Naudingi patarimai

Kuo valyti baldų plokštes?

Didelis svetainės baldų pasirinkimas
2020 06 03
moteris valo medini stala namuose naudodama baldu valikli ir sluoste

Įsigiję naujus baldus, norime, kad jie tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį. Visgi, šis niuansas priklauso ne tik nuo gaminių kokybės, bet ir nuo asmeninio mūsų indėlio – ypač tuomet, jei kalbame apie jų priežiūrą. Ypatingai atsakingai elgtis reikėtų su baldų plokštėmis: joms tinka tikrai ne kiekvienas valiklis, o priklausomai nuo gamybos medžiagų, skiriasi ir kiti priežiūros niuansai. Kaip ir su kuo reikia valyti baldų plokštes?

Medžio masyvo baldai

Norint tinkamai prižiūrėti natūralios medienos plokštes, reikėtų įsidėmėti šiuos patarimus:

  • Valymui nenaudokite didelio vandens kiekio – jis paskatins pūslelių susidarymą, o pats paviršius atšoks nuo pagrindinės dalies.
  • Tokių baldų valymui tiks vandens ir skysto muilo mišinyje išmirkyta šluostė. Prieš valymą ją reikėtų gerai išgręžti, o paviršių iš karto nuvalyti sausa šluoste – tuomet drėgmė nespės jo pažeisti.
  • Nelaukite, kol riebalai ar kitos dėmės įsigers į paviršių – jei ilgai delsite, jų pašalinti nebepavyks.
  • Saugokite medinius baldus nuo bet kokių agresyvesnių medžiagų: rūgšties, skiediklio, acetono ir t.t.
  • Valykite medienos pluošto struktūros kryptimi – tuomet paviršius geriau nusivalys ir neužsikimš jokie struktūros įdubimai.
  • Papildomai apsaugai galima naudoti tik specialų vašką. Jei nuspręsite rinktis ir kitus valiklius, naudokite būtent natūralios medienos priežiūrai skirtingus gaminius.