Naudingi patarimai

Nešiojami kompiuteriai studentams: kurį pasirinkti?

Didelis nešiojamų kompiuterių pasirinkimas
2019 08 22
studentai naudojasi nesiojamais kompiuteriais

Nieko stebėtino, jog šiais technologijų laikais studentams nepavyksta išsiversti be nešiojamojo kompiuterio – naudodamiesi šiuo įrenginiu, jie gali sėkmingai atlikti reikiamas užduotis ir kur kas lengviau įsitraukti į visą mokymosi procesą. Visgi, kur kas sudėtingiau nuspręsti, kuris nešiojamas kompiuteris būtent šiuo atveju būtų tinkamiausias – apsispręsite lengviau, jeigu atsižvelgsite į kelis esminius aspektus.

Pagrindinės nešiojamo kompiuterio specifikacijos

Pradėję paieškas, pirmiausia susidursite su įvairiausiais kompiuterio parametrais – ieškodami tinkamiausio modelio studentams, turėtumėte susikoncentruoti į šiuos:

  • Procesorius. Šiuo atveju reikia įvertinti du aspektus: procesoriaus spartą ir branduolių skaičių. Abejais atvejais daugiau reiškia geriau – jei procesoriaus sparta bus mažesnė nei 1,0 GHz, tokį kompiuterį studentas pritaikys tik pagrindinėms užduotims, tuo tarpu keliais kartais greitesni modeliai suteiks daugiau galimybių. Kalbant apie branduolius, su dviem bus galima atlikti elementariausius darbus, keturi leis žaisti žaidimus ar atlikti sunkesnes užduotis. Tuo tarpu šeši ir daugiau pravers tiems, kurie atlieka gerokai sudėtingesnius, profesionalius darbus ir nenori varžyti savo galimybių.


  • Kietasis diskas. Dabar rinkoje vyrauja HDD ir SSD kietieji diskai, tad sprendimą reikės priimti dėl tipo. Svarbiausia žinoti, jog SSD diskai yra spartesni, tačiau brangesni, tuo tarpu HDD modeliai už tą pačią kainą gali pasiūlyti daugiau atminties, bet jų našumas bus gerokai mažesnis. Sprendimas šiuo atveju priklauso nuo studijų krypties: jei teks darbuotis su sudėtingomis programomis, labiau verta koncentruotis į greitį, tačiau jeigu studentas atlikinės tik įprastus darbus, šioje vietoje galima pataupyti.