Naudingi patarimai

Geriausi epiliatoriai – kokį rinktis?

Didelis epiliatorių pasirinkimas
2021 07 15
moteris depiliuoja kojas su epiliatoriumi

Vasara vienareikšmiškai yra nuogų kojų laikas. Dažnai moterys vasaros sezono ilgį matuoja pagal tai, kada pirmą kartą išėjo į lauką be pėdkelnių, iki tada, kai vėl teko pradėti rengtis šilčiau. Kartu su nuogų kojų sezonu prasideda ir plaukelių šalinimo procedūros, kuomet glotnių kojų priežiūra reikalauja nemažai laiko.

Šalinti nepageidaujamus plaukelius galima įvairiai – vienos renkasi skusti, kitos – šalinti epiliatoriumi ar depiliuoti. Plaukelių šalinimo metodą reikia pasirinkti pagal odos tipą, plaukelių storumą, kiekį. Pavyzdžiui, jeigu jūsų oda yra jautri, dažnas skutimas ir peiliuko naudojimas ją dirgins dar labiau. Taip pat jeigu šalinti plaukelius nuo kojų, bikini srityje ir pažastų kas keletą dienų jums atsibosta arba planuojate kelionę, tai mažiausiai, kuo norėsite rūpintis – tai nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Tuomet įsigykite epiliatorių, kuris efektyviai ir greitai pašalins nepageidaujamus plaukelius, o jūs mėgausitės glotnia oda kur kas ilgesnį laiką. Žinoma, galima naudoti kelis prietaisus, vienoms sritims – skutimosi peiliuką, kitoms – epiliatorių.

Epiliatorių pasirinkimas

Epiliatorių yra keletas rūšių – mechaniniai (klasikiniai), lazeriniai ir fotoepiliatoriai. Taigi šiandieniniai prietaisai suteikia galimybę procedūras atlikti namuose, todėl visai nebūtina vykti į grožio saloną. Plaukelius šalinkite sau patogiu metu, o efektas bus toks pats puikus. Tiesa, salonuose esantys prietaisai įprastai būna galingesni, pritaikyti masiniam naudojimui. Tuo tarpu savarankiškam naudojimui skirti prietaisai įprastai būna šiek tiek paprastesni. Rezultatas priklausys nuo plaukelių storumo, jūsų odos spalvos, prietaiso galingumo ir, žinoma, procedūrų skaičiaus.


Mechaniniai epiliatoriai

Populiariausias ir geriausiai žinomas yra mechaninis arba kitaip vadinamas klasikinis epiliatorius. Šis prietaisas turi galvutę, kuri yra su diskais arba pincetais. Veikdama epiliatoriaus galvutė sukasi, o diskai arba pincetai atsidarydami ir užsidarydami išrauna plaukelius.

mechaninis epiliatorius depiliacijai

Šių epiliatorių pasirinkimas labai platus, prietaiso funkcijos priklauso nuo epiliatoriaus kainos ir modelio. Geriausi klasikiniai epiliatoriai turi sausą ir drėgną plaukelių šalinimo galimybę, kelis greičių pasirinkimus, masažinę sistemą, šaldymo elementą, papildomus antgalius – itin jautrioms zonoms epiliuoti, antgalį–kirpiklį, kuriuo patrumpinsite itin jautriose vietose esančius plaukelius. Taip pat didžioji dauguma šiuolaikinių epiliatorių turi įkraunamą akumuliatorių arba veikia su baterijomis, todėl šalinti nepageidaujamus plaukelius galėsite bet kur, ne tik ten, kur yra rozetė, o laidai netrukdys procedūrai.

Vienas didžiausių mechaninio epiliatoriaus minusų, jis nepašalins itin trumpų plaukelių, todėl prieš procedūrą jie turi būti gerokai ataugę. Taip pat epiliatorių geriausia naudoti vakare, nes jis šiek tiek suerzina odą, ji gali parausti, išberti. Todėl per naktį oda nurims, o ryte galėsite džiaugtis geriausiu rezultatu. Plaukelius šalinant epiliatoriumi jie neatauga iki 4 savaičių.

Geriausias epiliatorius turėtų turėti šaldymo elementą arba masažinę sistemą, kad šalinant plaukelius mažiau skaudėtų, o po procedūros nuramintų odą. Taip pat pravers galvutė itin jautrioms kūno sritims, pavyzdžiui bikini zonai arba pažastims, kad ir taip jautri oda būtų kuo mažiau dirginama.

Fotoepiliatorius

Šie epiliatoriai suteikia galimybę grožio saloną perkelti į savo namus. Fotoepiliatoriaus lempų šviesa apšviečia odos plotą, kuriame esantys plaukų folikulai sugeria infraraudonųjų spindulių skleidžiamas bangas. Taip yra pažeidžiami plaukelio folikulai, slopinamas jų augimas, kurie ilgainiui visai sunyksta. Kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, fotoepiliatorius turi būti naudojamas ilgesnį laiką. Procedūrų skaičius priklauso nuo plaukelių storio, kiekio, odos spalvos. Tačiau pirmuosius pokyčius turėtumėte pastebėti jau po kelių procedūrų.

moteris depiliuoja kojas fotoepiliatoriumi namuose

Vienas esminių fotoepiliatorių minusų – pakankamai aukšta kaina. Galima rasti ir pigesnių, kurių kaina bus iki 100 eurų, tačiau visgi verta investuoti į prietaisą, nes jį naudosite ilgai, taip pat fotoepiliatoriai tinkami ir vyrams, juo galima šalinti nepageidaujamus plaukelius ir veido strityje. O susumavus procedūrų kainas grožio salone, galutinė kaina ir investicija tikrai atsipirks.

Išsirinkti fotoepiliatorių gali atrodyti sudėtinga. Kaip žinoti, kuris yra geriausias, kai gamintojai siūlo daugybę skirtingų modelių.