Naudingi patarimai

Kuo skiriasi išmanusis laikrodis nuo išmanios apyrankės?

Didelis išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas
2019 03 31
ismani apyranke

Šiais laikais aktyviai gyventi ir rūpintis savo savijauta tapo ypač madinga, todėl nenuostabu, jog rinkoje galime pastebėti vis daugiau prietaisų, padedančių sekti sveikatos būklę ir apibendrinti pasiektus tikslus. Itin daug dėmesio susilaukia išmanieji laikrodžiai ir apyrankės – šį kartą pakalbėsime apie ryškiausius jų skirtumus ir pasirinkimo galimybes.

Išmaniosios apyrankės ir laikrodžiai: kas tai?

Pirmiausia rinkoje atsirado išmaniosios apyrankės, kurios buvo skirtos tiems, kurie aktyviai gyvena ir nori stebėti savo treniruočių rezultatus. Tai sąlyginai nedideli prietaisai, skaičiuojantys žingsnius, stebintys širdies ritmą ir kitus panašius sveikatos rodiklius. Nors jų ekranai nedideli, Bluetooth ryšiu sujungę šiuos prietaisus su savo telefonu, juose galime matyti pranešimus apie žinutes ar skambučius.

Kiek vėliau prekyboje atsiradę išmanieji laikrodžiai savo dizainu mažai kuo skiriasi nuo šių klasikinių aksesuarų, todėl daugelis juos pradėjo naudoti kaip žavią stiliaus detalę. Tačiau šie prietaisai taip pat praverčia tiems, kurie nori stebėti savo aktyvumą: jie pasižymi didesniu funkcionalumu nei išmaniosios apyrankės – vien jau dėl didesnio (dažnai – jutiklinio) ekrano.Ką reikia žinoti apie išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių skirtumus?

Nors šių išmanių aksesuarų skirtumai priklauso nuo konkrečių modelių, yra keli aspektai, kuriuos turėtumėte žinoti dar prieš pradėdami pasirinkimo procesą:

  • Dizainas. Iš esmės tiek išmanieji laikrodžiai, tiek apyrankės gali būti įvairių stilių ir spalvų, tačiau esminio jų skirtumo neįmanoma nepastebėti – tai jau minėtas kur kas didesnis ir daugiau galimybių siūlantis laikrodžių ekranas. Išmaniosios apyrankės yra mažiau masyvios ir lengvesnės, tuo tarpu laikrodžiai – gerokai didesni.
  • Komfortas. Dėl prieš tai minėtos priežasties, galima teigti, jog išmanioji apyrankė yra patogesnė. Nedidelis svoris ir dydis leidžia pamiršti apie šį aksesuarą, o tai itin patogu aktyviai leidžiant laisvalaikį ar intensyviai sportuojant (pavyzdžiui, bėgant). Prie laikrodžio taip pat galima priprasti, todėl šis aspektas labiau priklauso nuo Jūsų asmeninių įpročių.
  • Kaina. Išmanieji laikrodžiai dažnai prilyginami mažoms telefonų versijoms: daugelis iš jų turi procesorius ir vidinę atmintį, jog lengviau susidorotų su sudėtingesnėmis programomis. Toks funkcionalumas neretai nulemia ir aukštesnę kainą – už šias galimybes tenka susimokėti papildomai. Tačiau reikėtų žinoti, jog šių prietaisų kaina priklauso nuo daugybės aspektų – net ir nuo paties dizaino. Jei palyginsime plastikinę ar guminę apyrankę turinčias išmaniąsias apyrankes ir iš tvirto plieno ar metalo pagamintus laikrodžius, tikriausiai neteks ilgai svarstyti, kurie gaminiai pareikalaus didesnių investicijų.

Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės: kaip pasirinkti?

Renkantis šiuos prietaisus, biudžetas neabejotinai yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių Jūsų apsisprendimą. Tačiau kadangi kainų amplitudė šiuo atveju yra itin plati, vertėtų pagalvoti apie tai, kokiems tikslams pritaikysite šiuos aksesuarus – tuomet lengviau priimsite galutinį sprendimą.

Aktyvus laisvalaikis ir sportas. Norite, kad naujasis Jūsų aksesuaras padėtų pasiekti užsibrėžtų tikslų, o galbūt net pasiūlytų treniruočių programų? Tuomet labiau tikėtina, kad sau tinkantį modelį atrasite išmaniųjų laikrodžių asortimente – kai kurie modeliai puikiai prisitaiko prie skirtingų sporto šakų ir netgi gali parodyti tokius duomenis kaip deguonies suvartojimas ar organizmo atsistatymas.

Tačiau svarbu ir tai, kokiu sportu užsiimate. Kaip jau minėta, išmaniosios apyrankės pasižymi kompaktiškumu, tad jei iš šių prietaisų nereikalaujate maksimumo, kai kuriais atvejais gali pakakti ir tokių aksesuarų. Kai kurie iš jų Jums taip pat neįkyriai primins, jog būtų pats metas pajudėti.

Šių aksesuarų nereikės nusiimti ir tuomet, jei mėgstate plaukimą – tuomet svarbu išsirinkti vandeniui atsparų modelį. Jų rasite ir tarp išmaniųjų laikrodžių, ir tarp apyrankių.

Geresnė sveikata ir savijauta. Norite sekti miego kokybę, stebėti širdies veiklą, o galbūt svajojate priimti populiarųjį dešimties tūkstančių žingsnių iššūkį? Tokias galimybes pasiūlys praktiškai bet kuris išmanusis aksesuaras, tačiau klausimas, kaip greitai Jums prireiks papildomų funkcijų – jei kol kas Jūsų tikslai minimalūs, nepasigailėsite įsigiję ir pigesnį išmaniosios apyrankės modelį.

Funkcionalus aksesuaras. Šie aksesuarai gali būti naudojami ir kaip visiškai neįpareigojančios įvaizdžio detalės, leidžiančios visuomet išlikti pasiekiamiems ir kartais įdomumo dėlei pasitikrinti tam tikrus rodiklius. Logiška, jog tokiu atveju turėtų užtekti ir išmaniosios apyrankės, tačiau jei dažnai šiuos aksesuarus naudosite darbe, vertėtų pagalvoti ir apie laikrodžio įsigijimą. Šie prietaisai gali būti elegantiško, klasikinio stiliaus – jei teks dalyvauti griežto aprangos kodo reikalaujančiuose susitikimuose, toks laikrodis tikrai niekam nekris į akis.

Abu šie išmanieji prietaisai gali praturtinti mūsų kasdienybę ir padėti greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų – visiškai nesvarbu, kurį iš jų pasirinksite. Svarbiausia šiuo atveju tiksliai identifikuoti savo poreikius: išmanieji laikrodžiai ir apyrankės nustebins funkcijų įvairove, todėl turite žinoti, kurios iš tiesų yra reikalingos būtent Jums.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
31 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.