Naudingi patarimai

Lygintuvo padas – kokį rinktis?

Didelis lygintuvų pasirinkimas
2018 01 30
lygintuvas

Būtent lygintuvo padas lemia, kaip efektyviai ir patogiai galėsite naudotis lygintuvu. Lygintuvo padas gali būti pagamintas iš skirtingų medžiagų, ir kiekviena iš jų suteikia kitokią kokybę. Šiame vadove mes atsakome į šiuos klausimus: kokį lygintuvą pasirinkti, koks padas bus geriausias, ir į kurį neverta kreipti dėmesio.

Kokį lygintuvą pasirinkti?

  • Garinis lygintuvas– šis lygintuvas gali būti naudojama sausai, šlapiai ir naudojant garą. Įpylę vandenį į lygintuvą ir nustatę tinkamą programą, galite "purkšti" ant audinio vandens garais, kurie palengvins lyginimą arba tiesiog vien vandeniu tose vietose, kuriose medžiaga yra labiau susiglamžiusi. Toks lygintuvas yra nepamainomas lyginant stangius, storus ir stipriai susiglamžiusius audinius. Ypač tinka lyginti vilnonius ir medvilninius gaminius. Kai kurie iš šių lygintuvų turi savaiminio valymo funkciją, kitų lygintuvų vandens talpą reikia kartas nuo karto valyti nuo kalkių nuosėdų naudojant specializuotą preparatą. Pagrindinis šio lygintuvo privalumas yra tai, kad jis yra gana lengvas ir lengvai slysta audiniu. Garinis lygintuvas gamina 20-50 gramų garo per minutę.

Populiariausi Pigu.lt lygintuvai


Skirtingi lygintuvų padų tipai

Lygintuvai su lyginimo sistema– toks lygintuvas tai prietaisas, kurio dėka per vieną kartą išlyginsite tikrai didelį kiekį daiktų. Tai ypač pasiteisinęs pirkinys, jei turite didelę šeimą arba jis skirtas profesionaliam naudojimui restoranuose, viešbučiuose ar siuvimo kambariuose. Toks lygintuvas susideda iš tikrųjų iš dviejų elementų: iš pačio lygintuvo ir išorinio garo generatoriaus, kurio talpykla yra kelis kartus didesnė nei garų lygintuvų atveju. Garo generatoriuje pagamintas garas perkeliamas į lygintuvą naudojant žarną, o vienas rezervuaro pildymas garantuoja 2 valandas nepertraukiamo lyginimo. Tokie lygintuvai pasižymi visų pirma naudojimo patogumu ir galimybe lyginti tikrai storas ir stipriai susiglamžiusias medžiagas. Lygintuvai su lyginimo sistema gamina 70-80 gramų garo per minutę.

Turistinis lygintuvas- tai nedidelis nešiojamas lygintuvas, be kurio bus sunku išsiversti pvz. atostogaujant. Toks lygintuvas pasižymi mažais matmenimis ir mažesniu galingumu, bet dažnai juos galite nusipirkti sulankstytoje formoje, dėl ko jis užima labai mažai vietos. Nors lyginimas šiuo lygintuvu trunka ilgiau, nes jis yra mažas ir lėtai įkaista, tačiau kritinėse situacijose yra nepamainomas.

  • Safyrinis padas- jis yra labai atsparus įbrėžimams, todėl be baimės galime lyginti drabužius su sagomis ar metaliniais užtrauktukais. Šiuo metu tai yra patvariausias ir geriausios kokybės padas.
  • Keramikinis padas– toks padas visų pirma gerai slysta ir yra pakankamai atsparus. Tiesa, kiek sunkiau yra jį valyti, vis dėlto didelis pranašumas yra tai, kad nereikia nerimauti dėl drabužių su užtrauktukais ar sagomis lyginimo, jie nekelia šiam padui grėsmės.
  • Plieninis/aliuminis padas- jis nėra labai atsparus įbrėžimams. Labai subraižytas gali netgi pakenkti plonai medžiagai. Svarbus tokio pado pranašumas yra tai, kad jis labai greitai įšyla ir lygintuvas yra beveik iš karto paruoštas darbui. Plieninį padą yra gan sunku valyti, o aliuminis turi tendenciją lipti prie medžiagos.