Naudingi patarimai

Mechaninės ir membraninės klaviatūros: ką pasirinkti?

Didelis klaviatūrų pasirinkimas
2019 07 02
mechaninė klaviatūra su šviesomis

Tie, kuriems ne taip seniai teko rinktis naują kompiuterio klaviatūrą, žino, kad skiriasi šių detalių rūšys. Nors kurį laiką rinkoje dominavo tik mechaninės klaviatūros, laikui bėgant vis labiau populiarėti ėmė ir membraninės. Visgi, tai tikrai nereiškia, jog naujieji modeliai visais atžvilgiais yra pranašesni už mechanines klaviatūras – prieš rinkdamiesi naują gaminį, turėtumėte išsiaiškinti, kuo skiriasi šie klaviatūrų tipai.

Membraninės klaviatūros

Membraninės klaviatūros yra sudarytos iš trijų skirtingų sluoksnių (dar kitaip vadinamų membranomis) – kiekvienas iš jų yra atsakingas už skirtingus procesus, tačiau visi jie sąveikauja tarpusavyje. Bene esminis aspektas yra tas, jog patys klavišai yra tarsi prislėgti prie klaviatūros, tačiau nėra atskiros jos detalės.

Privalumai Trūkumai
Tylus veikimas. Kadangi klavišai nėra atskirti, net ir rašant labai dideliu greičiu, girdimas labai nedidelis triukšmas. Toks privalumas ypač pasitarnauja tuomet, kai, pavyzdžiui, rašote bendro naudojimo patalpose ir Jums yra reikalinga pakankamai tyli klaviatūra. Mažesnis efektyvumas. Tam, kad mygtukas iš tikrųjų būtų paspaustas, Jums reikia jį „įspausti“ pilnai – tai reiškia, jog procesas yra lėtesnis ir šiek tiek labiau varginantis.
Mažesnis svoris. Šio tipo klaviatūra dažniausiai yra gaminama iš plastiko, todėl jos svoris taip pat atitinkamai yra mažesnis – tai ypač praverčia tais atvejais, kai kompiuterio klaviatūra yra dažnai nešiojama. Trumpesnė tarnavimo trukmė. Nors šios kompiuterio klaviatūros taip pat gali tarnauti ilgą laikotarpį, jis praktiškai visuomet bus trumpesnis nei mechaninių modelių.
Gera kaina. Šių klaviatūrų gamybai yra pasitelkiamos paprastesnės medžiagos ir seniai žinomos technologijos, todėl galite būti tikri – mechaninė klaviatūra kaina kone visada lenks membraninį modelį.


Mechaninės klaviatūros

Priešingai nei membraninių, kiekvienas mechaninės klaviatūros klavišas yra tarsi atskiras komponentas, sudarytas iš skirtingų elementų. Jums spaudžiant mygtukus, iš jungiklio į klaviatūros procesorių yra siunčiamas signalas ir neilgai trukus ekrane galite matyti, ką paspaudėte.

Privalumai Trūkumai
Keičiami klavišai. Nekeisdami visos klaviatūros, Jūs galite pakeisti tik tam tikrus jos klavišus, dar labiau pritaikydami šį gaminį savo poreikiams. Be to, tokia kompiuterinė klaviatūra yra nuvaloma kur kas paprasčiau. Triukšmingumas. Mechaninės klaviatūros visuomet bus kur kas garsesnės už membraninius modelius, tačiau tikriausiai sutiksite, jog ne kiekvienam tai yra labai didelė problema.
Patvarumas. Šio tipo kompiuterių klaviatūros yra sunkesnės ir atsparesnės nusidėvėjimui – kai kurie gamintojai teigia, kad kiekvienas klavišas gali „atlaikyti“ daugiau kaip 50 milijonų paspaudimų, todėl dėl ilgaamžiškumo jaudintis tikrai nevertėtų. Didesnė kaina. Pigi mechaninė klaviatūra yra pakankamai retas reiškinys: joms dažniausiai naudojamos brangesnės medžiagos ir technologijos, tad ir Jums teks išleisti daugiau.
Efektyvumas. Tam, kad klaviatūra suveiktų, Jums nereikia pilnai įspausti kiekvieno klavišo – tai reiškia, kad lengviau ją galite pritaikyti pagal savo rašymo stilių ir taip dar labiau paspartinti visą procesą.