Naudingi patarimai

Kokią pavėsinę pasirinkti?

Didelis pavėsinių pasirinkimas
2020 01 30
geriausios pavesines jusu sodui

Artėjant šiltajam sezonui, vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – tai ypač patogiai gali padaryti tie, kurie turi nuosavą kiemą ar sodą. Tam, kad jaukiai įsitaisius lauke nereikėtų jaudintis dėl pernelyg kaitrios saulės, žvarbaus vėjo ar ramybės neduodančių vaizdų, pravartu įsigyti surenkamą lauko palapinę. Šių statinių asortimentas itin platus, tad norėdami priimti teisingą sprendimą, iš pradžių turėsite apgalvoti kelis esminius aspektus. 


Pavėsinės dydis

Lauko pavėsinės gali būti pačių įvairiausių matmenų, todėl tokiu statiniu pavyks pasirūpinti net ir tiems, kurie turi ypatingai mažą sodą. Visgi, jei nenorite, kad pavėsinė užstotų kitų eksterjero elementų, pasirenkant dydį, pravartu atsižvelgti į šiuos aspektus:

  • Turima vieta. Labai svarbu, kad naujasis statinys harmoningai įsilietų į bendrą kiemo aplinką, neužstodamas praėjimo ir palikdamas užtektinai vietos kitiems elementams. Geriausia, jeigu iš anksto apgalvosite, be ko kieme tikrai nepavyks išsiversti ir tiksliai apskaičiuosite, kiek erdvės lieka pavėsinei.
  • Paviršiaus lygumas. Tam, kad pavėsinė būtų stabili, labai svarbu vienodai paskirstyti jos svorį – tam reikalingas lygus paviršius. Įsitikinkite, kad savo kieme iš tiesų pavyks atrasti tokią, pavėsinės dydį atitinkančią vietą.
  • Pavėsinės paskirtis. Jei galite šiam gaminiui galite skirti daug erdvės, verta pagalvoti ir apie tai, kokiems tikslams dažniausiai ją pritaikysite. Vakarojant su antrąja puse ar šeima, pakaks mažesnių statinių, tačiau jeigu mėgstate lauke surengti didesnes šventes, iš karto verta pagalvoti apie gerokai erdvesnę pavėsinę.

Sienelės

Sodo pavėsinės gali turėti skirtingą sienelių skaičių – pagal tai išskiriami keli pagrindiniai jų tipai:

  • Uždaros. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, tokie statiniai turi ne tik stogą, bet ir visas sieneles. Tam, kad būtų jaukiau, daugelis modelių turi arba permatomas sieneles, arba specialų langelį. Tokio tipo pavėsinėse gerai jausitės net ir esant labai žvarbiam vėjui ar lietui. Šiuo atveju ypač svarbu pasirinkti tinkamą dydį, kadangi erdvės nebegalėsite „praplėsti“.
  • Atviros. Tokie gaminiai apsiriboja vien tik stogu, kuris gelbsti nuo ne visuomet malonių saulės spindulių. Ši pavėsinė tiks šiltesnėms dienoms, kai vėjas bus maloniai gaivinantis, o ne žvarbus, tačiau ją bus itin paprasta apstatyti baldais, kadangi jie galės išlysti ir iš pavėsinės ribų.
  • Pusiau uždaros. Šios pavėsinės turi stogą ir sieneles tik iš tam tikrų pusių. Taip suteikiama puiki apsauga nuo saulės, o jeigu atitaikoma ir vėjo kryptis, pavyksta išvengti ir nemalonių jo gūsių. Jas taip pat galima statyti šalia kitų kieme esančių statinių.
  • Universalios. Šios pavėsinės, priklausomai nuo situacijos, gali transformuotis į bet kurį kitą aukščiau minėtą tipą. Nors už tokias galimybes neretai tenka sumokėti kiek daugiau, toks universalumas pravers tuomet, jei gana dažnai keičiate pavėsinės paskirtį.

Medžiagos

Tarp pavėsinių konstrukcijų dominuoja dvi medžiagos – plastikas ir metalas. Kaip ir galima tikėtis, abi jos yra atsparios vandeniui, tačiau antrojo tipo statiniai neabejotinai yra tvaresni ir tarp jų dažnai galima atrasti griliui pritaikytų modelių. Tačiau jeigu ieškosite lengvesnės ir paprasčiau montuojamos pavėsinės, nesuklysite pasirinkę plastikinį variantą. Nors tai nebus pats tvariausias gaminys, jis tikrai sėkmingai atlaikys ne vieną lietuvišką šiltąjį sezoną.

Stilistika

Labai svarbu, kad sodo pavėsinė įsilietų į bendrą eksterjerą ir padėtų išlaikyti harmoningą aplinką. Šie gaminiai būna įvairiausių stilių ir spalvų, todėl turėtumėte gerai pagalvoti, kuris iš jų tiks Jūsų kiemui. Dizainas priklauso ir nuo statinio paskirties: jei laukia ypatinga šventė, vertėtų rinktis prabangiau atrodančius, žavingas užuolaidėles turinčius gaminius, tačiau jeigu pavėsinę planuojate naudoti tik kasdieniam poilsiui, reikalavimai bus kur kas mažesni. Pagalvokite ir apie tai, kokius lauko baldus rinksitės pavėsinei – tai padės greičiau išspręsti dizaino klausimą.