Naudingi patarimai

Kaip stilingai ir jaukiai įsirengti balkoną?

Didelis lauko baldų pasirinkimas
2019 05 28
modernus lauko krėslas balkone

Balkono remontas yra malonus, tačiau pakankamai sudėtingas darbas – ši erdvė dažniausiai yra pakankamai ribota, tačiau ją norisi įsirengti maksimaliai patogiai ir jaukiai. Jeigu artimiausiu metu ir Jūsų laukia toks iššūkis, vadovaukitės šiais patarimais – tuomet balkono renovacija bus kur kas paprastesnė ir efektyvesnė!

Įsivardinkite balkono paskirtį

Balkono remonto idėjos iš esmės turėtų priklausyti nuo to, kam planuojate pritaikyti šią erdvę. Jei balkonas yra didesnis ir čia ketinate leisti vakarus su draugais, vertėtų paieškoti daugiau svečių talpinančių baldų, o jeigu svajojate apie jaukų kampelį sau ir antrajai pusei, gerokai skirsis ir balkono apdaila. Šiuo klausimu neteisingų atsakymų nėra, tačiau kuo anksčiau įsivardinsite savo poreikius, tuo paprastesnis bus visas balkono įrengimas.

Pagalvokite, koks balkono dizainas Jums būtų žaviausias

Jei šiek tiek apžiūrėtumėte šiai erdvei skirtų prekių asortimentą, nustebtumėte, koks gausus yra jų pasirinkimas: tiek grindų plytelės balkonui, tiek balkono markizės ar baldai gali būti įvairiausių stilių ir spalvų. Kokie sprendimai geriausiai tiks Jums, priklausys tik nuo asmeninio skonio, tačiau svajojant apie stilingą aplinką, patariame atsižvelgti ir į šiuo metu dominuojančias madas.

Šiuo metu ypatingai populiarus interjerą primenantis eksterjeras (tai tarsi balkono prijungimas prie kambario), todėl nesuklysite susikoncentruodami į komfortą ir jaukias detales. Minkštos pagalvėlės, žvakidės, mielos romanetės balkonui – tai tik keletas tokių pavyzdžių.

Nuspręskite, kokie balkono baldai tiks geriausiai

Balkono kėdės ir stalai yra neatsiejami nuo šios erdvės, tačiau priklausomai nuo turimos vietos (ir anksčiau įsivardintų tikslų), čia taip pat gali būti statomi supami krėslai, hamakai ir kiti komfortą užtikrinantys gaminiai. Šiuo atveju nepavyks apsieiti be tikslesnių skaičiavimų – ypač tuomet, jeigu reikalingi baldai mažam balkonui.

Išsiaiškinkite, kiek erdvės jiems turėsite: taip kur kas lengviau nuspręsite, kuris balkono staliukas, kėdė ar kiti baldai į patalpą įsilies geriausiai. Visgi, nereikėtų nerimauti, jog nedidelei erdvei kur kas sunkiau rasite baldus – idėjos mažam balkonui gali būti ir jaukios, ir stilingos. Tam tereikia Jūsų fantazijos ir pastangų!

Siekiant, kad balkono renovacija būtų atliekama kaip įmanoma rečiau, pirmenybę reikėtų teikti kokybiškiems, įvairioms oro sąlygoms pritaikytiems baldams. Net ir tuomet, jeigu Jūsų planuose yra balkono stiklinimas, šioje erdvėje bus šalčiau nei kambaryje – nepamirškite į tai atsižvelgti.


Pasirūpinkite augmenija

Balkono augalai šiai erdvei gali suteikti gyvybingumo ir jaukumo, todėl bent jau šiltuoju sezonu keliais tokiais sodiniais tikrai verta pasirūpinti. Klaidinga manyti, kad balkono apželdinimas galimas tik tais atvejais, kai erdvės nereikia skaičiuoti – juk balkono gėlių vazonai gali kabėti ant turėklų ir taip visiškai nereikalauti papildomos erdvės.

Didžiausias tokios idėjos privalumas tas, jog balkono vazonai bus puikiai matomi ir nuo kelio, tad ši erdvė bus dar labiau pastebima ir išskirtinė. Kokie augalai balkonui tiks geriausiai, ir vėlgi priklausys tik nuo Jūsų: galite rinktis tiek paprastesnius, kukliai žaliuojančius augalus, tiek margas, spalvingas gėles.