NEMOKAMAS pristatymas į LP EXPRESS terminalus!  Užsisakyk ŠIANDIEN - gauk RYTOJ!

Naudingi patarimai

Kaip valyti langus?

Didelis langų valytuvų pasirinkimas
2020 04 06
kokybiskas langu valymas namuose

Atėjus pavasariui mėgaujamės atšilusiais orais, tačiau reikėtų nepamiršti, kad mūsų laukia ir vienas ypatingai svarbus darbas – langų valymas. Siekiant, kad jie ir vėl atgautų savo blizgesį, teks šiek tiek paplušėti. Ši užduotis ne visiems yra pati maloniausia, tačiau jei įsidėmėsite kelis svarbiausius patarimus, nesunkiai su ja susitvarkysite.

Kada geriausia valyti langus?

Šiai užduočiai niekuomet nesirenkame labai vėsios, lietingos ar vėjuotos dienos, kadangi šie veiksniai darbą tik dar labiau apsunkina. Visgi, lygiai taip pat nereikėtų tuo užsiimti ir šviečiant kaitinančiai saulei. Jos spinduliai pernelyg greitai išdžiovina vandenį ar valymo skystį, todėl ant stiklo neretai lieka neišvaliusių dėmių bei dryžių. Jei nesinori šio darbo dar kartą pakartoti, jo imkitės tik tuomet, kai saulė pasislėps už debesies – tuomet galima tikėtis pačių geriausių rezultatų.

Langų valymas su actu ir kitomis buitinėmis priemonėmis

Jums prireiks:


Populiariausios valymo priemonės

Paprasčiausia yra įsigyti specialiai langų valymui skirtą ploviklį – prekyboje jų pasirinkimas šiuo metu yra itin platus. Tačiau jei dėl vienų ar kitų priežasčių nesinori to daryti, galima pasitelkti ir liaudiškas priemones. Štai keli populiariausi „receptai“:

 • Vandens ir acto mišinys. Į litrą vandens įpilkite porą šaukštelių acto ir gerai išmaišykite. Siekiant įspūdingo blizgesio, į šį mišinį papildomai galima įlašinti kelis šlakelius indų ploviklio.
 • Citrinų sultys ir gazuotas vanduo. Iš trijų citrinų išspauskite sultis ir sumaišykite jas su dviem puodeliais gazuoto vandens. Papildomai įberkite nedidelį šaukštelį kukurūzų krakmolo ir visą mišinį supilkite į purkštuką turinčią talpą.
 • Actas ir šiltas vanduo. Į ketvirtadalį puodelio acto įpilkite du puodelius šiltesnio vandens ir įberkite valgomąjį šaukštą bulvių krakmolo.

Langų valymo eiga

Apsisprendus dėl tinkamiausio valiklio, bus galima pradėti tolimesnius darbus. Vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Kempine iš pradžių nuvalykite palangę, rėmus ir tik po to imkitės langų.
 2. Stiklą padenkite pasirinkta valymo priemone. Jei nesinaudojate purškikliu ir langai yra Jums nepasiekiamame aukštyje, ant teleskopinės lazdos reikėtų užmauti mikropluošto šluostę.
 3. Specialiu nubrauktuvu perbraukite išmazgotą langą. Šiuo atveju bus svarbi ir braukimo technika – paprasčiausia yra braukti vertikalia linija žemyn arba horizontaliai, nuo vieno krašto iki kito. Svarbiausia, kad braukimą nuo vienos iki kitos kraštinės atliktumėte vienu judesiu. Jei reikia, šį ir prieš tai minėtą žingsnį pakartokite.
 4. Po kiekvieno veiksmo, nuvalykite nubrauktuvo guminę dalį. Tam geriausiai tinka mikropluošto šluostė ar kitas pūkų neturintis audinys. Langus valykite tol, kol juos visiškai nusausinsite – taip išvengsite valymo linijų atsiradimo.
 5. Apvalykite langų kraštus. Pradėkite nuo viršaus – jei vanduo ten užsiliks, jis netrukus nutekės žemyn ir langą teks valyti iš naujo. Tuomet galima pereiti ir prie kitų kraštinių. Šiam darbui geriausiai pasitelkti ne kartą minėtą mikropluošto šluostę. 

Taip pat reikėtų įsidėmėti:

 • Langų blizginimui negalima naudoti laikraščių. Nors anksčiau tokia priemonė buvo itin populiari, pasitelkę ją, rizikuosite ant lango palikti dėmes ir pažeidimus, kurių nebebus galima pašalinti.
 • Geriausia pradėti nuo išorinės langų pusės valymo, kadangi ji dažniausiai būna kur kas labiau užteršta.
 • Jei norite išvengti rasojimo, langus verta nuvalyti su muilo tirpalu ir po to labai kruopščiai juos nusausinti.

Kaip valyti langus su valytuvu?

Nors prieš tai aprašyti žingsniai tikrai yra įveikiami kiekvienam, šiais laikais galima rasti dar efektyvesnių būdų, kaip nuvalyti langus. Vienas iš tokių sprendimų – specialūs langų valytuvai. Tai –prietaisai, kurių komplektacijoje yra ir purkštuvas, ir mikropluošto audinys, ir džiovinimo funkcija. Tuomet nereikia rūpintis papildomais valikliais ir užtenka atlikti tris paprastus žingsnius:

 1. Sudrėkinkite langą specialiu plovikliu, pasitelkę rinkinyje esantį purškiklį.
 2. Mikropluošto valytuvu nuvalykite ant lango esantį purvą.
 3. Nusiurbkite likusį vandenį ir taip išdžiovinkite langą.

Toks procesas bus daug spartesnis ir komfortiškesnis – jei langų valymui norisi sugaišti kuo mažiau laiko, šis sprendimas turėtų palikti Jums įspūdį.