Naudingi patarimai

Namų kvapai. Kokį tipą pasirinkti?

Didelis namų kvapų pasirinkimas
2019 12 18
namu kvapai naudojami namuose

Tinkamai pasirinktas namų kvapas gali padėti atsipalaiduoti, suteikti produktyvumo ar tiesiog prisidėti prie tam tikros atmosferos išplėtojimo namuose. Visgi, kad iš tiesų galėtume mėgautis tokiais rezultatais, reikia ne tik apsispręsti dėl maloniausio aromato, bet ir išsirinkti labiausiai poreikius pateisinantį namų kvapų tipą. Tai padarysite daug paprasčiau, jei iš arčiau susipažinsite su kiekvieno iš jų privalumais ir naudojimo subtilybėmis.

Kvapų difuzoriai

Elektriniai kvapų difuzoriai veikia kaitindami eterinį aliejų, kol jis pradeda garuoti ir skleisti malonų kvapą į orą. Dažniausiai aromatą galima užuosti po maždaug 5 – 10 minučių, tačiau jei jis yra šiek tiek sunkesnis kaip kad, pavyzdžiui, sandalmedis, gali prireikti šiek tiek daugiau laiko. Eterinio aliejaus dažniausiai pakanka keliems mėnesiams, todėl namų kvapo papildymas greitai nebus reikalingas.


Juos drąsiai galima palikti be priežiūros, tad toks variantas tinka šeimoms su vaikais ar labai judriais augintiniais. Šie prietaisai stebina ypatingai stilinga išvaizda, todėl difuzoriai neretai tampa svarbia kambario interjero detale ir taip įgyja dar vieną pranašumą. Vienintelis nepatogumas yra tas, kad ieškant vietos kvapų difuzoriui, reikia atsižvelgti ir į tai, kur yra rozetė, kadangi priešingu atveju per visą kambarį besidriekiantis laidas gali turėti neigiamos įtakos bendrai estetikai.

Namų kvapai su lazdelėmis

Namų kvapai su pagaliukais iš esmės veikia labai panašiai kaip ir prieš tai minėtieji difuzoriai: lazdelės iš specialios talpos į save sugeria eterinį aliejų, kuris vėliau išgaruoja į aplinką. Skirtumas tas, kad šiam tipui nereikalingos nei baterijos, nei šiluma ar elektra, todėl namų kvapų su lazdelėmis naudojimas nesukelia jokių rūpesčių ir nereikalauja specifinės priežiūros. Aromatas kambariuose laikosi pakankamai ilgai (teigiama, jog šiuo rodikliu netgi galima viršyti elektrinio difuzoriaus galimybes), o pats buteliuko ir lazdelių dizainas taip pat lengvai dera prie bet kokio interjero.