NEMOKAMAS pristatymas į LP EXPRESS terminalus!

Naudingi patarimai

Miegamojo apšvietimas: kaip suplanuoti miegamojo apšvietimą?

Didelis šviestuvų ir apšvietimo įrangos pasirinkimas
2021 01 19
sviesus miegamojo kambarys su moderniais pakabinamais sviestuvais ir medinemis detalemis ir augalais

Funkcionalus apšvietimas miegamajame – raktas į gerą poilsį. Gerai pasirinkus jis sukurs tinkamą nuotaiką, kad ir kokia veikla užsiimtumėte. Dievinantiems skaityti lovoje, prireiks šviestuvo su lengvai iš lovos pasiekiamu jungtuku. Mėgstantiems klausytis muzikos prietemoje, reikėtų rinktis šviestuvus su reguliatoriumi arba jaukumą sukuriančias LED juostas. Kaip neperkrauti kambario ir išsirinkti jums tinkamiausius šviestuvus patarsime straipsnyje. 

jaukus miegamojo apsvietimas stalinemis lempomis ir girliandomis vakare

Šviestuvai miegamajame, kaip nepersistengti?

Renkantis apšvietimą, svarbiausia neapkrauti kambario įvairaus tipo, jokios funkcijos neatliekančiais šviestuvais. Nedideliam, 10-15 kv.m kambariui, turėtų užtekti 2-3 šviesos šaltinių. Šviestuvai miegamajame turėtų būti labai funkcionalūs. Tačiau, kaip ir kuriant bendrą namų interjerą, taip ir renkantis apšvietimo tipą reikėtų nepamiršti ir jaukumo aspekto.

patogus stalinis sviestuvas ant spinteles prie lovos miegamojo kambaryje

Pirmiausia, nuspręskite kam tiksliai jums reikalingas apšvietimas. Tai lengvai galite padaryti, atsakydami į šiuos kontrolinius klausimus:

  • Ar mėgstate skaityti lovoje?
  • Spinta pastatoma ar įeinama kaip atskiras kambarys?
  • Ar prie lovos turite naktinį staliuką?
  • Ar patalpoje kabo veidrodis?
  • Ar yra kosmetinis staliukas?

Ką pasirinkti mėgstantiems skaityti

Jei knygos skaitymas lovoje jūsų vakaro ritualas, turėtumėte įsirengti tam skirtą apšvietimą. Galite rinktis kelis variantus sieninius, ant naktinio staliuko pastatomus šviestuvus arba prie lovos tvirtinamus. 

Sieniniai šviestuvai. Tokio tipo šviestuvai tvirtinami abiejose lovos pusėse. Taigi lova turėtų būti tarpe tarp šviestuvų. Jokiu būdu netvirtinkite jų virš galvos, šviesa kris tiesiai ant veido, todėl vargins ir bus nemalonu skaityti. 


Staliniai šviestuvai. Tai gana dažnas apšvietimo pasirinkimas miegamojo kambariui. Jei renkatės būtent stalinius šviestuvus, sieninių šviestuvų jau turite atsisakyti. Šviesos srauto gali būti per daug, o erdvė aplink lovą atrodys labai apkrauta. Nesirinkite per daug aukštų lempų, ypač jei naktinis staliukas ant kurio jį statysite taip pat yra paaukštintas. Jei norite, kad lempa būtų skirta ne tik skaitymui, tačiau ir jaukiai aplinkai sukurti, paieškokite tokios kurią būtų galima reguliuoti.