Naudingi patarimai

Kosmetika pigmentinių dėmių balinimui: ką reikia apie ją žinoti?

Didelis kosmetikos veidui pasirinkimas
2020 08 07
moteris naudoja veido krema su spf nuo pigmentiniu demiu

Ant veido ar kitų kūno vietų atsirandančios pigmentinės dėmės nei vienai iš mūsų nekelia susižavėjimo. Nors dažniausiai jos atsiranda dėl per didelio kiekio saulės spindulių, tam gali būti ir kitų priežasčių. Odos pigmentacija prasideda dėl sutrikusios melanino gamybos – tam įtakos gali turėti senėjimo procesai, įvairios procedūros ar netgi mūsų emocinė būklė. Visgi, nepriklausomai nuo priežasties, su tokiomis dėmėmis įmanoma atsisveikinti – tam tereikia pasirinkti būtent šiam tikslui skirtus produktus. Būtent apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

moteris naudoja veido prieziuros priemones ir kremus vonios kambaryje po duso

Efektyviausia kosmetika pigmentinių dėmių balinimui

Šiam tikslui reikia rinktis būtent tam pritaikytus produktus – dažniausiai tai būna kremai, serumai ir geliai. Idealiausia, jei kremus naudosite kartu su serumu, kadangi būtent ši priemonė geba įsiskverbti giliau ir dėl to gali suardyti melanino molekules. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus:

  • Jūsų odos tipas. Kaip ir bet kuri kita kosmetika, taip ir su šiomis dėmėmis kovojantys produktai visų pirma turi būti pritaikyti Jūsų odai – nepamirškite į tai atsižvelgti. Be to, brandžiai odai skirtos priemonės tuo pačiu kovoja ir su jos senėjimu, taigi turėsite dvigubą naudą.


  • Produkto sudėtis. Būtent nuo ingredientų priklauso šių priemonių veiksmingumas – šiuo atveju pirmenybę reikėtų teikti kuo natūralesnei sudėčiai. Tarp populiariausių ingredientų minimi vitaminai C ir D, kojo rūgštis, peptidų, saldymedžio ekstraktai ir įvairūs antioksidantai. Nesuklysite, jei rinksitės produktus, kurių efektyvumas yra įrodytas klinikiniais tyrimais.
  • Apsauga nuo UV spindulių. Dažniausiai kartu su šiais produktais patariame naudoti ir SPF filtrą turinčius kremus, tačiau jei jie taip pat bus praturtinti šia apsauga, tokių priemonių Jums prireiks gerokai rečiau.

mergina prisidengia ranka veida nuo saules uv spinduliu

Atkreipkite dėmesį, jog siekiant dar didesnio šių produktų veiksmingumo, du kartus per savaitę reikėtų naudoti ir veido šveitiklius ar giliai valančias kaukes. Šios priemonės sunaikins nebegyvas odos ląsteles, paskatins jų apykaitą ir epidermio atsinaujinimą. Jei tokiomis procedūromis pasilepindavote ir iki šiol, Jūsų grožio rutina ženkliai nepasikeis.