Naudingi patarimai

Kokią atminties kortelę pasirinkti Android telefonui?

Didelis atminties kortelių pasirinkimas
2019 01 23
atminties kortele telefonui

Visi puikiai žinome, jog micro SD kortelės telefonams suteikia papildomos atminties, tačiau retai kada susimąstome apie jų skirtumus ir tipus. Jei turite Android operacinę sistemą palaikantį telefoną ir žinote, jog jo atmintį galima praplėsti su atminties kortele, nusprendę tai padaryti, pirmiausia turėtumėte susipažinti su šia informacija. Tuomet būsite tikri, jog pasirinkta atminties korta iš tiesų yra geriausias variantas Jūsų telefonui.


Atminties kortelių tipai

Ar kada atkreipėte dėmesį, jog micro SD atminties kortelė prie pavadinimo kartais turi dar kelias nurodytas raides? Atsižvelgiant į jas, galima identifikuoti kortelės tipą, o priklausomai nuo jo, išskirti ir tam tikras šių laikmenų savybes.

  • SD. SD kortelės telefonams prekyboje sutinkamos vis rečiau, tačiau jei pastebėsite tokį variantą, didelės talpos nesitikėkite ─ SD kortelė 2GB yra didžiausia šiam tipui priklausanti talpa. Tobulėjant technologijoms, visi failai ir programos reikalauja kur kas daugiau vietos, todėl į tokį variantą investuoti ne itin efektyvu ─ būtent dėl šios priežasties jos ir prarado savo populiarumą.
  • SDHC. Tai kur kas talpesnės ir naujesnės laikmenos. Pati didžiausia šio tipo atminties kortelė SDHC gali būti net 32GB, todėl mobiliuosiuose telefonuose šios laikmenos naudojamos kur kas dažniau.
  • SDXC. Tai pats naujausias ir talpiausias tipas, galintis saugoti nuo 64GB iki 2TB duomenų. Nors praktikoje tokios didelės kortelės dar nėra pastebimos, tik laiko klausimas, kada gamintojai išnaudos visas šio tipo laikmenų galimybes.

Atminties kortelės talpa

Šis aspektas yra labai individualus ir priklauso tik nuo Jūsų asmeninių poreikių: jei vienam 8GB SD kortelė bus per didelė, kitam net ir 16GB atminties kortelė gali pasirodyti per maža. Tad pirmiausia turėtumėte pagalvoti, kokius failus ketinate laikyti telefone: galbūt kaupiate žaidimų kolekciją, kuriate nuotraukų archyvus ar muzikos biblioteką? Logiška, kad didesniems duomenų kiekiams reikės daugiau vietos, tačiau kiek tiksliai, galite nuspręsti tik Jūs patys.

Svarbu žinoti, jog priklausomai nuo telefono modelio, skiriasi ir maksimali šių laikmenų talpa, todėl prieš perkant, būtina įsitikinti, kad Jūsų išmanusis gali palaikyti pasirinktą duomenų kiekį.

Kiek kainuoja atminties kortelė telefonui?

Atminties kortelių kainos yra vienas aktualiausių aspektų svarstant, kokią talpą pasirinkti, kadangi daugiau GB dažniausiai reiškia ir didesnę kainą. Tai reiškia, jog 32GB atminties kortelė kaina gerokai skirsis, nuo, pavyzdžiui, 2 ar 4B kortelių. Tačiau plečiantis vidinėms telefonų atmintims, šios laikmenos tapo prieinamos kiekvienam, todėl skirtumai dažniausiai nėra tokie ženklūs, jog būtent dėl kainos tektų atsisakyti vieno ar kito Jus tenkinančio varianto.

Atminties kortos klasė

Jei norisi, kad pasirinkta atminties kortelė ne tik leistų kaupti didesnius duomenų kiekius, bet ir sėkmingai juos atidarytų, turėtumėte atsižvelgti į nurodytą šios laikmenos klasę. Ji leis dar geriau suprasti, ko galite tikėtis iš naujojo pirkinio.

4-10 klasės. Nurodytas skaičius atspindi minimalų MB/s kortelės greitį ─ pagal jį galima spręsti ir apie kortelės pritaikymo galimybes:

  • 4 MB/s užteks patiems paprasčiausiems, nedidelio formato failams;