Naudingi patarimai

Kompiuteris ar žaidimų konsolė? Ką pasirinkti? Kas yra geriau?

Platus žaidimų konsolių pasirinkimas
2017 12 04
Kompiuteriai ir žaidimų konsolės

Mes gilinamės į amžiną PC ir konsolės konfliktą.

Pasirinkimas tarp žaidimų kompiuterio ir konsolės nėra lengvas. Remdamiesi keliais šaltiniais galime drąsiai teigti, kad tiek vienos, tiek kitos pusės šalininkų ir priešininkų yra tikrai nemažai ir prieš priimdami sprendimą, turėtumėte gerai išanalizuoti visas galimybes.

Technologijų raida

Konsolės buvo sukurtos kaip pigi žaidimų platforma. Jos turėjo būti pigesnės nei asmeniniai kompiuteriai, tačiau ir jų galimybės yra labai ribotos.  Šiuo metu situacija yra kiek pasikeitusi. Nors konsolės vis dar yra laikomos puikiomis pramogų platformomis, tačiau  pigiomis jų negalima pavadinti. Už PS ar XBOX su  dviem valdikliais reikėtų pakloti tokią pinigų sumą, už kurią galima būtų įsigyti neblogą žaidimų prietaisą, kuris tuo pačiu metu galėtų būti naudojamas darbui, naršymui internete ir bendravimui. Tai yra neabejotinas kompiuterio pranašumas, tačiau šiuo atveju palyginimas yra visai netinkamas, kadangi konsolės niekada neturėjo tikslo pasiekti tokį daugiafunkciškumą.

Be abejo, didžiausias konsolės privalumas yra jos paprastas naudojimas.  Žaidimas prasideda vos įdėjus diską, tačiau klausimas, ar jo kokybė tenkina, lieka atviras.

Top 10 Žaidimų konsolių


Kada PC, o kada konsolė?

Deja, konsolės vis dar nepalaiko vietinės 1080p skiriamosios gebos. Tačiau pagrindinis skirtumą sudaro ne grafinis lygis, bet žaidimo galimybės.Žaidimo valdymo būdas lemia, kad pvz. Guitar Hero konsolėje prilygsta geriausiems kariniams žaidimams kompiuteryje. Žaidimo konsolės privalumas yra neabejotinai žaismingumas, ypač jei yra naudojamasi judesio jutiklių valdikliais. Kita vertus, konsolės trūkumas yra aparatūros silpnesnės grafikos galimybės, tačiau ši nedaug nusileidžia PC įdiegtiems analogams.

Ekonominis žvilgsnis

Kompiuteriai yra pigesni nei konsolės. Tai faktas. Kitas dalykas yra tas, kad pigiausi kompiuteriai neleis jums pasiekti net tokios kokybės grafikos, kaip brangesnės konsolės. Vidutiniškai įrangos kaina yra vienoda,  tačiau kompiuterio kainos mažėja greičiau nei konsolių kaina, o aparatūros įvairovė čia yra nepalyginamai didesnė. Tai reiškia, kad žaidėjai gali laisvai konfigūruoti savo kompiuterį, priešingai nei konsoles.                                       

Žvelgiant į ateitį

Kompiuteriniai žaidimai, tie, kurie skirti asmeniniams kompiuteriams, užtikrina aukštą žaidimo lygį, puikią grafiką, tačiau pakankamai greitai yra pakeičiami kitomis žaidimo dalimis arba naujais, patrauklesniais, žaidimais. Tuo pačiu metu konsolių pažanga žaidimuose nėra net per pusę tokia sparti – nauji pavadinimai pasirodo rečiau, o jei išleidžiamas žaidimas tinkantis abiem platformoms, tuomet konsolės versija yra vėluojanti ir sutrumpinta. Taip yra su populiariausiais žaidimais. Kita vertus, žaidimai konsolėms nesensta. Žaidybiškumas tų, kurie buvo sukurti šiai platformai, yra didelis, ir trunka ilgą laiką.

Tai, kad šiandien konsolė leidžia perduoti žaidimus telefonu ir valdyti sumaniuoju telefonu su atitinkama sistema, sukuria įspūdį, kad PS ir PC dvikova nebus išspręsta greitai.

Top Stacionarių kompiuterių