Naudingi patarimai

Motininių plokščių rūšys: kurią rinktis?

Didelis pagrindinių plokščių pasirinkimas
2019 01 06
kompiuterio plokste

Nesuklysime pasakę, jog pagrindinė plokštė yra esminis kompiuterio sistemos vienetas, kurio pagalba visi kiti įrenginiai gali sėkmingai sąveikauti tarpusavyje. Renkantis šią detalę, pravartu atsižvelgti į jos tipą ─ išskyrėme ir plačiau apibūdinome dažniausiai sutinkamus modelius.

ATX pagrindinės plokštės

Tai itin populiarus plokščių tipas, dėl savo funkcionalumo galintis atitikti daugelio pirkėjų poreikius. Tokia motininė plokštė tiks ir žaidimų entuziastams, ir tiems, kurie nori daugiau produktyvumo. Dėl pakankamai kompaktiško dydžio ją nesunkiai galima įdėti į bet kokį korpusą. Tiesa, šio tipo dalys nėra pačios mažiausios, tačiau dažniausiai keblumų dėl to nekyla.

Tokį komponentą lengvai pritaikysite savo reikmėms: ne mažiau nei 4 DIMM lizdai leis išplėsti atmintį, o taip pat rasite daugybę jungčių informacijos laikmenoms ar papildomiems priedams. Nors tokios motininės plokštės kaina nėra pati mažiausia, norintiems daugiau galimybių, į ją investuoti verta.


Extended ATX kompiuterio plokštės

Šio tipo plokštės labiausiai tinka tiems, kuriems reikia kur kas daugiau galimybių nei standartiniams vartotojams. Jos leidžia nepriekaištingai atlikti tokias užduotis kaip aukščiausios kokybės failų perteikimas, vaizdo apdorojimas ir tinka kitiems darbams, kurių negali atlikti net ir pakankamai funkcionali ATX plokštė.

Didžiulė RAM talpa, dar daugiau jungčių ─ šios plokštės galimybių ribos nėra apibrėžtos. Žinoma, už visa tai reikia kiek daugiau susimokėti, tačiau jei kompiuteriui keliate aukščiausius reikalavimus, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą.