Naudingi patarimai

Kaip rinktis užuolaidas?

Įvairiausi roletai, užuolaidos ir karnizai jūsų pasirinkimui
2018 07 09
spalvotos uzuolaidos

Kaip rinktis užuolaidas

Užuolaidos yra nedidelis, bet ypač svarbus langų aksesuaras, kuris gali sukurti jūsų kambario įvaizdį ir jaukią atmosferą. Pasirinkti užuolaidas gali būti ganėtinai sudėtingas darbas, nes reikia atsižvelgti į daug kriterijų: spalvą, medžiagą, ilgį, storį ir t.t. Be to, visus šiuos dalykus reikia suderinti ir su kambario erdve, esamais baldais ir interjeru. Tam, kad būtų lengviau išsirinkti užuolaidas Pigu.lt ekspertai pataria, kaip tai padaryti.


Pasirinkite užuolaidų medžiagą

Ko gero, vienas pagrindinių kriterijų, renkantis užuolaidas yra jų medžiaga. Tikrai ne kiekvienas žino ir supranta, kokių rūšių būna užuolaidos ir kurios yra geresnės, ir praktiškesnės, naudojant skirtingiems kambariams, nes jų pasirinkimas priklauso nuo to, kokioje namo pusėje yra langai. Pavyzdžiui, pietinėje pusėje bus daugiau saulės, tuomet reikėtų rinktis tankesnes užuolaidas, o ten kur mažiau tiesioginės saulės šviesos, tuomet retesnes, todėl būtent rinkdamiesi šį aksesuarą, žmonės dažniausiai suklysta ir pasirenka nevisai tinkamo storio užuolaidų medžiagą.

  • Rekomenduojame rinktis storą ir tvirtą medžiagą, jei jūsų kambarį pasiekia itin didelis kiekis tiesioginės saulės spindulių, nes saulė gali anksčiau ar vėliau pažeisti jūsų užuolaidas. Ši problema lengvai išsprendžiama, nes šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti tokias medžiagas, kurios yra labiau tam atsparios. Pavyzdžiui, dirbtinis šilkas, medvilnė ar panašios struktūros medžiagos yra tvirčiausios ir labiausiai atsparios saulės spinduliams. Taip pat rekomenduotina, rinktis audinį su kraštų apdaila.