Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti nešiojamą kolonėlę?

Didelis garso kolonėlių pasirinkimas
2020 09 21
sviesi nesiojama kolonele su oranzine rankena stovi ant stalo namuose

Šiais laikais nešiojamos kolonėlės tapo itin populiarios – pasiėmę jas kartu su savimi, galime muzikos klausytis praktiškai bet kurioje vietoje. Kompaktiškas jų dydis nesukelia problemų dėl nešiojimosi, tačiau tenka gerai pagalvoti, kokią Bluetooth kolonėlę pirkti. Jei ir Jūs susidūrėte su tokiu klausimu, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į pagrindinius jų pasirinkimo kriterijus. 

vaikinas naudojasi nesiojama kolonele prie lango

Nešiojamų kolonėlių veikimo principas

Iš šių prietaisų pavadinimo galime suprasti, jog šios kolonėlės veikia be papildomų laidų, tačiau tam, kad galėtumėte transliuoti muziką, atitinkamai reikalinga kita patikima technologija. Dažniausiai tai būna viena iš šių:

  • Bluetooth. Tai – kone pats populiariausias ryšys, kurį palaiko praktiškai visos nešiojamos kolonėlės (net ir tuomet, jei jose integruotos žemiau aptariamos technologijos). Šį ryšį tikrai esate išbandę savo išmaniuosiuose telefonuose: tiek su jais, tiek ir su kitais Bluetooth palaikančiais įrenginiais galėsite suporuoti naująjį prietaisą. Toks prisijungimas yra itin paprastas ir patogus – tai ir nulėmė jo populiarumą.


  • WiFi. Šį ryšį palaikantys garsiakalbiai namuose gali būti prijungiami prie vidinio WiFi tinklo. Nors pats pajungimas nepatyrusiems vartotojams gali pasirodyti šiek tiek sudėtingas, jei pavyks tai padaryti, Jūsų laukia dar daugiau naujų galimybių. Kolonėlę galėsite suporuoti su kitais namų įrenginiais, patogiau kursite grojaraščius ir galėsite ją nešioti kur kas didesniu atstumu nei kad prisijungę Bluetooth ryšiu. Teigiama, kad pasitelkus WiFi, garsas taip pat yra kokybiškesnis, tačiau tai priklauso ir nuo konkrečių parametrų, kuriuos aptarsime žemiau.