Naudingi patarimai

Lauko šviestuvai: susikurkite išskirtinį namų eksterjerą patys

Didelis lauko šviestuvų pasirinkimas
2021 04 29
išskirtinis ir modernus namu eksterjeras

Šiltasis sezonas Lietuvoje gan trumpas, todėl gyvenantys nuosavuose namuose ar turintys sodybas, vos sušilus, skuba mėgautis puikiu oru. Daugiau laiko praleidžiama kieme, ilgesni vakarai terasoje ar jaukus pasisėdėjimas su draugais sode kartais užtrunka iki vėlumos. Kad vakaras lauke būtų sklandus ir jaukus, būtina pasirūpinti tinkamu lauko apšvietimu. Kiemo apšvietimas yra itin svarbus saugumui, taip pat sukuria bendrą namo vidaus ir lauko estetinį vaizdą.

jaukus terasos dizainas

Renkantis lauko šviestuvus reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie padės tinkamai suplanuoti ir įsirengti kiemo apšvietimą. Taip pat svarbu išsirinkti ir tinkamus šviestuvus pagal jų rūšį ir tipą, kuriuos apžvelgsime toliau.

Saugumas. Pirmiausiai, lauko apšvietimas yra svarbus dėl saugumo. Tiek jūsų – kad tamsoje matytumėte, kur eiti, rastumėte reikalingus daiktus, tiek jūsų turto – tyrimai rodo, kad tinkamas namo apšvietimas žymiai sumažina įsilaužimų riziką. Jeigu gyvenate gerai apšviestoje teritorijoje, daugiausiai dėmesio galėsite skirti dekoratyviniam apšvietimui. Tačiau jeigu gyvenate vietovėje, kur nėra apšvietimo stulpų, pirmiausiai teks pasirūpinti funkciniu apšvietimu.

Mažiau yra daugiau. Planuojant kiemo apšvietimą reikia pasirinkti kelis skirtingus šviestuvų tipus. Apšviesti tamsiausius plotus – kelią, vartus, duris. Tuomet reikia suplanuoti dekoratyvinį apšvietimą – įrengti šviestuvus terasoje, apšviesti augalus, akmenis ir kitus kiemo akcentus. Jeigu turite baseiną, apšvieskite ne tik aplink jį, bet ir vandenį. Ir galiausiai pasirūpinti akcentais – šviestuvais, kurie papildys bendrą eksterjero vaizdą ir jūsų namų aplinką padarys dar jaukesne. Taigi laikydamiesi taisyklės, kad mažiau yra daugiau, apšviesite esmines vietas, sukursite naktinės magijos jausmą, o sutemus savo kieme jausitės komfortiškai.

Kiemo vaizdas iš kitos pusės. Sutemus apžiūrėkite savo kiemą iš vidaus. Įvertinkite, kurias vietas norėtumėte apšviesti, kur jums daugiausiai trūksta akcento, ką norėtumėte matyti sutemus. Taip mėgausitės romantišku vaizdu ir subtiliu apšvietimu ne tik vakarodami terasoje, bet ir būdami namuose.

Paskaičiuokite. Norėdami gauti maksimalų rezultatą, turite žinoti, kur ir kiek šviestuvų reikės. Jeigu pirma nusipirksite daug ir įvairių, o tada galvosite, kur juos padėti, gero rezultato tikėtis neverta. Skirtingi šviestuvai apšvies nevienodą plotą, skirsis jų šviesos kampas ir panašiai. Pasidairykite idėjų internete, pavartykite interjero ir eksterjero žurnalus, o galbūt nuspręsite kreiptis į landšafto specialistus, kurie padarys jūsų kiemo apšvietimo planą. Šiai dienai populiariausi yra led lauko šviestuvai. Tokie šviestuvai taupo elektros energiją, yra ilgaamžiai, o led lemputės atsparios įvairioms oro sąlygoms.

Įleidžiami lauko šviestuvai

Šie šviestuvai susilygina su paviršiumi, todėl idealiai tinka terasų, laiptų, slenksčių apšvietimui. Įleidžiamus lauko šviestuvus galite naudoti ir grindiniui – apšvieskite savo teritorijos keliukus ir takelius. Įleidžiami šviestuvai gali būti montuojami tiek ant žemės, tiek sienoje.

ileidziami lauko sviestuvai


Pakabinami lauko šviestuvai

Šių šviestuvų kategorija labai plati. Pakabinami šviestuvai idealiai tinka prie įėjimo durų, garažo vartų, kai reikia apšviesti didesnį plotą. Taip pat vieni populiariausių pakabinamų šviestuvų tipų – reaguojantys į judesį. Šviestuvai su judesio davikliu taupo elektros energiją, šviečia tik tam tikrą laiką, todėl gali būti pritaikomi ten, kur nuolatinės šviesos nereikia. Prie pakabinamų šviestuvų taip pat priskiriamos girliandos, šviečiantys žibintai. Tokie šviestuvai suteikia labai daug jaukumo, romantikos. Jeigu planuojate, kaip įsirengti terasą, pakabinami žibintai gali tapti puikiu akcentu.

pakabinami lauko sviestuvai


Įsmeigiami lauko šviestuvai

Tokie lauko šviestuvai yra labai įvairių formų ir dizainų. Juos lengvai pritaikysite sode, aplink namą ar tvorą. Didžioji dauguma įsmeigiamų šviestuvų veikia su saulės elementais, todėl jums daugiau niekuo papildomai rūpintis nereikės. Planuodami šių šviestuvų vietas įvertinkite, ar bus patogu pjauti žolę, ar jie neužgoš augalų, todėl rinkitės tinkamo dydžio ir, svarbiausia, aukščio. Įsmeigiami šviestuvai būna labai skirtingo dizaino, todėl svarbu išlaikyti vientisumą.

ismeigiami lauko sviestuvai