink savo ašį. 

Atkreipkite dėmesį į kėdės atlošą

Nemažiau svarbus biuro kėdės pasirinkimo kriterijus yra kėdės atlošas, kuris prilaiko nugarą, sėdint ir taip nuima dalį apkrovos ir įtampos tiek nuo viršutinės, tiek apatinės nugaros dalies. Svarbu, kad būtų galima jį reguliuoti. Biuro kėdės atlošas turi atitikti žmogaus anatominę nugaros struktūrą ir puikiai tikti tiek pagal aukštį, tiek ir plotį. Šiuolaikinės ergonomiškos kėdės turi lengvai išgaubtą, S formos atlošą, kuris tarsi atkartoja žmogaus natūralią laikyseną. Tokia forma itin patogi, jei sėdint prie kompiuterio, tenka praleisti ilgas darbo valandas. Reguliuodami kėdės atlošą, galite pasirinkti tam tikrą atlošo kampą, kuris leis darbo metu nepervargti jūsų raumenims ir taip ilgesnį laiką jausitės darbingi. Taip pat ant atlošo gali būti integruota papildoma atrama galvai ar kaklui, reiktų pasirūpinti, kad ji būtų tinkamai sureguliuota ir pritaikyta pagal jūsų ūgį, kitu atveju, jums teks rinktis kitą kėdę ar ją pašalinti, nes jausite diskomfortą ir nuovargį.