Naudingi patarimai

Kaip rinktis virtuvės kėdes?

Platus virtuvės kėdžių pasirinkimas
2017 04 19
Virtuvės kėdės

Radote nuostabų virtuvės stalą, bet vis tiek galvojate apie komplektą, nes abejojate, kad rasite tinkamas kėdes? Visų pirma, jūsų kėdės nebūtinai turi idealiai derėti prie stalo – šie baldai gali tiesiog papildyti vienas kitą. Tai kaipgi teisingai pasirinkti virtuvės kėdes?

Viską būtinai matuokite

Kėdės negalės papildyti jūsų stalo dizaino, jeigu jos jam bus paprasčiausiai per plačios, per aukštos arba per žemos. Tad pirmiausiai – pasirinkite tinkamo pločio kėdes, kurios neužims per daug vietos ir leis prisėsti tokiam skaičiui žmonių, kokiam buvo sukurtas stalas. Kėdės tikrai neturėtų remtis viena į kitą ir tarp jų turėtų būti pakankami tarpai.

Kalbant apie aukštį, tai yra dar svarbiau – juk per žemos arba per aukštos kėdės neleis komfortabiliai valgyti visiškai niekam. Paprastai daugelis virtuvės stalų yra apie 75 centimetrų aukščio – tokiu atveju reikėtų rinktis nuo maždaug 43 iki 50 centimetrų aukščio kėdę, kad nuo jos ir stalo paviršiaus liktų bent jau 23 centimetrai vietos kojoms.

Tiesa, jeigu atstumas tarp kėdės ir stalo viršija 30 centimetrų, jau vertėtų pamąstyti apie aukštesnes kėdes arba žemesnį stalą (jeigu jo dar nenusipirkote). Žinoma, visa tai priklauso ir nuo jūsų ūgio, tad atsisėskite prie savo dabartinio stalo ir, jeigu jaučiatės idealiai patogiai, pamatuokite, koks yra atstumas tarp stalo ir kėdės. Pagal tai ir orientuokitės.

Top 10 Virtuvės kėdžių


Atramų rankoms ir nugarai aukštis

Jeigu renkatės kėdes su atramomis rankoms ir nugarai, įsitikinkite, kad atramos rankoms puikiai tilps po stalu, o atrama nugarai nėra per daug pasvirusi – juk sėdėsite ne prie televizoriaus, o prie stalo!

Per aukštai esančios atramos ne tik nuolat braižys jūsų stalą (o stalas – atramas), bet ir trukdys patogiai valgyti.

Galiausiai, turėtumėte įsitikinti, kad nugaros atrama yra aukštesnė už patį stalą bent jau 5 centimetrais – kitu atveju jūsų komplektas atrodys gana keistai. Na, o jeigu esate minimalistas, rekomenduojame rinktis kėdes absoliučiai be jokių atramų. Be to, tai turėtų padėti ir sėdėti tiesia nugara!

Pagalvokite apie stilių

Dydis – tikrai dar ne viskas. Turėtumėte suderinti ir kėdžių, stalo ir, be abejo, aplinkos stilių. Nesakome, jog kėdės ir stalas turi būti būtinai vienodos spalvos. Bet renesansas ir modernizmas, ko gero, nėra itin suderinami dalykai, todėl būtinai apie tai pagalvokite.

Pasirinkite konkretų kėdžių tipą – virtuvėje puikiai gali tikti ir baro kėdės, ir kažkas labiau klasikinio iš medžio, plastiko ar metalo. Pigu.lt ekspertai abejoja, ar pufo tipo kėdės tiktų prie senoviško, klasikinio stalo. Tad gerai pasvarstykite, kokio stiliaus norite jūs.

Derinant baldus tarpusavyje, pirmiausiai turėtumėte pagalvoti apie spalvas. Jos turi būti arba vienodos, pavyzdžiui, baltas stalas ir baltos kėdės, arba kontrastingos, pavyzdžiui, tamsiai pilkas stalas ir šviesiai raudonos kėdės.

Apskritai, turite atrasti bent vieną elementą, kuris užtikrins, jog baldai kartu atrodys gerai. Tai gali būti bendra spalva ar formalumo lygis – juk kai kurie baldai, atrodo, skirti ne namų virtuvėms, bet ofisams, tad galite derinti ir tokias detales! Tiesa, kartais suderinimui pakanka paprasčiausiai vienodų kojelių.

Iš kitos pusės, reikėtų nepersistengti – jeigu ieškote visiškai vienodo stiliaus kėdžių ir stalo, galbūt daug paprasčiau būtų įsigyti vieną valgomojo komplektą?

Gal norite skirtingų kėdžių?

Skamba šiek tiek beprotiškai ir net chaotiškai, tiesa? Bet tai gali atrodyti tikrai įspūdingai, tik rinktis reikia labai atidžiai bei skoningai – turite išrinkti bent jau apytiksliai vienodo dydžio kėdes, kurios turėtų bent vieną bendrą elementą, kad jūsų valgomasis atrodytų chaotiškai tvarkingas.

Pavyzdžiui, skirtingų formų kėdes gali vienyti bendra spalva ar medžiaga. Arba bendros kojelės. Trumpai tariant – palikime tai jūsų vaizduotei. Turėkite omenyje, kad tai yra labai sudėtinga, bet įdėję šiek tiek darbo ir pastangų galite pasiekti tikrai unikalių ir įspūdingų rezultatų, suteiksiančių jūsų virtuvei šiek tiek unikalumo, charizmos ir gyvybės.

Prisiminkite – tai virtuvė ir čia ne visada viskas pavyksta

Perkant virtuvės kėdes labai svarbu pagalvoti apie medžiagų pasirinkimą – juk kartais virtuvėje kas nors išsipila ar nukrenta, ir kartais tai gali nutikti ant kėdės. Tad rinkdamiesi medžiagines kėdes gerai pagalvokite, ar būsite pakankamai atsargūs. O galbūt turite vaikų? Tokiu atveju rekomenduojame rinktis tik odines, medines ar iš kitų lengvai valomų medžiagų pagamintas kėdes. Na, o jeigu renkatės kažką sunkiau valomo, galbūt bent jau vertėtų pasvarstyti apie tamsesnes spalvas? Atsiliepimai internete leidžia suprasti, jog tai yra gana praktiškas ir labiau ilgaamžiškas pasirinkimas.

Kaina turi būti svarbi, bet taupydami nepersistenkite

Virtuvės baldų atnaujinimas gali kainuoti nemažai, bet galimų būdų taupyti tikrai yra. Visų pirma, virtuvės kėdes, kaip ir kitus baldus, rekomenduojame jums užsisakyti internetu – taip ir pigiau, ir patogiau. Siūlome sekti akcijas ir išpardavimus – kartais nuolaida taikoma su specialiu nuolaidos kodu, tad prieš perkant verta pasidomėti, ar nėra kodo ir jūsų prekei.

Galvokite apie kiekvieną galimą atvejį

Pasvarstykite – ar dažnai kviesite svečius? Gal kartais, karštomis vasaros dienomis, planuojate baldus išnešti į lauką? Tokiu atveju plastikinės ar medinės kėdės būtų protingesnis pasirinkimas, negu sunkaus metalo baldai. Kaip norite jaustis savo virtuvėje? Baro kėdės suteikia šiek tiek laisvės, bendravimo atmosferą, o medinės kėdės su klasikiniais raštais tarsi primena šiek tiek oficialią aplinką, kuri yra rami ir harmoninga. Tad pagalvokite ne tik apie savo, bet ir apie kitų norus. Juk virtuve naudositės ne jūs vieni!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?