Naudingi patarimai

Kaip rinktis virtuvės baldus?

Platus virtuvės baldų pasirinkimas
2017 04 19
Virtuvės baldai

Virtuvė yra jūsų namų širdis, o ji, kaip žinia, privalo būti ideali. Visgi virtuvės baldų pasirinkimas yra itin sudėtinga užduotis – baldų daugybė, kartais atrodo, jog visų jų reikia, bet tenka rinktis prioritetus. O dar juk reikia tilpti į biudžetą! Pasirinkti padėsime mes – Pigu.lt ekspertai. Atsakysime į kai kuriuos jūsų klausimus ir padėsime priimti teisingus sprendimus.

Apžiūrėkite įvairias demonstracines virtuves ir pasirinkite jums patinkančius variantus

Rekomenduojame apsilankyti įvairiose baldų parduotuvėse ir pažiūrėti, kaip atrodo tų parduotuvių demonstracinės virtuvės. Įsiminkite, kokios detalės jums patinka. Pirkti baldus vis tiek labiau apsimoka internetu, bet susikurti virtuvės vaizdą ir žinoti savo poreikius yra naudinga. Tai padės pasirinkti, kokių baldų jums reikia ir leis bent jau vaizduotėje susikurti idealios virtuvės vaizdą – o tai jau pirmas žingsnis!

Top 10 virtuvės baldų komplektų


Baldus rinkitės pagal bendrą virtuvės ir visų namų temą

Viena iš pagrindinių klaidų renkantis virtuvės (ar bet kurios kitos namų patalpos) baldus yra nederinimas. Visų pirma, pačią virtuvę turėtumėte derinti pagal visų namų dizainą. Jeigu jūsų miegamasis yra renesansinio stiliaus, tai modernaus skandinaviško stiliaus virtuvė atrodys gana keistai. Pasvarstykite ir apie naudojamą spalvų paletę ir derinkite virtuvės baldus pagal sienų ir grindų spalvas. Tik tokiu būdu galėsite sukurti organizuotų ir tvarkingų namų įspūdį.

Pasidomėkite madomis arba tiesiog rinkitės klasiką

Virtuvės baldai jūsų virtuvėje stovės bent jau 5 metus, todėl nevertėtų virtuvės apstatyti baldais, kurie jau kurį laiką nebemadingi. Suprasti madas gali padėti internete rašomi atsiliepimai ar tos pačios, jau minėtos, demonstracinės virtuvės. Jeigu turite pinigų, siūlome jų nepagailėti ir konsultacijai su interjero dizaineriais. Sakote, kam papildomai švaistyti pinigus? Interjero dizainerių paslaugos jau labai ilgą laiką išlieka populiariomis ir taip yra tikrai ne šiaip sau! Juk tai – profesionalai, kurie madomis domisi jau ilgą laiką ir jie yra matę šimtus įvairiausių patalpų. Interjero dizaineriai tikrai padės jums sutaupyti laiko.

Žinoma, galite pasirinkti ir kažką klasikinio. Tokiu atveju virtuvė bus madinga net ir po dvidešimties metų, todėl tai yra optimalus sprendimas savo virtuvės neplanuojantiems atnaujinti gana ilgą laiką. Tiesa, jeigu renkatės klasiką ir jos nekeisite ilgą laiką, ko gero, verta investuoti šiek tiek daugiau ir į kokybę.

Matuokite kiekvieną centimetrą

Sužinokite tikslius savo virtuvės matmenis ir užtikrinkite, kad jūsų perkami baldai visur tilptų idealiai. Negalite prašauti nei vienu centimetru. Tai ypatingai svarbu perkant virtuvines spinteles ir stalčius. Nesuklyskite ir su kitų baldų matmenimis – dažnai netgi mažų virtuvių turėtojai nusiperka didžiulius stalus, nes jie atrodo patogūs. Bet galutinis rezultatas tikrai nedžiugina – stalas, užimantis beveik visą virtuvės plotą, tikrai neatrodo gerai. Juk virtuvėje reikia ne tik valgyti, bet ir gaminti, o šis procesas verčia judėti. Todėl neapstatykite visos virtuvės įvairiais baldais. Paprasčiausiai įsigykite ne per daug, bet ir ne per mažai.

Kam jūsų virtuvė iš tikrųjų skirta?

Tikriausiai apie tai netgi nepagalvojote, bet jeigu turite šeimą su vaikais, jūsų virtuvė atrodys visiškai kitaip, negu ji atrodytų tuo atveju, jeigu gyventumėte vieni. Jums reikės ne tik daugiau vietos indams, įrankiams ir puodams, bet ir didesnio stalo, daugiau kėdžių. Vertėtų pagalvoti ir apie tam tikrus saugumo apsektus. Be to, jeigu gyvenate vieni arba tik su antrąja puse, greičiausiai neretai pietaujate ar vakarieniaujate restorane, kavinėje. Tokiu atveju patariame įsigyti mažiau baldų ir indų, virtuvę daryti paprastesne. Geriau tuos pinigus pataupykite ateičiai.

Tuo tarpu jeigu gyvenate nuosavame name ir jūsų virtuvė yra didžiulė ar netgi sujungta su vienu iš kambarių, turite didžiulį pasirinkimą. Pasvarstykite, galbūt norite turėti didelį barą? Gal tiesiog verčiau įsigyti didelį stalą? Galimas ir daug erdvės turintis virtuvės variantas, bet daugeliu atvejų tai yra tiesiog nepraktiška ir tokiu atveju galbūt netgi vertėtų perkelti savo virtuvę į kitą namų patalpą.

Pasirinkite naudojamas medžiagas

Renkantis virtuvės baldus labai svarbus yra medžiagų pasirinkimas. Savaime aišku, kad jeigu turite mažų vaikų, pirkti stiklinį stalą nėra labai protinga, nes jis tiesiog susibraižys. Medinis stalas tinka visais atvejais, o egzotiškas medžiagas verta rinktis tik tuo atveju, jeigu tai iš tikrųjų dera prie bendro jūsų namų vaizdo ir jums tinka tokių baldų kaina.

Taupyti galite neaukodami kokybės

Taigi, o kaip perkant baldus taupyti? Paprasta – šiais laikais net ir baldus galima užsisakyti internetu. Ten juos galite įsigyti pigiau paprasčiausiai dėl to, jog mažiau pinigų išleidžiama personalui ir patalpų išlaikymui. Be to, Pigu.lt dažnai vyksta akcijos ir išpardavimai, kartais taikomos nuolaidos su specialiu nuolaidos kodu. Perkant internetu, nereikia net ir išeiti iš namų. Vieni privalumai, tiesa?

Pirkdami pagalvokite ir apie ateitį

Daugybę kartų minėjome – virtuvės baldai stovės ne vienus metus. O kada planuojate kitą kartą daryti remontą virtuvėje? Jeigu nesugalvojate, ką statyti viename ar kitame virtuvės kampe – gal nieko ir nestatykite? Kas ten žino, galbūt ateityje sumąstysite nusipirkti didesnį šaldytuvą, galbūt indaplovę, gal ateityje pagausės šeima ir jums reikės didesnio stalo. Rinkdamiesi virtuvės baldus visada pamąstykite apie tai, kokius planus galite turėti ateityje. Pavyzdžiui, jeigu butą planuojate greitai perleisti vaikams ar anūkams, pasistenkite įsigyti minimalų kiekį baldų – juk, greičiausiai, jūsų ir jaunesniųjų atžalų skonis skiriasi. Galvokite ne tik apie dabartį.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?