Naudingi patarimai

Nešiojami kompiuteriai studentams: kurį pasirinkti?

Didelis nešiojamų kompiuterių pasirinkimas
2019 08 22
studentai naudojasi nesiojamais kompiuteriais

Nieko stebėtino, jog šiais technologijų laikais studentams nepavyksta išsiversti be nešiojamojo kompiuterio – naudodamiesi šiuo įrenginiu, jie gali sėkmingai atlikti reikiamas užduotis ir kur kas lengviau įsitraukti į visą mokymosi procesą. Visgi, kur kas sudėtingiau nuspręsti, kuris nešiojamas kompiuteris būtent šiuo atveju būtų tinkamiausias – apsispręsite lengviau, jeigu atsižvelgsite į kelis esminius aspektus.

Pagrindinės nešiojamo kompiuterio specifikacijos

Pradėję paieškas, pirmiausia susidursite su įvairiausiais kompiuterio parametrais – ieškodami tinkamiausio modelio studentams, turėtumėte susikoncentruoti į šiuos:

 • Procesorius. Šiuo atveju reikia įvertinti du aspektus: procesoriaus spartą ir branduolių skaičių. Abejais atvejais daugiau reiškia geriau – jei procesoriaus sparta bus mažesnė nei 1,0 GHz, tokį kompiuterį studentas pritaikys tik pagrindinėms užduotims, tuo tarpu keliais kartais greitesni modeliai suteiks daugiau galimybių. Kalbant apie branduolius, su dviem bus galima atlikti elementariausius darbus, keturi leis žaisti žaidimus ar atlikti sunkesnes užduotis. Tuo tarpu šeši ir daugiau pravers tiems, kurie atlieka gerokai sudėtingesnius, profesionalius darbus ir nenori varžyti savo galimybių.


 • Kietasis diskas. Dabar rinkoje vyrauja HDD ir SSD kietieji diskai, tad sprendimą reikės priimti dėl tipo. Svarbiausia žinoti, jog SSD diskai yra spartesni, tačiau brangesni, tuo tarpu HDD modeliai už tą pačią kainą gali pasiūlyti daugiau atminties, bet jų našumas bus gerokai mažesnis. Sprendimas šiuo atveju priklauso nuo studijų krypties: jei teks darbuotis su sudėtingomis programomis, labiau verta koncentruotis į greitį, tačiau jeigu studentas atlikinės tik įprastus darbus, šioje vietoje galima pataupyti.


 • Operatyvioji atmintis (RAM). Kuo daugiau šios atminties bus kompiuteryje, tuo sparčiau jis veiks, tačiau investicijų jam taip pat prireiks daugiau. Teigiama, jog studentui turėtų pakakti 4GB RAM atminties, bet jeigu jis – užkietėjęs žaidėjas ar grafikos bei vaizdo programų apdorojimo entuziastas, iš karto verta paieškoti nešiojamo kompiuterio su 6GB ar dar daugiau RAM atminties.


 • Vaizdo plokštė. Šis nešiojamo kompiuterio komponentas atsakingas už vaizdo medžiagos apdorojimą, todėl į jį būtinai turėtumėte atsižvelgti – šiuo atveju svarbiausia apsispręsti dėl plokštės tipo ir procesoriaus atminties. Jei studentas atliks tik kasdienes užduotis, jam pakaks pigesnės integruotos vaizdo plokštės su 512MB atmintimi. Tačiau jeigu ruošiamasi kompiuterį pasitelkti įspūdingiems žaidimams ir kitiems grafiniams darbams, kur kas geriau rinktis neintegruotą (diskretinę) vaizdo plokštę su vieno ar dviejų GB procesoriaus atmintimi.

Kokiems tikslams nešiojamas kompiuteris bus naudojamas?

Net ir susipažinus su visomis charakteristikomis, gali būti sudėtinga pasirinkti galutinį variantą – dėl to rekomenduotina dar kartą pagalvoti, kokiems tikslams nešiojamas kompiuteris dažniausiai bus naudojamas. Pasitarkite su studentu ir nuspręskite, ar šis įrenginys bus skirtas tik paprastoms užduotims, ar ir sudėtingesnėms programoms bei žaidimams – taip lengviau surasite tinkamiausias specifikacijas.

Paprastoms užduotims

Naršymui internete, elektroniniam paštui, socialiniams tikslams, elementarioms rašymo ar skaičiavimo programoms pakaks tokių specifikacijų:

 • Procesoriaus tipas: Intel Core i3
 • Kietasis diskas: SSD, 128 GB
 • Atminties dydis (RAM): 4 GB

Sudėtingesniems darbams ar žaidimams

Žaidimų entuziastams ir tiems, kurie dirba su galingesnėmis (tačiau ne pačiomis galingiausiomis) programomis, reikės tokių specifikacijų:

 • Procesoriaus tipas: Intel Core i5
 • Kietasis diskas: 1 TB HDD ir 128 GB SSD. Abu viename įrenginyje: HDD naudojamas kaip pigesnė, bet didesnė talpykla, o SSD pasitelkiamas dėl spartumo – jame patartina laikyti visas programas.
 • Atminties dydis (RAM): 8 GB
 • Vaizdo plokštė: NVIDIA GeForce GTX 1050

Atkreipkite dėmesį, jog nešiojamą kompiuterį dabar galima susikomplektuoti patiems, tad atsižvelgdami į jaunuolių poreikius, galėsite jiems išrinkti visas reikalingiausias specifikacijas ir tuo pačiu nepermokėsite už tas funkcijas, kurios jiems nėra reikalingos. Gausų nešiojamų kompiuterių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite palankiomis sąlygomis.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.8/5
8 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.