Naudingi patarimai

Kaip rinktis kompiuterinį, rašomąjį stalą?

Platus kompiuterinių bei rašomųjų stalų pasirinkimas
2018 07 10
rasomasis stalas

Nusprendėte, jog jums reikia rašomojo, kompiuterinio stalo? Puikus sprendimas – gerai parinktas stalas jūsų ofisui ar namams, gali padėti išsėdėti visą dieną prie kompiuterio ar popierių daug paprasčiau.  Tiesa, pasirinkti kompiuterinį, rašomąjį stalą nėra taip jau lengva – šis baldas turi ne tik padėti išlaikyti idealią jūsų laikyseną, bet ir būti pakankamai didelis, patenkinti visus jūsų poreikius dirbant, ilsintis ar kitaip naudojantis stalu. Tokio stalo pasirinkimas gali būti šiek tiek komplikuotas, todėl padėti jums pasistengsime mes, Pigu.lt ekspertai.

Pagalvokite, kaip dažniausiai naudosite savo stalą

Prieš perkant naują stalą, labai svarbu pagalvoti, kaip jį naudosite. Tai gali keisti daugiau negu jums atrodo.

  • Jeigu daugiausiai dirbsite kompiuteriu – pasirinkite stalą, sukurtą būtent kompiuterio naudojimui. Naudosite stacionarų kompiuterį? Tokiu atveju jums būtinas stalas su pakankamai vietos jūsų kompiuteriui ar netgi specialia erdve jam. Taip pat reikia įsitikinti, jog šis biuro baldas - stalas turi pakankamai skylių laidams monitoriui, klaviatūrai ar kitiems būtiniems kompiuterio aksesuarams.
  • Darbui su popieriumi – rekomenduojame užsisakyti stalą su kaip įmanoma daugiau laisvos vietos, neuždengtos lentynomis ir kitais jums galimai nereikalingais dalykais, kad galėtumėte ant savo stalo puikiai matyti kaip įmanoma daugiau dokumentų, popieriaus lapų ir kitų jums būtinų dalykų. Žinoma, reikėtų įsigyti ir atskirą lentyną visiems šiems dalykams tvarkyti.
  • Kombinuotam darbui – jeigu jūs dirbate ir su popieriais, ir kompiuteriu, kartais jūsų kabinete vyksta ir susitikimai, pagalvokite apie L arba net U formos stalą, kuris suteiktų jums ypatingai daug vietos ir, žinoma, sukurtų jums ypatingą įvaizdį klientų ir kitų svečių akivaizdoje.
  • Darbui namuose – siūlome internetu užsisakyti įprastą stalą, skirtą darbui kompiuteriu arba vieną iš L formos stalų, kurį galėtumėte tiesiog pastatyti į kampą savo kambaryje. Jeigu namuose vietos šiek tiek mažiau, rinkitės vieną iš mažesnių stalų su ratukais, kad galėtumėte lengvai keisti jo poziciją.

Pagalvokite apie savo darbo stilių ir įrankius

Ar dirbdami paprastai palaikote tvarką, ar esate kūrybiškas, tačiau nelabai tvarkingas žmogus? Jeigu pasirinkote antrą variantą, jums reikės žymiai didesnio stalo, tuo tarpu tvarkingi žmonės, negalintys gyventi su betvarke ant stalo, turėtų įsigyti šiek tiek mažesnį stalą. Be abejo, stalo dydis turėtų priklausyti ir nuo to, kokius įrankius darbui planuojate naudoti – jeigu dirbate su grafika, ant stalo jums reikia vietos didžiuliam kompiuteriui su keliais monitoriais, faktas, jog mažo stalo jums paprasčiausiai nepakaks.

Populiariausi kompiuteriniai ir rašomieji stalai


Ergonomika ir vieta

Atsiliepimai internete tvirtina, jog stalas jūsų komfortui gali turėti ne mažiau įtakos negu biuro kėdė, todėl privalote pasidomėti visais perkamo stalo aspektais. Visų pirma, stalas neturėtų remtis į jūsų kojas – standartinis ~75 centimetrų aukštis turėtų būti pakankamas daugeliui. Taip pat įsitikinkite, jog bus pakankamai vietos tarp jūsų kėdės ir stalo, kad galėtumėte sėdėti tiesiai ir normaliai kvėpuoti, jaustis patogiai. Jeigu planuojate kartais ką nors pasodinti ir priešais save, įsitikinkite, jog vietos pakaks ir svečiui. Stalas tikrai neturėtų užimti visos patalpos vietos, tačiau tai turi būti darbo kambario centras.

Planuojate dažnai naudotis kompiuteriu? Turėkite omenyje, jog kompiuterio klaviatūra turi būti idealiame aukštyje, kad galėtumėte savo alkūnes laikyti maždaug 90 laipsnių kampu. Paprastai dėti klaviatūra tiesiai ant savo stalo nėra labai protinga, todėl daug kam gali praversti stalas su specialia vieta klaviatūrai po pačiu stalu. Jeigu specialaus „padėklo“ klaviatūrai nėra, stalo aukštis privalo būti reguliuojamas.

Nepamirškite – visi daiktai ant stalo turi būti jums lengvai pasiekiami. Todėl nepersistenkite su stalo dydžiu – juk tikrai nenorite gaišti savo brangaus laiko vien dėl to, kad užsisakėte per didelį stalą.

Stalo paviršius

Galiausiai – labai svarbu pasirinkti stalo paviršių, kadangi būtent jis puoš jūsų kambarį, nuo jo priklauso ir dalis jūsų komforto, ilgaamžiškumas ir kiti aspektai. Populiariausios medžiagos šiuo metu yra laminatas, metalas (plienas) ir medis.

  • Laminatas – šiuo metu tai yra populiariausia medžiaga kompiuteriniam ar rašomajam stalui. Tai yra ganėtinai nebrangus, patikimas ir ilgai tarnaujantis pasirinkimas. Be to, galima pasirinkti vieną iš daugybės spalvų. Ieškodami aukštos kokybės laminuoto stalo, ieškokite stalo su storu laminato sluoksniu.
  • Metalas arba nerūdijantis plienas – kompiuterinis, rašomasis stalas iš metalo arba nerūdijančio plieno neabejotinai tarnaus ilgiausiai. Tiesa, tokie stalai gali kainuoti ganėtinai nemažai, jie sunkūs ir kartais gali erzinti savo šaltu paviršiumi.
  • Medis – iš medžio pagaminti stalai atrodo tiesiog pasakiškai, tačiau jie yra brangiausi iš visų ir jie tarnauja trumpiausiai paprasčiausiai dėl to, kad medis nėra labai ilgaamžiška medžiaga be jokios patikimos apsaugos. Jeigu norite kažko ilgaamžiško, medis ne jums. Na, o jeigu grožis ir dizainas jums yra svarbiau už viską, drąsiai rinkitės šią medžiagą, garantuojame, jog nepasigailėsite.

Kaina turėtų būti kiek mažiau svarbus aspektas

Kaip ir visi baldai, taip ir jūsų kompiuterinis, rašomasis stalas greičiausiai tarnaus ypatingai ilgai. Tad ar tokiu atveju kaina tikrai yra svarbi? Jeigu vis dar manote, kad taip, rekomenduojame savo stalą užsisakyti internetu iš Pigu.lt elektroninės parduotuvės – čia visi baldai kainuoja pigiau dėl nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų, taikomų nuolaidų su specialiais nuolaidų kodais.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?