Naudingi patarimai

Pagrindinės skalbimo mašinų detalės ir jų funkcijos

Didelis skalbimo mašinų pasirinkimas
2019 06 20
mama ir dukra naudojasi skalbimo mašina

Skalbyklės yra nepamainomi ir visuose namuose sutinkami įrenginiai – jų mechanizmai pakankamai sudėtingi, tad norint geriau perprasti jų veikimo principą (o kartais netgi patiems išsiaiškinti gedimų priežastis), pravartu žinoti pagrindines skalbimo mašinų detales. Kviečiame susipažinti su svarbiausiomis jų funkcijomis, padėsiančiomis suprasti, kaip veikia ši ypatingai svarbi buitinė technika.


Skalbimo mašinos būgnas

Šios detalės paskirtį tikrai žino visi – į būgną sudedame skalbinius ir būtent šioje vietoje vyksta jų skalbimas. Tačiau retas kuris žino, kad iš tiesų skalbyklėje faktiškai egzistuoja netgi du būgnai: vienas, kurį matome bei kitas, einantis aplink skalbimo mašiną ir skirtingų ciklų metu kontroliuojantis vandens patekimą į prieš tai minėtąjį būgną.

Skalbyklės variklis

Tai neabejotinai yra viena svarbiausių detalių, kuri, sąveikaudama su kitomis, užtikrina sklandų šio prietaiso veikimą – variklis sukelia sukamuosius judesius ir iš esmės būtent dėl to Jūsų skalbimo mašina gali veikti.

Skalbimo mašinos sifonas

Ši detalė turėtų būti pažįstama kiekvienam, kuris rūpinosi vonios ar kriauklės pajungimu. Skalbyklėje sifonas atlieka lygiai tokias pačias funkcijas: išfiltruoja į kanalizaciją subėgantį vandenį, padėdamas išvengti jos užsiteršimo ir apsaugo patalpas nuo nemalonių aromatų.

Skalbyklės vandens išleidimo siurblys (pompa)

Ši detalė cirkuliuoja vandenį dvejomis kryptimis: leidžia vandeniui patekti į skalbyklę skalbimo metu ir užtikrina sklandų jo nuleidimą prasidėjus gręžimo procesui.

Skalbimo mašinos filtras

Ši dalis dažniausiai randama prie vandens žarnos, įrenginio gale (tačiau vieta, priklausomai nuo modelio, gali būti ir kita) ir yra atsakinga už didesnių nešvarumų surinkimą. Jei filtras užsikimš, vanduo nebegalės sklandžiai cirkuliuoti, todėl laikui bėgant rekomenduojama šią detalę pravalyti.

Skalbyklių kaitinimo elementas

Tai – dar viena ypatingai svarbi dalis, įkaitinanti šiame prietaise esantį vandenį iki nustatytos temperatūros. Dėl to šią detalę patariama ypatingai saugoti nuo didesnių apnašų ir rūdžių.

Skalbimo mašinos amortizatoriai

Šios detalės atsakingos už tai, kad skalbyklė „nešokinėtų“ ir pernelyg stipriai nevibruotų – jei taip nėra, problemos pirmiausia reikėtų ieškoti šioje vietoje.