Naudingi patarimai

Kuo kremai skiriasi nuo kitų odos priežiūros priemonių?

Didelis veido kremų pasirinkimas
2019 10 21
veido kremai, aliejai, emulsijos, geliai ir fluidai

Visi, bent šiek tiek besirūpinantys savo oda, turi sukaupę ir šiokią tokią kremų kolekciją – priklausomai nuo paskirties, jie gali pamaitinti, sudrėkinti, apsaugoti mūsų odą bei kitaip prisidėti prie sveikos jos išvaizdos. Visgi, šiais laikais galime rasti ne vieną alternatyvią priežiūros priemonę, kuri yra ne mažiau efektyvi ir naudinga mūsų odai. Šį kartą aptarsime, kokie yra pagrindiniai jų ir kremų skirtumai.

Serumas

Bandant išsiaiškinti, kuo skiriasi kremas nuo serumo, iš pradžių reikėtų atsižvelgti į jų atliekamas funkcijas – jei kremą galima pritaikyti kelioms problemoms, serumas (dar kitaip žinomas kaip esencija) bus skirtas tik vienai iš jų. Tačiau tuo pačiu skirsis ir poveikis: naudojant serumą, kamuojančią bėdą (tarkim, vitaminų stoką ar odos išsausėjimą) galima išspręsti ilgam laikui, o kremas neretai yra veiksmingas tol, kol yra naudojamas diena iš dienos. Būtent dėl to šios priemonės naudojamos kartu – jei sutaps jų paskirtys, pavyks pasiekti labai akivaizdžių rezultatų.


Kadangi serumo sudėtyje nėra lipidų, jo vieno naudoti nepatartina. Šios priemonės taip pat nereikia (ir netgi nerekomenduotina) naudoti reguliariai – priešingu atveju didelis aktyviųjų medžiagų kiekis ilgainiui gali tapti nebe naudingas, bet žalingas. Tikslūs terminai priklauso nuo konkretaus produkto, tačiau dažniausiai patariama šią priemonę naudoti maždaug pusantro mėnesio per metus, per šį laikotarpį tepant ją kas antrą dieną ar vos kelis kartus per savaitę.

Fluidas

Tikrai nesunku paaiškinti, kuo skiriasi kremas nuo fluido, kadangi iš tiesų tai yra tas pats gaminys. Ši priemonė dažniausiai yra skirta drėkinimui ir skiriasi tik pačia konsistencija – kadangi fluido sudėtyje nerastume riebalų, jis yra „lengvesnis“ ir dėl to lengviau įsigeriantis į odą. Jis drąsiai gali pakeisti ir įprastus drėkinamuosius kremus, jeigu dėl riebios odos ar kitų priežasčių vengiate sunkesnę tekstūrą turinčių ir blizgų atspalvį paliekančių priemonių.


Gelis

Siekiant sužinoti, kuo skiriasi kremas nuo gelio, reikėtų palyginti jų konsistencijas. Gelis dažnai yra permatomas (ir netgi spalvotas), o jo tekstūra primena želė – atrodo, kad ši priemonė nei kieta, nei skysta. Šie produktai dažniausiai gaminami vandens pagrindu, o tarp ingredientų niekuomet nepastebėsime aliejų, kurie kartais gali būti sutinkami kai kuriuose veido kremuose. Tai lemia, jog gelis yra pakankamai lengvos konsistencijos ir dėl to greitai įsigeria į odą, nepalikdamas jokių pėdsakų. Šias priemones dažnai patariama naudoti šiltaisiais sezonais – jas itin įvertins riebesnės odos savininkai.