Naudingi patarimai

Kaip rinktis miegamojo baldus?

Platus miegamojo baldų pasirinkimas
2023 08 04
Miegamojo baldai

Miegamojo aplinka turi būti ypatinga – juk čia praleidžiate bene didžiausią dalį savo gyvenimo. Skirtingai negu kitose namų patalpose, čia neturėtų būti nei ryškių spalvų, nei betvarkės. Miegamasis turi būti harmoningas, jaukus, paprastas. Bet kaip to pasiekti? Kaip reikia rinktis miegamojo baldus?

Su kuo gyvenate ir miegate?

Toks turėtų būti pirmas iškeltas klausimas renkantis baldus miegamajam. Nuo to, savaime aišku, priklauso baldų dydis, tipas, stilius, absoliučiai viskas. Todėl jeigu miegamuoju naudositės ne vieni – būtinai pasikonsultuokite ir su antrąja puse, ieškokite kompromisų, bendrų sprendimų.

Pirmiausiai pasirinkite lovą

Lova neabejotinai yra miegamojo centras, tad tai turėtų būti pats pirmas miegamojo baldas, kurį įsigijote. Ir jau ją renkantis prasideda pirmieji sunkumai. Svarbiausia yra nepriimti skuboto sprendimo, nes, kaip ir kitus miegamojo baldus, lovą, greičiausiai, turėsite itin ilgai.

Pirmiausiai pagalvokite, kokio dydžio lovos jums reikia – lova privalo būti bent 20 centimetrų ilgesnė už miegančius joje žmones. Iš esmės, lovos dydį galite parinkti tiesiog pagal miegamojo dydį – kuo didesnė lova, tuo juk patogiau, todėl net jeigu ir gyvenate vienas, rinkitės didesnę lovą, nebent to neleidžia biudžetas.

Apskritai, dėl didesnės lovos galima netgi paaukoti kitus baldus – juk spintą galite pastatyti kitame kambaryje. Jai pakeisti miegamajam galite užsakyti lovą su stalčiumi, kuriame galėsite sudėti savo patalynę, rūbus ar kitus daiktus.

Kitas svarbus aspektas renkantis lovą yra jos apdaila. Jeigu lova yra pirmasis baldas jūsų miegamajame, siūlome apdailos stilių priderinti tiesiog pagal bendrą jūsų namų stilių. Pigu.lt galite rinktis iš daugybės apdailos medžiagų: odos, gobeleno, medžio ir t.t.

Visa kita renkantis lovą miegamajam tėra smulkmenos. Taip, galite užsisakyti lovą su neįprastomis savybėmis, pavyzdžiui, lempomis ar galimybe keisti lovos poziciją. Ar tai būtina? Dažniausiai – ne, bet jeigu turite savotiškų hobių ar nugaros problemų, kai kurios funkcijos gali būti naudingos ir malonios.

Top 10 Lovų


Įsigykite ir spintą

Jeigu nesate minimalistas, viena lova kambaryje atrodys tiesiog keistai. Miegamajame turite jaustis jaukiai, todėl spinta leis ne tik sutalpinti visus rūbus, patalynę ir kitus daiktus, bet ir padės sukurti miegamajame taip reikalingą jaukią atmosferą.

Vėlgi, pradėti rinktis reikėtų nuo dydžio: aukščio, ilgio, gylio. Beveik visais atvejais spinta miegamajame yra statoma šalia sienos, todėl pagal ją, greičiausiai, ir reikėtų rinktis spintą. Tiesa, reikia pagalvoti ir apie kitus aspektus. Palikite vietos ir praėjimui iki lovos iš visų pusių, būkite užtikrinti, jog durys gali būti netrukdomai atidaromos.

Jeigu jūsų miegamasis nėra didelis, rinkitės kampinę spintą su stumdomomis durimis. Dar geriau, jeigu bent viena iš durų yra su veidrodžiu – taip sukuriamas didesnio miegamojo įspūdis, ir apskritai, veidrodis dažnai gali būti naudingas.

Tuo tarpu jeigu turite daugybę aksesuarų, kaklaraiščių, apatinių ar juvelyrikos, rekomenduojame pasirinkti spintą su šiek tiek daugiau stalčių – įprastoje spintoje tikrai nerasite vietos nei vienam iš minėtų dalykų.

Galiausiai belieka pasirinkti spintos dizainą. Tai yra gana paprasta – derinkite ją pagal lovą, miegamojo grindis. Minimalistams rekomenduojame dviejų durų baltos arba juodos spalvos spintas su veidrodžiais. Norintiems suteikti charakterį ir turintiems didelį kambarį rekomenduojame ryškesnių spalvų spintas. Mažų kambarių turėtojams reikėtų rinktis kažką neutralesnio, nes daug ryškių spalvų nedidelėje patalpoje gali sukurti chaosą, kurio tikrai nereikia miegamajame.

Jeigu norite kažko tradicinio, rinkitės medinę spintą – jų pasirinkimas tiesiog milžiniškas. Pušis yra vienas iš populiariausių medžių baldams. Rinkdamiesi spintą iš šio medžio, galėsite atrasti ir antikinio, ir modernaus, ir klasikinio stiliaus baldų.

Nesvarbu kurią spintą galiausiai pasirinksite, svarbiausia yra įsitikinti, jog pilnai patenkinsite savo poreikį vietai. Spinta turėtų būti ilgalaikė investicija, tad neskubėkite, peržiūrėkite visus variantus ir pirkite tik idealiai jums tinkančią spintą.

Top 10 Spintų


Kiti objektai miegamajame

Ko dar reikėtų jūsų miegamajame? Greičiausiai – nieko. Taip, galite įsigyti spintelę, jeigu turite vietos ir norite visada turėti telefoną šalia savęs, bet kažin ar verta. Lygiai taip pat, kaip ir televizorius, telefonai miegamajame tikrai nepadės jums užmigti – tai yra įrodyta moksliškai. Tad neperkraukite savo miegamojo, nepirkite nereikalingų baldų, o elektroniką miegamajame pamirškite apskritai – miegamasis turi būti skirtas miegui, o ne pramogoms ar darbui. Elektronikos įtaką miegui patvirtina ir paprastų žmonių atsiliepimai, ir mokslininkų tyrimai.

Tuo tarpu jaukią atmosferą gali padėti sukurti tinkamas apšvietimas – visų pirma, pirkite kuo šiltesnės spalvos lemputes, nes šaltą (mėlyną arba baltą) šviesą skleidžiančios lemputės vėlgi gadina jūsų biologinį miego ritmą.

Miegamajame reikia pasirūpinti ir itin storomis užuolaidomis ar roletais, kurie nepraleistų nei kiek šviesos jūsų vėlyvo savaitgalio miego metu. Nepirkite vienodų užuolaidų visam savo būstui – virtuvėje reikia daug daugiau šviesos negu miegamajame!

Nesijaudinkite, jeigu jūsų biudžetas ribotas

Miegamojo baldus, tikėtina, keisite retai – nusidėvės jie tikrai ne greitai, tad tikriausiai tai bus ilgalaikis pirkinys. Vadinasi, jam galite skirti ir didesnį biudžetą, tačiau net tuo atveju, kai jūsų finansai itin riboti, nusiminti neverta, nes Pigu.lt rūpinasi, kad galėtumėte pirkti pigiau – čia nuolat vyksta akcijos ir išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiais nuolaidų kodais. Be to, perkant internetu nereikės rūpintis net ir baldų atvežimu, viskas bus padaryta už jus!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?