Naudingi patarimai

Miegamojo apšvietimas: kaip suplanuoti miegamojo apšvietimą?

Didelis šviestuvų ir apšvietimo įrangos pasirinkimas
2021 01 19
sviesus miegamojo kambarys su moderniais pakabinamais sviestuvais ir medinemis detalemis ir augalais

Funkcionalus apšvietimas miegamajame – raktas į gerą poilsį. Gerai pasirinkus jis sukurs tinkamą nuotaiką, kad ir kokia veikla užsiimtumėte. Dievinantiems skaityti lovoje, prireiks šviestuvo su lengvai iš lovos pasiekiamu jungtuku. Mėgstantiems klausytis muzikos prietemoje, reikėtų rinktis šviestuvus su reguliatoriumi arba jaukumą sukuriančias LED juostas. Kaip neperkrauti kambario ir išsirinkti jums tinkamiausius šviestuvus patarsime straipsnyje. 

jaukus miegamojo apsvietimas stalinemis lempomis ir girliandomis vakare

Šviestuvai miegamajame, kaip nepersistengti?

Renkantis apšvietimą, svarbiausia neapkrauti kambario įvairaus tipo, jokios funkcijos neatliekančiais šviestuvais. Nedideliam, 10-15 kv.m kambariui, turėtų užtekti 2-3 šviesos šaltinių. Šviestuvai miegamajame turėtų būti labai funkcionalūs. Tačiau, kaip ir kuriant bendrą namų interjerą, taip ir renkantis apšvietimo tipą reikėtų nepamiršti ir jaukumo aspekto.

patogus stalinis sviestuvas ant spinteles prie lovos miegamojo kambaryje

Pirmiausia, nuspręskite kam tiksliai jums reikalingas apšvietimas. Tai lengvai galite padaryti, atsakydami į šiuos kontrolinius klausimus:

  • Ar mėgstate skaityti lovoje?
  • Spinta pastatoma ar įeinama kaip atskiras kambarys?
  • Ar prie lovos turite naktinį staliuką?
  • Ar patalpoje kabo veidrodis?
  • Ar yra kosmetinis staliukas?

Ką pasirinkti mėgstantiems skaityti

Jei knygos skaitymas lovoje jūsų vakaro ritualas, turėtumėte įsirengti tam skirtą apšvietimą. Galite rinktis kelis variantus sieninius, ant naktinio staliuko pastatomus šviestuvus arba prie lovos tvirtinamus. 

Sieniniai šviestuvai. Tokio tipo šviestuvai tvirtinami abiejose lovos pusėse. Taigi lova turėtų būti tarpe tarp šviestuvų. Jokiu būdu netvirtinkite jų virš galvos, šviesa kris tiesiai ant veido, todėl vargins ir bus nemalonu skaityti. 


Staliniai šviestuvai. Tai gana dažnas apšvietimo pasirinkimas miegamojo kambariui. Jei renkatės būtent stalinius šviestuvus, sieninių šviestuvų jau turite atsisakyti. Šviesos srauto gali būti per daug, o erdvė aplink lovą atrodys labai apkrauta. Nesirinkite per daug aukštų lempų, ypač jei naktinis staliukas ant kurio jį statysite taip pat yra paaukštintas. Jei norite, kad lempa būtų skirta ne tik skaitymui, tačiau ir jaukiai aplinkai sukurti, paieškokite tokios kurią būtų galima reguliuoti.


Prisegami šviestuvai. Jei dar nesate apsisprendę kokio stiliaus šviestuvų miegamajame norite arba kol kas dar neturite naktinio staliuko, galite rinktis prisegamą šviestuvą. Jis tvirtinasi prie lovos ir idealiai tinka mėgstantiems vakarais paskaityti knygą.

Kokio apšvietimo reikia spintai

Kai spinta įrengta atskiroje patalpoje, apšvietimo būtinumas tampa kaip savaime suprantamas dalykas. Tačiau, jis dažnai pamirštamas įsigijus pastatomą spintą arba įsirengus ją nišoje. Spintos apšvietimas ypač naudingas jei ji stovi toliau nuo lango arba ją prastai pasiekia pagrindinė kambario lempa. Spintos apšvietimui labiausiai tinka lubiniai šviestuvai. Rinkitės tokius, kurie turi nukreipimo galimybę, taip šviesą galėsite nukreipti tiksliai į spintą.

Jei spinta įrengta atskirame kambaryje, geriausisias sprendimas – įmontuojami šviestuvai. Mažoje patalpoje jie ypač patogus. Ten kur rūbai, ten ir dulkės, todėl įmontavus lubų šviestuvus nereikės rūpintis dulkių valymu. Taip pat galėsite būti tikri, kad kraudami daiktus į pačias viršutines lentynas neužkliūsite už didelio pakabinamo šviestuvo. Jei stipraus apšvietimo nereikia, puikiai tiks prie lubų pritvirtintos LED juostos, kurios ryškiai spintos neapšvies, tačiau sukurs jaukią atmosferą. Renkantis taip pat nepamirškite, kad jungikliai turėtų būti netoli spintos, taip įjungti ir išjungti šviesą bus patogiausia ir greičiausia.

erdvus kreminis miegamojo kambarys su sviesiais lubiniais ir pastatomais sviestuvais

Papildomo apšvietimo idėjos

Jei miegamajame kabo veidrodis arba turite kosmetinį staliuką, galima pasvarstyti ir apie papildomą apšvietimą. Prie veidrodžio labiausiai tiks nedidelis, su nukreipiama galvute sieninis šviestuvas arba toršeras. Renkantis apšvietimą kosmetiniam staliukui, reikia atsižvelgti į jo dydį ir į tai kur jis pastatytas. Jei jis visai šalia naktinio staliuko ant kurio stovi stalinė lempa, tokių šviestuvų tikrai nesirinkite.

papildomas apsvietimas miegamojo kambariui su pastatomu sviestuvu prie kosmetinio staliuko

Tas pats galioja ir su sieniniu šviestuvu, jei tokie jau įrengti prie lovos, įrengus juos ir prie kosmetinio staliuko kambario sienos atrodys per daug apkrautos. Jei namai didesni ir yra daugiau vietos, kaip ir prie veidrodžio, čia idealiai tiks toršeras. Jei mėgstate jaukų apšvietimą, tuomet galima pasirinktą lentyną ar paveikslą apjuosti jau minėtomis LED juostomis.


Pagrindinio apšvietimo idėjos

Kad ir kokius šviestuvus pasirinktumėte savo kambariui, pagrindinis, visą kambarį apimantis šviesos šaltinis yra būtinas. Šio šviestuvo jungikliai turi būti lengvai pasiekiami tik įėjus į kambarį, o šviesa turėtų būti pakankami ryški ir apimti visus kambario kampelius. Pagrindiniam apšvietimui tinkamiausi yra lubiniai šviestuvai. Nors galima išbandyti ir kitus variantus.


Apšvietimo spalvinė temperatūra ir stiprumas

Renkantis lemputes šviestuvams, reikėtų atsižvelgti ir į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. Spalvinė temperatūra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Miegamojo aplinka turi būti raminanti, jauki ir maloni, todėl reikėtų vengti ryškių ir šaltų atspalvių. Rekomenduojama rinktis lemputes, kurių atspalvis būtų nuo 2 000 iki 3 000 K.

современная спальня с подвесными лампами на высоком потолке

Šviesos ryškumas matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Miegamojo kambariui rekomenduojamos 100-200 lm/m2 lemputės. 

Jei norite daugiau sužinoti apie šviesos ryškumą, spalvinę temperatūrą bei koks apšvietimas tinkamiausias kiekvienai namų erdvei, skaitykite straipsnį – Apšvietimas interjere: viskas ką turite žinoti. 

tamsus ir jaukus miegamasis su stalinemis lempomis ir tamsiomis sienomis

Apibendrinant, galima išskirti tris pagrindinius dalykus kurie svarbūs renkantis apšvietimą miegamojo kambariui. Pirma, neperkraukite kambario, nedideliam kambariui užteks 2-3 šviesos šaltinių. Antra, derinkite šviestuvus tarpusavyje, tačiau venkite per daug vienodų šviestuvų, jei toršeras, stalinė, lubinė bei sieninė lempa bus identiška, miegamasis atrodys neskoningai. Jei derinate lubinį bei pastatomą šviestuvą, toršerą jau rinkitės šiek tiek kitokį. Trečia, neįsukite per daug ryškių lempučių, tuomet net ir gražiausias šviestuvas neteiks džiaugsmo, o miegamasis atrodys nejaukiai. Taip pat, renkantis kaip apšviesti namų erdvę labai svarbu gerai viską apgalvoti. Skuboti sprendimai gali nesukurti tokio namų interjero apie kokį svajojote, o tai ilgainiui ims erzinti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?