Naudingi patarimai

Lavinamųjų žaislų tipai bei nauda vaikams

Platus lavinamųjų žaidimų pasirinkimas
2023 12 12
lavinamieji zaidimai

Mokykimės žaisdami ─ tai bene tiksliausias šūkis, galintis apibūdinti lavinamųjų žaislų naudą. Visgi, daugelis tėvelių susikoncentruoja ties žodžiu „žaislai“, todėl neretai iškyla abejonių, ar šie užsiėmimai iš tiesų gali turėti naudos mažylių vystymuisi. Esame pasiruošę išsklaidyti šias abejones!

Lavinamųjų žaislų nauda

Lavinamieji žaislai vaikams naudingi, nes:

  •        Skatina smalsumą. Vaikučiai nuo pirmųjų savo gyvenimo dienų noriai tyrinėja pasaulį, todėl mūsų pareiga užtikrinti, kad jiems nepritrūktų priemonių tai padaryti. Lavinamieji žaislai tam puikiai tinka: žaisdami su jais, mažyliai perpras naujus procesus ir kur kas geriau pažins juos supančią aplinką.
  •        Moko reikšti jausmus. Spalvos, formos ar garsai iššaukia tam tikras vaikų emocijas ─ jie po truputį ima suvokti daiktų skirtumus ir jiems patinkančias bei nepatinkančias savybes. Belieka jas išreikšti garsiai!
  •        Gali padidinti IQ. Šie žaislai yra naudojami motorinių įgūdžių, atminties lavinimui ar netgi geresnei koordinacijai. Taip ugdoma vaiko mąstysena ir psichologinis brendimas, kurie ateityje gali prisidėti prie geresnių mokymosi rezultatų.
  •        Pagerina socialinį ir emocinį vystymąsi. Daugelis lavinamųjų žaislų yra paremti bendravimu, todėl mažieji mokosi spręsti problemas, atrasti kompromisus ir išreikšti savo nuomonę ─ tokie įgūdžiai neabejotinai pravers ateityje!
  •        Moko sukaupti dėmesį. Tai vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo tenka susidurti praktiškai visiems tėvams, tačiau Jūs neprivalote lengvai pasiduoti ─ užuot leidę vaikams nevaržomai naudoti išmaniuosius prietaisus, pasiūlykite išbandyti lavinamuosius žaislus. Jei pasirinksite tinkamai, mažylis noriai įsitrauks į šiuos užsiėmimus ir valandų valandas praleis ne tik žaisdamas, bet ir mokydamasis!
  •        Lavina kūrybiškumą. Lavinamieji žaislai vaikams palieka neribotą kūrybinę laisvę, todėl galimi patys įvairiausi žaidimų scenarijai ir netikėti šių žaislų pritaikymai. Čia tikrai atsiras vietos vaizduotei ir fantazijai!

berniukas zaidzia su lavinamuoju zaislu

Lavinamųjų žaislų tipai

Tam, kad vaikus iš tikrųjų sudomintumėte, labai svarbu pataikyti „į dešimtuką“ ─ kitaip tariant, išrinkti jo amžiui ir asmenybei tinkantį žaislą. Susipažinkite su populiariausiais tipais: galbūt tarp jų ir slepiasi tas vienintelis!

Piešimo lentos. Piešimas lavina vaikų motoriką, rankų ir akių koordinaciją bei vizualinį matymą ─ ant šios lentos gali gimti pirmieji mažųjų dailininkų šedevrai. Tačiau nemanykite, jog tai tik smagus užsiėmimas: jei į žaidimus įsitrauksite ir Jūs, mažyliai gali išmokti užrašyti ir žodžius bei skaičius!


mergaite ir berniukas piesia ant lentos

Plastilinas. Šie rinkiniai vaikams leis sukurti pačias netikėčiausias figūrėles ir taip išplėsti savo fantazijos ribas. Naujos formos, skirtingos spalvos padės pažinti juos supantį pasaulį ir išreikšti save. Ypatingai daug dėmesio susilaukia Play-Doh plastilino rinkiniai, kurie suteikia galimybę šiuos kūrinius pritaikyti praktiškai, pavyzdžiui, nulipdyti stilingą šukuoseną ar paturbinti Žaibo Makvyno automobilį ─ dėl to žaisti bus tik dar įdomiau! Atkreipkite dėmesį, kad šių gamintojų plastilinas nelimpa prie rankų ir tinka net ir alergiškiems mažyliams.


Kūrybiniai/edukaciniai rinkiniai. Šio tipo lavinamieji žaislai bene labiausiai yra orientuoti į naujas žinias ─ jų dėka mažyliai savo rankomis gali išbandyti pačius įvairiausius dalykus ir iš arčiau pažinti vis dar paslaptingai atrodantį suaugusiųjų pasaulį. Dekoruoti naktinę lempą, tapti dinozaurų tyrinėtojais, išmokti naujų šokio judesių ar pasigaminti unikalius aksesuarus ─ tai tik keletas galimybių, kurios prieinamos naujovių ištroškusiems mažyliams!


Mozaikos. Iš dalies panašios į prieš tai minėtus rinkinius, mozaikos leidžia smeigtukų pagalba sukurti pačius įvairiausius paveikslus. Kartais bendrame rinkinyje yra pateikiamas ir pavyzdžių albumas, tačiau net ir be jo atžalos galės stebinti savo kūrybiškumu ir nesibaigiančiais šedevrais. Taip bus lavinama ne tik fantazija, bet ir smulkieji rankų motorikos įgūdžiai. Gera žinia ta, jog tokius kūrinius bus nuolat galima perkurti iš naujo.


berniukas zaidzia su lavinamuoju zaislu

Mediniai žaislai. Nors tokie žaislai daugeliui primena vaikystę ir atrodo ganėtinai paprastai, nereikėtų apsigauti – būtent jų paprastumas ir palieka daugybę vietos mažųjų fantazijai. Atžalos pačios gali sugalvoti pačius įvairiausius žaidimų scenarijus, tad įdomių ir įtraukiančių veiklų tikrai nestinga. Be to, šių žaislų paviršių itin malonu liesti, o patys jie pasižymi stebėtinu ilgaamžiškumu.