Naudingi patarimai

Kokią tvorą rinktis?

Didelis tvorų ir jų priedų pasirinkimas
2024 02 22
modernus namo kiemas su stilinga medine tvora

Tvora reikalinga ne tik dėl saugumo ir privatumo, tačiau nepakeičiama ir turint augintinių ar vaikų, kad jie neužbėgtų už teritorijos. Jeigu planuojate apsitverti savo sklypą, pirmiausiai turite nuspręsti, kokios tvoros norite – segmentinės, tinklinės, skardinės, metalinės, medinės. Šios tvoros skiriasi savo kaina, ilgaamžiškumu, aukščiu, matomumu.

Segmentinės tvoros

Segmentinės tvoros yra vienos pigiausių, tačiau jų pasirinkimas labai platus. Nuo pigesnių, kurios mažiau tvirtos ir atsparios aplinkos veiksniams, iki kiek brangesnių, kurios tvirtesnės, pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Todėl renkantis segmentinę tvorą svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją. Segmentinės tvoros puikus pasirinkimas tuomet, kai reikia aptverti didelį plotą, nereikia ypatingo grožio. Tačiau jos visiškai neriboja matomumo. Todėl dažnai aptvėrus segmentine tvora papildomai sodinami augalai, kad užgožtų vaizdą. Šios tvoros geras pasirinkimas, jeigu svarbus saugumo klausimas, nes jas kirsti pakankamai sunku, ypač pasirinkus aukštas tvoras su ilgais strypais.

kiemas su segmentine tvora


Tinklinės tvoros

Tinklinės tvoros yra pakankamai pigios, paprastai montuojamos ir ilgaamžės. Tinklinių tvorų skylės gali būti skirtingų dydžių, todėl pasirinkus tam tikro tipo tvorą, pavyks sukurti šiek tiek privatumo, iš toli jos riboja matomumą, tačiau iš arti vis tiek bus aiškiai matoma, kad vyksta už tvoros. Tinklinės tvoros geriausiai tinka kai norima tiesiog atitverti sklypo ar teritorijos ribas. Tinklinės, kaip ir segmentinės tvoros, nėra gražios, jos nepuošia aplinkos. Labiau tinkamos pramoniniam naudojimui, nei privačių teritorijų tvėrimui.

kiemas su tinkline tvora


Skardinės tvoros

Skardinės tvoros yra puikus pasirinkimas norintiems visiško privatumo. Jos ilgaamžės, galima rinktis įvairių dizainų, galima montuoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Rinktis visiškai aklinas, arba su mažais tarpeliais. Tiesa, tokiai tvorai jau turėtų būti išlietas pamatas, parenkami atitinkami stulpai. Skardinė tvora turėtų derėti prie namo architektūros, spalvų, kad sukurtų vientisą jūsų sklypo ir namo eksterjerą.

kiemas su skardine tvora

Metalinės tvoros

Metalinės tvoros yra klasikinis pasirinkimas. Galima rinktis kalvio gamintas tvoras, kurios yra labiau atviros, dekoratyvinės, standartinės metalinės – labiau arba visai uždaros. Kalvio gamintos tvoros gali būti vienetinio dizaino, tačiau labai brangus pasirinkimas. Taip pat labai svarbu kokybiškas tvoros apdirbimas, kad jos nepažeistų korozija ir tarnautų ilgai. Tačiau periodiškai tvora vis tiek turės būti perdažoma. Metalinės tvoros gali būti iš lakštų arba strypų. Skirtingi tipai sukurs visiškai skirtingą vaizdą, tačiau nepriklausomai nuo tvoros tipo, metalinė tvora yra rimtas iššūkis įsibrovėliams.

kiemas su metaline tvora


Medinės tvoros

Medinės tvoros yra gana standartinis pasirinkimas. Jos atrodo gražiai, puikiai dera prie klasikinio stiliaus namo, tačiau labai svarbu teisingas medienos apdirbimas, paruošimas, montavimas ir priežiūra. Medines tvoras kas kelerius metus reikės atnaujinti – impregnuoti, lakuoti, dažyti. Taip pat medinė tvora ilgainiui gali supūti, nes medis itin jautrus aplinkos poveikiams.

kiemas su medine tvora


Dekoratyvinės tvoros

Dekoratyvinės tvoros. Jeigu jums reikia ne aptverti savo sklypą, o dekoratyvinės tvoros, rinkitės medinę arba plastikinę tvorą. Tokios tvoros gali būti aklinos arba su skylėmis. Jomis galite atitverti terasą, daržo ir sodo teritorijas.

dekoratyvine kiemo tvora

Taip pat būna itin žemų tvorelių, kurios skirtos pažymėti ar atitverti tam tikras erdves – gėlynus, vaiskrūmius ar veją. Dekoratyvinių tvorelių pasirinkimas labai platus tiek dizaino, tiek medžiagų.


Renkantis tvorą svarbu įvertinti kriterijus, pagal kuriuos išsirinksite tinkamiausią:

-          Tvoros aukštis. Žemos tvoros nesukurs apsaugos, taip pat bus viskas matoma, jos labiau skirtos vizualiam teritorijos atskyrimui. Geriausiai tinka kotedžuose, butuose, kuriuose yra kiemelis. Tokios tvoros neužgožia vaizdo kaimynams, kas yra itin svarbu, kai yra arti kaimynai. Taip pat reikia turėti omenyje, kad itin aukštoms tvoroms reikalingi leidimai, net jeigu ir tveriate privatų sklypą. Taip pat gali būti kitų ribojimų, jeigu teritorija yra saugomoje zonoje, kas aktualu draustiniams, regioniniams parkams ir kitoms teritorijoms.

-          Tvoros permatomumas. Kaip jau buvo minėta, renkantis tvorą, labai svarbu žinoti, koks jos tikslas ir paskirtis. Žaliuzių tipo tvoros leidžia jums matyti, kas vyksta už tvoros, tačiau jūsų niekas nemato. Jeigu rinksitės visiškai akliną tvorą iš abiejų pusių, turėkite omenyje, kad jūs taip pat nieko nematysite.

-          Tvoros ilgaamžiškumas. Jeigu norite, kad tvora tarnautų keliolika ar net keliasdešimt metų, turite būti pasirengę investuoti. Tvora su metaliniais stulpais ir pamatu tarnaus ilgiau, tuo tarpu pigi tinklinė tvora idealus pasirinkimas, kai reikia greitai aptverti teritoriją, kuriai negalėsite skirti papildomos priežiūros, investicijų, vartų.

-          Montavimo sudėtingumas. Jeigu svarstote, kokią tvorą rinktis, įvertinkite, montuosite patys ar specialistai, kiek laiko jos įrengimui galėsite skirti.

-          Tvoros paskirtis. Dar vienas svarbus kriterijus – kam jums reikia tvoros. Apsaugai, teritorijos žymėjimui, atskyrimui, vizualiam vaizdui. Nuo to priklausys ir tvoros tipas, reikalingas biudžetas. Taip pat tvora gali būti skirtinga – derinkite uždarą su atvira, rinkitės išskirtinius vartus, vartelius. Taip pat galima įrengti tvoros apšvietimą, kuris jūsų teritoriją padarys dar labiau išskirtine ir saugesne.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?